18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Mecz Polska - Dania

Kaczor58 • 2017-09-02, 12:04
Taka myśl mnie naszła po meczu Polska - Dania. 1 września nigdy nie mieliśmy dobrej obrony.

:idzwch*j:

Moby_Dick

2017-09-02, 12:16
Atak tym bardziej do dupy.

MgrMajster

2017-09-02, 13:02
Obrona nie była do dupy w 39 a brak szybkiego reagowania dowództwa. Gdyby padł szybki rozkaz, by Armia Poznań, ruszyła z pomocą i dołączyła do Armii Łódź, to byłyby ogromne szanse rozpieprzenia 10 armii niemieckiej. No ale prezydencik zbyt długo zwlekał z podjęciem decyzji, a szkoda.... bo to dałoby nam przewagę na południu.

nwonigers

2017-09-02, 14:42
up. ze co? nie jestem ekspertem ale szwaby sie do tej wojny szykowaly dlugie lata produkujac bron tak szybko jak teraz azjaci zalewaja rynek, a my jak to zwykle ze nic sie nie stanie ze mamy wielki sojusz. Nie bylo szans.

Pa...........ć

2017-09-02, 14:54
@up. Nie trzeba być ekspertem żeby wiedzieć że niezależnie od tego jakie kroki byśmy podjęli to nie mieliśmy szans z o wiele liczniejszą i lepiej uzbrojoną Armią Niemiecką i w ch*j liczniejszą Armią Czerwoną jak zaatakują na raz, no chyba że mielibyśmy j***ne Boty z transofmers'ów. Polska to niestety nie Finlandia bo nas doj***li na dwa baty i nie mieliśmy żadnego wsparcia.
Btw. w sumie to doj***li nas na trzy baty bo jeszcze Słowacja dodała cegiełkę.

~Velture

2017-09-02, 15:24
Łał zajebisty dowcip.
Szkoda tylko, że nie znasz historii za dobrze.
Jeśli dla ciebie bronienie się w ekipie ok 200 żołnierzy, z marnym arsenałem kilku moździerzy, paru działek przeciwpancernych oraz karabinami i pistoletami, przez tydzień (7 dni!) przeciwko Niemcom którzy łącznie posiadali GRUBO ponad 2tyś żołnierzy oraz ogromną przewagę sprzętową to słaba obrona to żal mi ciebie.

Kaczor58

2017-09-02, 16:24
Velture napisał/a:

Łał zajebisty dowcip.
Szkoda tylko, że nie znasz historii za dobrze.
Jeśli dla ciebie bronienie się w ekipie ok 200 żołnierzy, z marnym arsenałem kilku moździerzy, paru działek przeciwpancernych oraz karabinami i pistoletami, przez tydzień (7 dni!) przeciwko Niemcom którzy łącznie posiadali GRUBO ponad 2tyś żołnierzy oraz ogromną przewagę sprzętową to słaba obrona to żal mi ciebie.



Wyluzuj gościu ;)

saves

2017-09-02, 17:11
Po dziesięciu minutach wiadomo było, że przegrają. Kwestia tylko jak wysoko.

kenzol

2017-09-02, 18:33
Akurat 1. września mieliśmy zajebistą obronę.

elfis

2017-09-02, 18:35
tak to właśnie, mecz, lejących na wszystko piłkarzy Polskich, ponieważ im zwisa i powiewa wczorajsza rozgrywka,
urasta do rangi problemów polityczno-historycznych

wszystkozajete1234

2017-09-02, 18:42
Piłka nożna: sport dla prawdziwych mężczyzn.



Ja...........ro

2017-09-02, 19:06
że też jeszcze nikt nie wstawił...

pi...........ja

2017-09-02, 19:14
Ale w kampanii wrześniowej każdy robił co mógł i czym mógł, w przeciwieństwie do tych "reprezentantów" narodu wczoraj.

KlinikaAborcyjna

2017-09-02, 19:20
To wszystko wina tego TVN'u jakby k***a nie pie**olili ciągle o dorzynaniu Polskiej demokracji to by tak nie było.
Piłkarze jak tylko wyszli na murawę to widać po nich było że są smutni i jacyś tacy przybici, a czemu? A temu że zamiast myśleć jak tu rozgromić Duńczyków martwili się o naszą demokrację. To zaprzątało ich myśli. Widzicie jak takie fałszywe pie**olenie TVN'u rujnuje nasz kraj? Siatkarze i koszykarze też ich oglądali i co? I to samo było! :kawa:

MgrMajster

2017-09-02, 19:54
Cytat:

nwonigers


Cytat:

PalonyPaznokieć


Akurat ten fakt, który przedstawiłem powyżej jest jak najbardziej prawdziwy i realny. Armia Poznań za długo zwlekała z podjęciem jakichkolwiek zdecydowanych działań, poprzez brak jednoznacznych rozkazów z góry. Gdyby pomogła Armii Łódź to 10 armia niemiaszków miałaby przerąbane, spytaj się któregokolwiek profesora historii. Dowództwo 10 armii było tego zdania. Liczyli właśnie na to, że nagły atak na Polskę i brak zdecydowanych działań pozwoli im zająć tereny między Poznaniem a Łodzią bez większych problemów i, że tak powiem modlili się, by Poznań nie został skierowany na plecy 10 armii, nacierającą w kierunku Łodzi..
Ale zamiast troszkę poczytać o przebiegu II W.Ś., czy pooglądać programy o tym... to wolicie kisić ogóra przeglądając memy, kotki i gołe dupy.
A potem tacy z was specjaliści od wszystkiego i niczego.