18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Masakra w szkole w Connecticut. 27 osób nie żyje

Swirussss • 2012-12-14, 19:30
27 osób, w tym co najmniej 14 dzieci zginęło w wyniku strzelaniny w szkole podstawowej w miejscowości Newton w stanie Connecticut. Według ABC News do uczniów i nauczycieli ogień otworzył uzbrojony w broń automatyczną napastnik, którym był jeden z rodziców. Sprawca masakry został zastrzelony przez policję.

Do masakry doszło około godziny 9.00 czasu lokalnego, kiedy uzbrojony ojciec jednego z uczniów wszedł na teren szkoły Hook Elementary School w Newton i otworzył ogień. Według świadków mężczyzna oddał co najmniej sto strzałów zabijając 27 osób, w tym 14 dzieci.

zdjęcie z ewakuacji szkoły:

Mr.Drwalu

2012-12-15, 07:48
Teraz zaczniecie pie**olić, że szkoda dzieci, poj***ny wariat, kto dał mu broń... zwykły pie**olony teatr ze strony rządu amerykańskiego. Od dłuższego czasu jest przyszykowana ustawa, co by odebrać broń społeczeństwu. Ech, co tam pisać... dla was to mass mediowy hot news, później gimbusy w szkole zamiast się uczyć, to będą pie**olić jeden przez drugiego kto ma rację w tej "widowiskowej" strzelaninie.... zaś dla innych jest to następny pionek przesunięty na szachownicy. :kawa: Poczytajcie sobie o odebraniu broni przez rząd USA obywatelom, kto za tym stoi i kto popiera, co to jest FEMA i jej pochodne.

Suka_Blyat

2012-12-15, 09:54
jabolmax napisał/a:

nie dzieją się po prostu, zauważ że masakry zdążają się tylko tam gdzie broń można dostać legalnie, nielegalne kupno broni to po pierwsze bariera finansowa jest dużo drożej a po drugie byle kto się takim handlem nie zajmuje i byle komu jej nie sprzeda


Źródło tych rewelacji? Z wielu wypowiedzi znawców tematu wynika jasno, że tam, gdzie jest legalna broń to przestępczość jest dużo niższa. Poza tym w Norwegii o broń jest cięzko a reivik masakrę zrobił.
Nie potrafisz zrozumieć, że normalni ludzie nie strzelają do innych ludzi? Osoby z wyrokami za pobicia, napady itd nie dostałyby takiego pozwolenia. Wariat ZAWSZE zdobędzie broń albo i materiały wybuchowe i zrobi zaplanowaną masakrę. I wymyśl inny argument, niż to, że legalna broń zwiększa ilość masakr i napadów bo mnie nie przekonuje

MrMorus

2012-12-15, 10:15

ja...........ax

2012-12-15, 13:02
~Sklej napisał/a:


Źródło tych rewelacji? Z wielu wypowiedzi znawców tematu wynika jasno, że tam, gdzie jest legalna broń to przestępczość jest dużo niższa. Poza tym w Norwegii o broń jest cięzko a reivik masakrę zrobił.
Nie potrafisz zrozumieć, że normalni ludzie nie strzelają do innych ludzi? Osoby z wyrokami za pobicia, napady itd nie dostałyby takiego pozwolenia. Wariat ZAWSZE zdobędzie broń albo i materiały wybuchowe i zrobi zaplanowaną masakrę. I wymyśl inny argument, niż to, że legalna broń zwiększa ilość masakr i napadów bo mnie nie przekonuje

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/533645,zasady_regulujace_posiadanie_broni_palnej_w_krajach_europy.html tu masz na temat dostępności broni w różnych krajach w Europie jak widzisz w Norwegii łatwo dostać broń, ale akurat w przypadku brevika się zgodzę, że i tak mimo nie dostępności broni dążył by on do jej zakupienia nielegalnie, tylko zauważ że najprawdopodobniej skończyło by się to jak próby zakupów w Czechach

Sz...........an

2012-12-15, 23:40
~Sklej napisał/a:

