18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Masakra w szkole w Connecticut. 27 osób nie żyje

Swirussss • 2012-12-14, 19:30
27 osób, w tym co najmniej 14 dzieci zginęło w wyniku strzelaniny w szkole podstawowej w miejscowości Newton w stanie Connecticut. Według ABC News do uczniów i nauczycieli ogień otworzył uzbrojony w broń automatyczną napastnik, którym był jeden z rodziców. Sprawca masakry został zastrzelony przez policję.

Do masakry doszło około godziny 9.00 czasu lokalnego, kiedy uzbrojony ojciec jednego z uczniów wszedł na teren szkoły Hook Elementary School w Newton i otworzył ogień. Według świadków mężczyzna oddał co najmniej sto strzałów zabijając 27 osób, w tym 14 dzieci.

zdjęcie z ewakuacji szkoły:

lakiluk1

2012-12-14, 19:33
Szkoda że w Rosji nie mają takiego dostępu do broni jak w US - było by dużo materiału na Harda

rockface123

2012-12-14, 19:37
coś pięknego :D jest jakiś film ? :hitler:

pewnie miał AR-15

Suka_Blyat

2012-12-14, 19:45
I tak jestem za łatwiejszym dostępem do broni, nie mylić z zupełnie otwartym dostępem do broni

Tak swoją drogą media zaczną pluć jadem, że broń jest be. Nie ma znaczenia, czy ten typ miał swoją broń czy też zdobył nielegalnie. NAwet jakby nie można było tam legalnie pozyskać broni to by zapewne pozyskał nielegalnie i też by urządził strzelnicę. Bandyta/wariat broń se załatwi zawsze, np taki Breivik, załatwił sprzęt zrobił swoje i git. A nie wiem czy u nich można mieć broń, nie wydaje mi się, jak coś to mnie poprawcie

BongMan

2012-12-14, 20:28
Rekord z Columbine pobity.

jacekmatys

2012-12-14, 20:58
a może jednak będzie ten koniec świata? Bo już tym mordercom się w dupach poprzewracało....dzieci mordować?? Talibów i innych allahów to tak!

Loaloa

2012-12-14, 21:33
Columbine nigdy nie było rekordem.

Jako republikanin z dziada pradziada uważam, że to źle, że dostęp do broni jest tak ograniczony. Gdyby w tej szkole każdy nauczyciel i uczeń miał przynajmniej jedną sztukę broni, napastnik nawet nie zdążyłby wyjąć swojej, nie mówiąc już o strzelaniu.

Nutaharion

2012-12-14, 21:41
Uczeń to może nie bo to były kilkuletnie dzieci ale pracownicy? Jak najbardziej. Z tego co wiem prawo zabrania posiadania broni w budynkach oświaty Gdyby tego głupiego prawa nie było i każdy nauczyciel miał broń to ten morderca leżałby rozbryzgany niemalże od razu.

błazen

2012-12-14, 21:43
27 trupów... wyobrażacie to sobie ile to jest ludzi? jakby ich tak rzędem ustawić albo w kółeczko, można też w piramidke (jeden na drugim).

ja...........ax

2012-12-14, 21:43
~Sklej napisał/a:

I tak jestem za łatwiejszym dostępem do broni, nie mylić z zupełnie otwartym dostępem do broni

Tak swoją drogą media zaczną pluć jadem, że broń jest be. Nie ma znaczenia, czy ten typ miał swoją broń czy też zdobył nielegalnie. NAwet jakby nie można było tam legalnie pozyskać broni to by zapewne pozyskał nielegalnie i też by urządził strzelnicę. Bandyta/wariat broń se załatwi zawsze, np taki Breivik, załatwił sprzęt zrobił swoje i git. A nie wiem czy u nich można mieć broń, nie wydaje mi się, jak coś to mnie poprawcie

a teraz porównaj sobie liczę morderstw w stanach i w Europie. ile było masakr takich jak ta w stanach a ile takich masakr w Europie. tak w Skandynawii dosyć łatwo pozyskać broń wystarczy kupić licencje myśliwską jeśli dobrze pamiętam

Nutaharion

2012-12-14, 21:48
Problemem Skandynawii jest wychowanie w socjalistycznym duchu "wszystko jest okej, wszyscy są okej, nie masz się czego bać". Ludzi żyli wg. zasady "prawo zabrania zabijania ludzi a więc nic mi nie grozi". Niestety się na tym przewieźli i ponieśli ofiarę.

