18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Maratończyk z francji

CzerstWybut • 2021-08-08, 17:52
Postanowil pokazać swoją ciapajską taktyke na kolegów.


Hollow_Man

2021-08-08, 20:56
Podobno wniósł oskarżenie, że do pici nie było koziego mleka, tylko musiał wziąć wodę, Unia zaniepokojona tym faktem w ramach rekompensaty za obrazę uczuć religijnych chce mu przyznać pierwsze miejsce, reszta czarnych nawet nie protestuje, aby nie być posądzonym o rasizm.

the_p

2021-08-08, 21:48
Folur napisał/a:

Zawsze mnie zastanawia, dlaczego wiecznie pokrzywdzeni "przedsiębiorcy" nie zamkną swoich "byznesów" lub nie stworzą normalnych warunków dla pracowników niczym google.



a otworzyłem. Ale na razie dzięki na przykład zobowiązaniom do ZUS na poziomie 3k co miesiąc, niezależnie od tego czy mam przychód czy nie, i innym superfajnym niepodatkom zwyczajnie mnie na tym etapie nie stać na zatrudnianie kogoś sensownie, a na krzywy ryj czy na śmieciówe nie będę nikogo brał. Więc zapie**alam sam z żoną na pincet plusy i składam budżet na inwestycje i realizację pomysłów, które wydają mi się rozwojowe. Przy nowym ładzie dojdzie kolejny prawie -1k (i to co miesiąc) więc trochę to jeszcze potrwa, albo być może się doczekasz, bo rozważam zwinięcie wszystkiego, spieniężenie i wyjazd do kraju, w którym szanuje się ludzi z inicjatywą.

dr_dex

2021-08-08, 22:07
iam_not_a_robot napisał/a:

Mnie tak zawsze Polacy pomagali w biznesie na obczyźnie




Nie od wczoraj wiadomo, ze jak Ci Polak za granica nie pomogl, to juz Ci pomogl

Juzwa

2021-08-08, 22:25
dr_dex napisał/a:

wyjazd do kraju, w którym szanuje się ludzi z inicjatywą.



Zdradź mi tajemnicę, który to kraj...

Janusz_k

2021-08-08, 22:32
Mam nadzieję że ten 'francuz'żadnego miejsca na podium nie zdobył.

Folur

2021-08-08, 22:47
the_p napisał/a:

a otworzyłem. Ale na razie dzięki na przykład zobowiązaniom do ZUS na poziomie 3k co miesiąc, niezależnie od tego czy mam przychód czy nie, i innym superfajnym niepodatkom zwyczajnie mnie na tym etapie nie stać na zatrudnianie kogoś sensownie, a na krzywy ryj czy na śmieciówe nie będę nikogo brał. Więc zapie**alam sam z żoną na pincet plusy i składam budżet na inwestycje i realizację pomysłów, które wydają mi się rozwojowe. Przy nowym ładzie dojdzie kolejny prawie -1k (i to co miesiąc) więc trochę to jeszcze potrwa, albo być może się doczekasz, bo rozważam zwinięcie wszystkiego, spieniężenie i wyjazd do kraju, w którym szanuje się ludzi z inicjatywą.



Nikt Ci nie każe. Zwijaj nawet dziś. Etat czeka. I pińcet plus.

Gromm

2021-08-08, 22:59
Szkoda że się na tych butelkach nie poslizgnął. Swoją drogą głupio je ułożyli...

Dupaapud

2021-08-08, 23:18
mygyry napisał/a:

Zawsze mnie zastanawia, dlaczego ci wiecznie pokrzywdzeni nie otwierają biznesów i nie stwarzają warunków dla pracowników niczym google



Ja stworzylem to mnie okradli ;) hahah wyobraź sobie, że mam restaurację, zatrudniam 4 polakó/polki i 3 ukrainców/ukrainki. Ukry to uczciwi, pracowici ludzie. Polaki to śmierdzące lenie i oszuści ;)

To taki zwykły rzut oka na sprawę. Z punktu widzenia przedsiębiorstwa

Folur

2021-08-08, 23:34
Dupaapud napisał/a:

