18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Marketing spożywczy

ASAKKU • 2014-06-27, 10:19
Niby nic odkrywczego, jednak nie wszyscy chyba mają świadomość tych prostych zabiegów,
stosowanych przez wielkie koncerny, aby tylko wepchnąć nam swoje super wymuskane produkty... 8-)


Źródło

2m...........ad

2014-06-27, 23:07
@Ja-nusz
Ja nie zauważyłem wegetariańskiej propagandy. Fakt, gadała tylko o mięsie ale rzecz tyczy się wszystkich produktów "wielkiej dziewiątki" korporacji i jasno to określiła.
Dymają nas na każdym produkcie, nic nowego :kawa:

TarczaKowadło

2014-06-27, 23:08
jedno mnie dziwi... karane jest wprowadzanie w błąd - (art. 286 k.k.), a cała reklama opiera się na wprowadzaniu w błąd... no może nie do końca, bo w końcu mówią tam niby prawdę..., ale jednak, wszyscy wiedzą, że coś tu śmierdzi... i co ? i nic, wielkie gówno... nikt się nie zżyma, nikt w zasadzie głośno nie protestuje, czasem dadzą komuś po łapach za wprowadzanie w błąd, ale skończy się na pogrożeniu palcem i tyle...

theX

2014-06-27, 23:11
propaganda propagandą, ale w ciągu tej swojej mowy tak mlaskała, że się głodny zrobiłem. to opie**oliłem jajecznicę na kiełbasie. była zajebista.

Tompior

2014-06-27, 23:38
Spamują mi tym wyreżyserowanym gównem od rana na facebooku.
Że niby "zobaczcie na reakcję ludzi z widowni - brak oklasków - SZOK~!!".

Chyba każdy wie jak wygląda współczesna produkcja mięska i raczej patrzy na napisy na produktach z przymrużeniem oka.

Igorekpl

2014-06-28, 00:30
jak mnie wk***ia takie pie**olenie na temat warunków życia zwierząt hodowlanych. Przy obecnej liczbie ludzi tylko na to możemy sobie pozwolić bo gdybyśmy chcieli żeby te kurczaczki faktycznie biegały po trawce a świnki taplały się w błotku i miały nieograniczoną przestrzeń trzeba by było odpalić połowę społeczeństwa bo nie jest możliwe wyżywienie wysoko rozwiniętych krajów jednocześnie przestrzegając praw zwierząt. Więc albo pozwalamy połowie świata zdechnąć z głodu albo decydujemy się na te małe fabryki śmierci dla zwierzątek.

marsel

2014-06-28, 01:05
Echis napisał/a:

Taka żona...



wodzirejka, glupia p*zda

Andrus997

2014-06-28, 01:23
kurde... smaka mi zrobiła... jutro grill!

Kortens

2014-06-28, 01:27
Autor nie obejrzał tego do końca, ale najbardziej zdziwiło mnie to jak na was zadziałał tytuł. To nie jest prezentacja o marketingu spożywczym tylko na temat chowu zwierząt hodowlanych. Ta pani jest tak przekoloryzowana że aż przykro się robi. I puenta, "to Wy jesteście główną przyczyną dla której możemy to robić". Przykro mi, że społeczeństwo jest tak głupie że nie potrafi zinterpretować już nawet wideo dla mas, a co dopiero mówić o książkach.

arnoldski

2014-06-28, 08:10
Wystarczy że ta baba to aktorka Kate Miles!

javal

2014-06-28, 08:51
@Igorekpl

To Ty pie**olisz. Miejsca brakuje? Tak jak nie lubię cejrowskiego tak kiedyś powiedział na ten temat coś w stylu "przejedź się od jednego dużego miasta do drugiego a po drodze 100km pustych pól itp. Miejsca jest dużo, tylko po prostu tak się bardziej opłaca. Co gorsza MY na tym gorzej wychodzimy bo nie chodzi tylko o to czy zwierzętom jest dobrze czy nie ale tak jak babka mówiła są one faszerowane lekami do tego w takiej hodowli jest większa szansa że to mięso jest po prostu marnej jakości.