I tak jestem za łatwiejszym dostępem do broni, nie mylić z zupełnie otwartym dostępem do broni

Tak swoją drogą media zaczną pluć jadem, że broń jest be. Nie ma znaczenia, czy ten typ miał swoją broń czy też zdobył nielegalnie. NAwet jakby nie można było tam legalnie pozyskać broni to by zapewne pozyskał nielegalnie i też by urządził strzelnicę. Bandyta/wariat broń se załatwi zawsze, np taki Breivik, załatwił sprzęt zrobił swoje i git. A nie wiem czy u nich można mieć broń, nie wydaje mi się, jak coś to mnie poprawcie



W Polsce na większym bazarze typu "Stadion X lecia" kupisz już ak47. Uważam jednak, że broń powinna być dostępna tak jak jest dostępna teraz. Na zezwolenie. Owszem ktoś kto będzie chciał mieć broń zdobędzie ją bez zezwolenia ale mniej osób zdecyduje się na takie ryzyko.

Dając ludziom jakąś swobodę zawsze będą chcieli więcej niż mają. Na przykład mamy na drodze ograniczenie do 100 km/h ludzie zawsze będą łamać przepis i będą jechać 140km/h. Gdyby ludzie nie mieli skłonności do łamania zakazów to zamiast ograniczenia 100km/h było by 140.

killerZeWsi

2012-12-15, 23:48
@up
To mi kup, chyba się zatrzymałeś w latach 90'. Przenieśliśmy się ze sprzedażą już dawno gdzie indziej...

P(r)OLAND

2012-12-16, 00:04
Dzieki, ze zaczynacie podawac tutaj informacje.
W radiu malo o tym pie**ola, w telewizji tez za malo.

DisHonoreD

2012-12-16, 00:18
Batman strzelanina w kinie, Hobbit w szkole :amused:

JaE

2012-12-16, 01:25
No tak. Od ponad roku w USA rząd chce wprowadzić zakaz posiadania broni mimo iż konstytucja zapewnia prawo do posiadania broni obywatelom. Czym dłużej trwają debaty na ten temat tym więcej "psychopatów" strzelających do niewinnych ludzi. Cóż za zbieg okoliczności...

jozinb

2012-12-16, 01:53
udowodnione, ze przez dostep obywateli do broni spada przestepczosc, poza tym zawsze znajdzie sie jakis idiota, przy wielkosci USA tym bardziej, sam teksas wiekszy niz Polska

Jerzy_Michał

2012-12-16, 02:00
Zacznijmy dyskusję o prawie do posiadania broni od tego, że w stanie Connecticut te przepisy są bardzo restrykcyjne. Uczciwy obywatel ma tam problem z dostępem do broni, przestępca nie.
Porównajcie sobie to wszystko do stanu Texas i odechce wam się pieprzenia, że broń jest be.

NieWeszles

2012-12-16, 02:29
Do mnie żaden argument póki co nie przemówił za tym, żeby ułatwić dostęp do broni. Mówienie, że jak my mamy broń to przestępca boi się robić napad w obawie, że ją posiadamy. A tak się składa, że jak żyję tu 21 lat to chyba tylko kilka razy słyszałem o jakiejś strzelaninie, napadzie z bronią w ręku. I to już było z udziałem mafii. Tak więc dla mnie ten argument jest nijaki.

exculibrus

2012-12-16, 03:12
Co do Breivika i Skandynawii:
Nie chodzi tu o podejście do broni. On nie był szaleńcem, ale raczej zdesperowaną osobą z problemami. Inaczej, on to zrobił aby coś pokazać, zrobił to, by bronić tego w co wierzy. Nie usprawiedliwiam, bo to samo można powiedzieć o Hitlerze. Pokazuję jednak różnicę między tą masakrą a Breivikiem. Swoją drogą widząc jak przyjęła to znaczna część społeczeństwa, którego tyczyła się sprawa (Skandynawia), wydaje mi się, że będzie tego więcej i nie można się im dziwić. Miałem się rozpisać, ale ch*j - nie dziś.

lolol666

2012-12-16, 09:03