Ja stworzylem to mnie okradli hahah wyobraź sobie, że mam restaurację, zatrudniam 4 polakó/polki i 3 ukrainców/ukrainki. Ukry to uczciwi, pracowici ludzie. Polaki to śmierdzące lenie i oszuści
To taki zwykły rzut oka na sprawę. Z punktu widzenia przedsiębiorstwa



Ukrainiec robić będzie z pocałowaniem ręki, bo dla Ukrainie te 2 tyś. to "majątek". Ale TU jest POLSKA. Sam sobie pożyj cały miesiąc za 2 tysiące. Do tego chcecie żeby robic jak za 3-ech. Ukraińcy też już powoli piertolą taką "robotę" i uciekają na Zachód. Ciekawe kto będzie Wam robił :->

the_p

2021-08-08, 23:45
Folur napisał/a:

Nikt Ci nie każe. Zwijaj nawet dziś. Etat czeka. I pińcet plus.



Absolutnie każde słowo przeleciało nad kopułką widzę. Ale zaskoczony jakoś nie jestem.

Folur

2021-08-08, 23:53
the_p napisał/a:

Absolutnie każde słowo przeleciało nad kopułką widzę. Ale zaskoczony jakoś nie jestem.



I bardzo dobrze! Niech Ci dowali PiSiorstwo nawet +3000 podatku dla plebsu! Na Zdrowie!

CzerstWybut

2021-08-09, 02:22
Folur napisał/a:

I bardzo dobrze! Niech Ci dowali PiSiorstwo nawet +3000 podatku dla plebsu! Na Zdrowie!






Tryper

2021-08-09, 02:49
iam_not_a_robot napisał/a:

Mnie tak zawsze Polacy pomagali w biznesie na obczyźnie



A ka żeś robił?

Erich_Priebe

2021-08-09, 07:43
Kolor skóry przypadkowy oczywiście

ProVVe

2021-08-09, 10:24
Folur napisał/a:

Zawsze mnie zastanawia, dlaczego wiecznie pokrzywdzeni "przedsiębiorcy" nie zamkną swoich "byznesów" lub nie stworzą normalnych warunków dla pracowników niczym google.



Odpowiedź pytaniem na pytanie jest oznaka braku taktu lub przykryciem braku inteligencji... Jesli kiedys ktos pracowal jako zatrudniony, a później jako osoba zatrudniajaca bedzie wiedzial na czym polega różnica. To jest jak przedszkole. Dopóki jestes odpowiedzialny za jednostkę czyli samego siebie jest bajka i można narzekać na wszystko, a jak zaczynasz być odpowiedzialny za stado ludzi narzekających zmienia się wizja postrzegania świata. Inna sprawa kiedy jestes jakimś prezesem gigantycznego mikroświata. Wtedy te problemy ma sporo osób pod Toba i Ciebie to nie dotyczy ponieważ masz bufor w postaci brygadzisty, kierownika etc etc. Gdyby w PL ułatwiali założenie i prowadzenie działalności nikt by nic nie mówił, ale dokladanie podatków i ograniczeń stale rośnie. Ten kto ma przynajmniej kilkanaście lat w prowadzeniu działalności wie. Po ponad 25latach można zobaczyć w papierach rosnacy obrot i dysproporcje miedzy realnym zarobkiem. Wzrost wynagrodzen musi być przez minimalna + inflacje, które hamują rozwój biznesu i gospodarki. Jesli takim ludziom starasz sie przepowiedzieć, że lepiej obniżyć podatki niz podnosić nieustannie pensje(z oczywistych powodów których nie powinno się tłumaczyć nawet...), a napotykasz ścianę... No cóż to otrzymujesz człowieka, który zapyta "dlaczego wiecznie pokrzywdzeni przedsiębiorcy czegoś nie zrobią...". Polecam dorosnąć i wyprowadzić się od rodziców. Nigdy mocarstwa nie podnosiły podatków oprócz okresu wojny. W dobie kryzysu Anglia obniżała podatki, a USA pilnuje, żeby paliwo bylo za ulamek stawki minimalnej, aby zapewnić krecenie się trybów całego systemu. Polecam książki, vzasopism naukowe, internet jako źródło naukowe nie do czytanie pudełka czy innych gówien.