18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mam nadzieję, że więcej panu nie stanie

burkinafaso • 2016-03-03, 18:35
Szczere życzenia dla pana policjanta :)


Ace

2016-03-04, 10:10
endrju1, praktycznie każda projektowana droga ma łuk przystosowany do prędkości projektowej wyższej niż tą która nas ogranicza na drodze.

Dla mnie gościu jest debilem, przepisy się zaostrzyły, to trzeba uważać. I tak mamy bardzo niski taryfikator w porównaniu do innych europejskich krajów.

eMJay8086

2016-03-04, 10:14
@Black Snake
Niestety.
Często spotykany bezsens i niekonsekwencja, jeśli chodzi o oznakowanie, powoduje że kierowcy zaczynają olewać znaki (zwłaszcza ograniczenia prędkości) nie wierząc w ich sensowność.
Inną sprawą są ograniczenia prędkości w miejscach, gdzie spokojnie można jechać szybciej, a stojące "nie wiadomo po co" - gdyż brak logicznych przesłanek ku temu, Takie typowe mandatotwórcze oznakowanie :-P
I niech ktoś nie pisze, że jak postawili "40-tkę" to musiał być jakiś powód - czasem "powód" dawno minął (np. remont) a oznakowanie pozostało.
Np. oznakowanie na części Zakopianki będącej drogą ekspresową - ograniczenie do 70 na łuku który w deszczu 120 przejedzie ciężarówka w zimie ;-) Po ch*j? Ani przejść, ani skrzyżowań... Bo przez 3 dni w roku może tam być lód i można wyj***ć w bandę? To jak ktoś nie czuje drogi i auta i zapie**ala gdzie nie powinien to...

jeloo

2016-03-04, 10:32
@up Wszystkie płaczki.

Są dwie opcje:
- albo stosujesz się do przepisów i masz spokój.
- albo się do nich nie stosujesz i zgadzasz się na to, że jak złapie Cię policja, to dostaniesz mandat.

Skoro się nie stosujesz, to nie miej pretensji do policjanta, bo on wykonuje swoje obowiązki i to nie on decyduje o tym, gdzie te znaki są poustawiane. Policjant zapewne też nie kazał Ci jechać szybciej niż znaki wskazują. Jesteście dorosłymi ludźmi, zakładając, że macie prawo jazdy. Bierzcie więc konsekwencje za SWOJE decyzje na klatę, a nie plujecie na wszystko, bo Wam się nie udaje do przepisów stosować.


Kislowy_wampir

2016-03-04, 10:34
O co wasz ból dupy jest to ja nie rozumiem :P Policja tylko egzekwuje prawo. W tej sytuacje co na filmiku wszystko ok :) Od razu powinni zabierać prawko, a nie zatrzymywać na 3 miesiące. Sam mam prawko, baa nawet kilka kategorii :) ale jak widzę gamonia co leci 120 na odcinku gdzie jest 60 to sam mam ochotę go podj***ć, jakim trzeba być debilem żeby k***a wiedząc że prawo jazdy Cię utrzymuje tak ryzykować. Wystarczy sobie przekalkulować skoro przekroczę o 50 to trace prawko to będę jechał maks 40 więcej niż dopuszczalna prędkość, w razie czego prawka nie stracę, a na mandat się zarobi, no chyba że ma się w ch*j punktów :P A później jak jakiś frajer płakać.

aKiwiKiwiKiwi

2016-03-04, 11:23
Jebnijcie się w te łby puste!

Jak może udowodnic mu jego winę, skoro urządzenie nie pokazuje czyją prędkośc mierzył? Na "słowo" policmajstra ma dac sie ojebac z siana i prawka? Do sądu i wygrana w garsci :) (jesli faktyczynie ich sprzęcior nie pokazuje komu mierzył prekośc)

marecin43

2016-03-04, 11:51
Ja pie**ole jaka patologia, zasięg prawidłowego pomiaru takiego urządzenia to 80m, a policjant zrobił pomiar z ponad 400m. Co to k***a jest!?

MegaAerox

2016-03-04, 12:16
w instrukcji jest napisane ze laserówka jest celna do 90m z reki i do 100m z podpórki a on z ręki jebnął 400m ponad..

Samudaripen

2016-03-04, 12:21
Pewnie przejście dla pieszych/przystanek autobusowy, albo inna niespodzianka za winklem, stąd ograniczenie. Bardzo rzadko ograniczenia prędkości są stawiane bez powodu. Należy też pamiętać, że jak się rozjebiesz na takiej drodze, to ktoś tam u góry pójdzie na dywanik, albo do zwolnienia za zbyt wysoką dopuszczalną prędkość. Osobiście podoba mi się system z Niemiec, gdzie możesz po autobahnie zapie**alać ile fabryka dała, ale jak będziesz uczestniczyć w kolizji/wypadku, a na blacie miałeś więcej niż 130 km/h, to z automatu Twoja wina, poza terenem zabudowanym też są fajne prędkości dopuszczalne, bo o ile mnie pamięć nie myli, to zazwyczaj 100/110 km/h i nie ma czegoś takiego jak w Polsce, że przy każdym byle łuku stawia się ograniczenie prędkości do np. 60- jesteś dorosłym człowiekiem, sam powinieneś wiedzieć, że trzeba zwolnić, jak jest niebezpiecznie. Efekty są takie, że statystycznie wypadków oczywiście mniej jest w Reichu.

Dobryja

2016-03-04, 12:22
@marecin43 @MegaAerox Z takiej odległości to można wasze mamy podglądać ...