Nie jestem zielony ani wegetarianinem też nie, lubię mięso i nie mam zamiaru przestać go jeść, ale k***A MAĆ to w jakich warunkach są hodowane te zwierzęta to powinno podlegać pod artykuł (ba wd. mnie podlega, przecież znęcanie się nad zwierzętami jest niedozwolone...no ale jest z tego kasa więc nikt nie zabroni)

ocwpzw

2014-06-28, 12:03
Wystarczyłoby, żeby unia nie wpie**alała się ze swoimi regulacjami i mięsa oraz mleka byłoby w ch*j więcej niż potrzeba z normalnych hodowli. Jeszcze nie tak dawno temu każde gospodarstwo wiejskie miało kilka krów, świń, kury, kaczki, indyki no pełno tego było. Karmione to wszystko było z własnych płodów rolnych, żadnych pasz ani antybiotyków nie było, oddawali mleko i mięso do spółdzielni, zarabiali pieniądze i wszyscy zadowoleni. Ale potem przyszły kwoty mleczne i już nie można było oddawać mleka, zakontraktowanym płacą marne grosze (a masło k***a po 5zł noż k***a ja pie**ole) ludzie pokasowali najpierw krowy, później świnie bo też nie skupowali albo dużo poniżej opłacalności, drób tak samo bo fermy. A teraz nagle się obudzili, że jak to takie duże hodowle i antybiotyki, przecież to niezdrowo :facepalm:

Sonal

2014-06-28, 15:44
Też twierdzę, że na mnie reklama nie działa. Zresztą, właściwie ich nie oglądam. Natomiast mam świadomość, że na 3/4 społeczeństwa takie proste sztuczki działają. W końcu większość społeczeństwa to debile. Czy Was ie dziwi, że są tacy debile co kupują garnki/pościel na jakiś pokazach, co wciągają się w rozmowę z jakimś naciągaczem przez telefon, co zamiast zrzucić ze schodów - wpuszczą cygankę czy jechowych do domu, czy dadzą całe swoje oszczędności "wnuczkowi". Nie...
I właśnie dla nich są te sztuczki. Nie na normalnych. Normalny bo obejrzeniu tego filmiku jedynie się uśmiechnie i poduma: co ona pie**oli? Założę się, że Ci na widowni jeszcze zapłacili za wstęp na ten "wykład" hahahah

mi...........dz

2014-06-28, 17:32
j***na propaganda, te miny ludzi na koniec niby takie zniesmaczone o boże takie to okrutne ojej jakim jestem złym człowiekiem... Wypie**alać wegezjeby :D

Igorekpl

2014-07-10, 23:47
@Javal

No to widzę że masz mocno naiwne i płytkie pojęcie na temat obrotu kapitału i towarów. Żeby nagle wyludnić miasta i zasiedlić te nieużytki żeby każdy mógł sobie hodować zdrowe jedzonko trzeba by było zrobić krok o k***a 2 000 lat rozwoju w tył jeśli chodzi o relacje społeczne. Cały k***a postęp wziął się z tego że dzięki intensyfikacji produkcji rolnej i hodowlanej kilka osób mogło wyżywić kilka innych osób i te kilka innych osób w tym czasie zajmowało się czymś innym jak produkcja narzędzi czy lepienie z gówna. I teraz Ty proponujesz żeby połowa ludzi z miast wyj***ła na prowincję i zaczęła hodować zdrowe i szczęśliwe świnki... po pierwsze to byłby śmiertelny cios dla całej gospodarki a po drugie nikomu by się tego nie chciało robić, spójrz jakie jest w Polsce zainteresowanie rolnictwem, ch*j z Polską popatrz na cały świat, produkcją rolną zajmuje się coraz węższa grupa osób, z roku na rok rolników jest mniej a Ci co zostają powiększają swoje gospodarstwa, za 100 lat będziesz miał w kraju jednego przedsiębiorcę który będzie miał monopol na produkcję spożywczą. Chcesz tego czy nie ale zdrowe i swojskie żarcie jest już przywilejem wybranych (ludzi ze wsi lub bogatych). Więc zanim zaczniesz zarzucać mi pie**olenie zacznij filtrować przyswajane informacje i to że Cejrowski coś mówi jak to ma w zwyczaju jakby był pie**olonym ekspertem i zawsze miał rację nie oznacza że faktycznie tak jest.