18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mama świnia je swe dziecię padłe

fantastico • 2018-04-20, 12:07
U ludzi byłby to kanibalizm. U świń to pewnie świniobalizm gdy matka dziecię swe padłe pożera, konsumpcję rodzinną czyniąc...gdyż w świecie zwierząt nic się nie marnuje, truchła dziecka swego ta locha nie szanuje.


panar3

2018-04-20, 12:11
Na swój sposób jest to jednak smutne...

Wiewór

2018-04-20, 12:12
Nawet świnie jedzą mięso bo wiedzą, że bekon jest w pytę a weganie wpie**alają mlecze z nasypu o orzeszkami sosny.

mazin

2018-04-20, 12:15
No i dobrze, przynajmniej nie jest Żydówką.

htp

2018-04-20, 14:39
U świń to też kanibalizm :)

dziobakbryndza

2018-04-20, 15:10
Pamiętam jak za dzieciaka spędzałem wakacje na wsi u babci. Łapałem małe żółte kurczaki i wrzucałem do największej świni w chlewie. W całości połykała

Wiewór

2018-04-20, 15:11
@up a teraz grillujesz żywe chomiki w mikrofali i walisz konia w reklamówce na głowie rozkoszując się ich piskami?

dziobakbryndza

2018-04-20, 15:15
@up Odkąd reklamówki są płatne ograniczyłem przyjemnosci

SpeedyG

2018-04-20, 15:44
Głodna świnia zje wszystko nawet swoje warchlaki.

socjalmmv

2018-04-20, 17:46
No cóż, urodzi go drugi raz. Tylko tym razem innym otworem.

saves

2018-04-20, 18:23
Przypomniał mi się film "Przekręt" i monolog Cegłówy o świniach.

ProVVe

2018-04-20, 18:40
"U ludzi byłby to kanibalizm. U świń to pewnie świniobalizm gdy matka dziecię swe padłe pożera, konsumpcję rodzinną czyniąc...gdyż w świecie zwierząt nic się nie marnuje, truchła dziecka swego ta locha nie szanuje."


Dobra czas na sadol uczy sadol bawi.

Otóż świnie to naprawdę w kosmos inteligentne stworzenia. Jeśli się nudzą są nieznośne, a nawet zabójcze. Świnie maja opony, piłki i inne tałatajstwa na wybiegach nie dlatego, że ktos dba o nie. Jest to zabezpieczenie przed zamęczeniem z nudów najsłabszego osobnika. Ta maciora np została odizolowana, żeby jej małe nie zostały zabite przypadkiem bądź celowo przez inne. Jednak zdarza sie też tak jak podejrzewam było i w tym przypadku, że świnia zabije swoje młode (nie do końca jest wiadomo dlaczego, a powodów podaje się sporo od ataku agresji, zmęczenie, potrzeby jakiegos konkretnego pokarmu itp itd. - ja obstawiam, że może to być coś na wzór ludzkiej depresji poporodowej) i często je zjada.

Jestem ekspertem

Nattsjel

2018-04-20, 18:46
Zauważyłam to u swoich chomików i królików. Gdy samica chomika urodziła młode bez tylnych nóg, żywcem je zjadła. Gdy inne było martwe, zjadła je. Ja podejrzewam, że może chodzić o coś innego. Zwierzęta nawet te niby glupie, wcale nie są głupie. Sądzę, że chodzi po prostu o przetrwanie. W przypadku młodego bez nóg: matka je zabiła bo przecież nie będzie karmić chorego, które i tak zdechnie a zjadła oba dla bezpieczeństwa swojego i reszty potomstwa. Zwłoki to przecież nie jest najlepsze sąsiedztwo. Nawet ptaki, gdy jedno z piskląt zdechnie, nie wyrzuca go żeby zrobic miejsce ale po to, żeby larwy i inne paskudztwa nie zaraziły reszty zdrowych. I właśnie, ptaki i inne zwierzęta na wolności wyrzucają gdzieś padnięte potomstwo a zwierzęta, które maja ograniczoną przestrzeń wiedzą o tym i jak sądzę wolą zutylizować zwłoki w korzystniejszy sposób.

krasnal_hałabała

2018-04-20, 19:32
dziobakbryndza napisał/a:

Pamiętam jak za dzieciaka spędzałem wakacje na wsi u babci. Łapałem małe żółte kurczaki i wrzucałem do największej świni w chlewie. W całości połykała



O ja pie**olę, stary... ja nie wiem co pow... k***a! Ten portal jest dla ciebie ale nawet ja nie jestem taki poj***ny. :sraka: :piwo:

MgrMajster

2018-04-20, 20:04
Nie ma zwłok, nie ma dowodów;]