Ultralyte lti 20-20
Dane techniczne:
* dokładność pomiaru: ?1 km/h
* zakres pomiarowy: od 0 km/h do ok. 320 km/h
* zasięg pomiaru prędkości: 1000 metrów
* zasięg pomiaru odległości: 1000 metrów
* zakres temperatur: -30°C do +60°C
* czas pomiaru prędkości: 0,3 sekundy
* wyjście danych: RS 232
* bezpieczeństwo wzroku: FDA class 1
* wodoszczelny

olo1990pl

2016-03-04, 12:40
@Dobryja to że według specyfikacji działa na odległość 1000m nie znaczy, że z takiej odległości możliwe jest badanie prędkości.

Celność taki laserowy miernik ma podobną do pistoletu - powyżej 100 m nie ma szans na celne utrafienie bez doczepianej kolby i/lub podparcia.

Ogólnie to na tekst policjanta, zę ustrzelił mnie z >400 m zapytałbym się go, gdzie przeszedł przeszkolenie snajperskie.

A i ustawodawca przypadkiem nie kazał robić pomiarów prędkości na którym widać jest badany pojazd?

Dobryja

2016-03-04, 12:44
olo1990pl napisał/a:

@Dobryja to że według specyfikacji działa na odległość 1000m nie znaczy, że z takiej odległości możliwe jest badanie prędkości.

Celność taki laserowy miernik ma podobną do pistoletu - powyżej 100 m nie ma szans na celne utrafienie bez doczepianej kolby i/lub podparcia.

Ogólnie to na tekst policjanta, zę ustrzelił mnie z >400 m zapytałbym się go, gdzie przeszedł przeszkolenie snajperskie.

A i ustawodawca przypadkiem nie kazał robić pomiarów prędkości na którym widać jest badany pojazd?



On w rece ma wersję z kolbą oraz lunetą.
Tak że może walić spokojnie na 800 metrów i za kazdym razem bedzie trzaskał w to co chce .

szmalu

2016-03-04, 12:52
Bambi~ napisał/a:

na powyższym filmie widać wyraźnie pas dojazdowy do drogi głównej i jak stamtąd wyjeżdżają inne auta 50-60 km/h to logicznym jest, aby na głównej drodze na odcinku łączenia była prędkość podobna. Czy to jest takie trudne do pojęcia?



Co ty pitolisz. Jak już sobie kupisz kiedyś auto, to przejedź się na autostradę (pasów ruchu tyle samo, co u gościa na filmiku) i zobacz, jak wyglądają dojazdówki i czy na autostradzie są z ich powodu ograniczenia np. do 70, bo akurat tyle ma dojeżdżające auto... Czy to jest takie trudne do pojęcia?

RYJ23

2016-03-04, 14:20
Romo666 napisał/a:

@up wszyscy
trzeba się stosować do j***nych przepisów a nie k***a ból z dupy... jak mnie to wk***ia, przepisy to przepisy albo się je szanuje a jak już nie to trzeba liczyć się z konsekwencjami a nie "jak to 60km/h olaboga". Debile.



k***a no przyklad typowego idioty,jak bedzie przepis ze masz siedziec w domu i k***a nie wychodzic to tez sie bedziesz do tego stosowal ?! bo taki jest przepis ?! Takie k***a anomalia przepisowe jak to ze na tego typu drodze jest ograniczenie 60km\h to trzeba jebac na kazdy mozliwy sposob,zeby sie wkoncu cos zmienilo,a z takimi debilami jak ty wlada moze sobie robic co chce...stworza chory przepis,okradna w podatkach polowe pensji i potulne baranki beda sie do niego stosowac bo takie sa przepisy kochanej wladzy.k***a matol

Siekul

2016-03-04, 14:41
@up RYJ23, Za to taki debil jak ty pójdzie do więzienia za zabicie kogoś na drodze. Jeżeli jesteś mordercą/złodziejem itp. to otrzymujesz od władzy "zakaz wychodzenia" - myślę, że wiesz o co chodzi... a jadąc samochodem posiadasz broń mogącą zabić tuzin osób, więc ograniczenia są po to, by jeden z drugim kogoś nie potrącił. Jak zawsze tacy ludzie widzą tylko czubek własnego krótkiego ch*ja, czy tam nosa - nieważne, pewnie i jedno i drugie macie tak samo długie.

Lew

2016-03-04, 15:04
Dobryja napisał/a:



On w rece ma wersję z kolbą oraz lunetą.
Tak że może walić spokojnie na 800 metrów i za kazdym razem bedzie trzaskał w to co chce .



Podyskutowałbym tutaj z tobą na ten temat.

Mnie Pieseł z laserówki upie**olił na odległości 550metrów ze przekroczyłem o całe 30km/h

Poprosiłem go o pokazanie pomiaru wraz z odległością.. Wyśmiałem go zdrowo i nie przyjąłem mandatu. On pyta sie dlaczego.. mandat mały, mało punktów i ze nie przyjmuje.

Ja mu na to, żeby sobie wycelował jeszcze raz w stojące auto.... przy mnie.

Nie specjalnie to chciał zrobić wiedząc jaki może być wynik .

I miałem 3 sprawy właśnie z udziałem Ultralyte lti i wiecie co ? Wygrałem :) Przekroczenia nie były duże , praktycznie minimalistyczne w porównaniu do innych, ale chodzi o fakt ze r*chać za frajera to ja się nie dam :)