18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Maroszek wz.38M

lolcat • 2018-01-28, 17:17
Kanał forgotten weapons przybliża historię mało znanego, polskiego
karabinu samopowtarzalnego Maroszek wz.38M
W sam raz na niedzielne popołudnie ;-)


Ponadto na kanale dostępne są filmy o polskim rkmie wz.28 a także o pistolecie Vis. O filmach wspomniał już na sadolu Lotnik_1
https://www.sadistic.pl/vis-wz-35-vt405902.htm#4482977

Wiewór

2018-01-29, 12:38
Fajnie byłoby być wolnym obywatelem we własnym kraju i mieć prawo kolekcjonować broń.

Ti...........ch

2018-01-29, 19:12
Abraxus, najważniejsze żeby wstać z kolan, żyć i żreć.

BTW. smutne jest to że... w sumie to po ch*j się mam produkować.

Xaahaar

2018-02-06, 18:17
Nie no tym razem Abraxus ma racje, dostęp powinien być nieco łatwiejszy.

Ti...........ch

2018-02-06, 21:49
Xaahaar, nie ma na to żadnych szans za naszego życia. No chyba, że świat w tym czasie pie**olnie i znowu się wszystko zmieni jak 100 lat temu.

Wiewór

2018-02-07, 10:20
Nie liczycie, że w Polsce coś się zmieni. Wynika to z naszej historii.
Polska od zawsze była podzielona na dwie kasty. Plebs i rządzących. Rządzący jedyne co robili to nakazywali, zakazywali, karali i nie nagradzali.
Rządzący uważa, że plebs nie ma prawa do broni. Co gorsze plebs sam się dał przekonać, że prawa do broni nie ma więc się go nie domaga.
Miałem cień nadziei, że przy wszystkim złym co robi PIS chociaż dadzą nam prawo do broni. Jednak wyj***li świetną ustawię Kukiza do kosza. Jedyne co zmienili to, że będą mogli rozdawać broń swoim partyzantom z wyciętego lasu z OT.

Niby się mówi, że dostęp do broni jest ale w praktyce go nie ma. Nie jest powszechny. Broń jest zarezerwowana dla bogaczy.
Mi osobiście szkoda, czasu, pieniędzy i nerwów, żeby użerać się z aparatem państwowym co z łaski da mi pozwolenie.
To jest upodlenie obywatela, że ja muszę chodzić pod opinie lekarskie. Udawać, że kolekcjonuję broń czy strzelam dla sportu. Zdawać egzamin przed krawężnikiem, który nie ma pojęcia o broni. Później robić badania okresowe za ciężką kasę i udowadniać, że broń mi jest potrzebna.
Ja chcę mieć broń, żeby w weekend postrzelać na strzelnicy do tarczy. Tylko tyle a dla państwa to za dużo.
Nawet w UK można dostać broń łatwiej.

j***ć ten kraj i ciemnogród, który tu mieszka.

rolerek

2018-02-11, 11:47
Szacunek dla goscia za "Soviet invasion".