A co do porównywania to już sobie lepiej wziąć Szwajcarię, Niemcy czy Czechy gdzie prawo dotyczące broni jest bardziej liberalne. Statystyki jednoznacznie wskazują, że im więcej broni tym mniejsza przestępczość. USA jest o tyle złym krajem do porównania, że mafia czarnych i latynosów strasznie podnosi statystyki mordując się wzajemnie.

Suka_Blyat

2012-12-14, 22:41
jabolmax napisał/a:

a teraz porównaj sobie liczę morderstw w stanach i w Europie. ile było masakr takich jak ta w stanach a ile takich masakr w Europie. tak w Skandynawii dosyć łatwo pozyskać broń wystarczy kupić licencje myśliwską jeśli dobrze pamiętam


U nas też się takie akcje zapewne dzieją, tylko się tego nie nagłaśnia. Gdyby zakazać i zabrać obywatelom broń to ten koleś wpadł by tam z zestawem noży. Wariata nie powstrzymasz, on zdobędzie broń, większość z nas zapewne dałaby radę załatwić se lewą klamkę w ciągu 48h i zrobić masakrę. Nie przekonuje mnie to do zakazania posiadania broni w dalszym ciągu.
Broń nie daje gwarancji wygrania ewentualnego pojedynku, ale przynajmniej masz równe szanse

Loaloa

2012-12-14, 23:13
Cytat:

USA jest o tyle złym krajem do porównania, że mafia czarnych i latynosów strasznie podnosi statystyki mordując się wzajemnie.



To, że się mordują wzajemnie jakoś szczególnie mi nie przeszkadza. Niestety większość takich wybryków jak ten dzisiejszy jest autorstwa białych, wcześniej nie karanych, statecznych obywateli.

Powszechne uzbrojenie Polaków to najlepszy sposób na zmniejszenie populacji Polski o połowę (co w sumie nie byłoby takie złe). Każda uliczna spinka kończyłaby się strzelaniną, a przeciętny obywatel i tak nie miałby żadnych szans, bandzior zastrzeliłby go zanim ten zdołałby siegnąć po swoją broń.

ja...........ax

2012-12-15, 02:36
~Sklej napisał/a:


U nas też się takie akcje zapewne dzieją, tylko się tego nie nagłaśnia. Gdyby zakazać i zabrać obywatelom broń to ten koleś wpadł by tam z zestawem noży. Wariata nie powstrzymasz, on zdobędzie broń, większość z nas zapewne dałaby radę załatwić se lewą klamkę w ciągu 48h i zrobić masakrę. Nie przekonuje mnie to do zakazania posiadania broni w dalszym ciągu.
Broń nie daje gwarancji wygrania ewentualnego pojedynku, ale przynajmniej masz równe szanse

nie dzieją się po prostu, zauważ że masakry zdążają się tylko tam gdzie broń można dostać legalnie, nielegalne kupno broni to po pierwsze bariera finansowa jest dużo drożej a po drugie byle kto się takim handlem nie zajmuje i byle komu jej nie sprzeda.

Loaloa napisał/a:



To, że się mordują wzajemnie jakoś szczególnie mi nie przeszkadza. Niestety większość takich wybryków jak ten dzisiejszy jest autorstwa białych, wcześniej nie karanych, statecznych obywateli.

Powszechne uzbrojenie Polaków to najlepszy sposób na zmniejszenie populacji Polski o połowę (co w sumie nie byłoby takie złe). Każda uliczna spinka kończyłaby się strzelaniną, a przeciętny obywatel i tak nie miałby żadnych szans, bandzior zastrzeliłby go zanim ten zdołałby siegnąć po swoją broń.


wyobraź sobie teraz te wszystkie rozróby np. z okazji 11 listopada na pewno znalazł by się jakiś pojeb który przyszedł by z bronią i zaczął strzelać do policji policja na to odpowiada ogniem na ślepo i zamiast kilku złamać czy stłuczeń mamy kilkanaście ofiar śmiertelnych.
samemu jak miałem te paręnaście lat czasami marzyłem o takiej masakrze w mojej szkole, gdyby broń byłą tak dostępna w Polsce jak w stanach kto wie czy nie zaj***ł bym jakiejś rodzicom i nie urządziłbym imprezy, a tak z przyczyn logistycznych fantazja nigdy nie stałą się faktem a potem wyrosłem z takich mądrych inaczej pomysłów