18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Made in Poland

Ryuuaros • 2011-12-06, 13:07
Była to pierwsza od lat bezpośrednia transmisja przedstawienia teatralnego, wystawionego przez Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Spektakl odbył się w nieczynnym magazynie na osiedlu Piekary. Transmisję zaprezentowała TVP Kultura.
„Made in Poland" wrocławskiego filmowca Przemysława Wojcieszka, pełen goryczy i ironii portret współczesnej Polski, zrealizowany na Scenie na Piekarach legnickiego teatru, okazał się jednym z najgłośniejszych spektakli sezonu. Nagrodzono go m.in. Laurem Konrada na Festiwalu Interpretacje w Katowicach oraz I nagrodą Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Sztuka opowiada o młodym człowieku, w którym jest tyle samo złości na świat, ile wrażliwości na przejawy zła, które widzi wokół. Boguś (w tej roli niezwykle sugestywny Eryk Lubos, znany z serialu „Oficer", na co dzień aktor wrocławskiego Teatru Współczesnego), 16-latek z ponurego blokowiska, przeżywa pierwszy w życiu bunt przeciw całemu światu.

Wściekły na wszystko, przekonany, że „Bóg zdechł", porzuca szkołę i ministranturę, i z metalową rurą w garści postanawia zrobić rewolucję, założyć organizację terrorystyczną. Nienawidzi siebie i innych. Frustrację i złość wyładowuje na zaparkowanych w okolicy samochodach.
info z tvp.pl/kultura



"kolarz, k***a porozmawiać chcę" - najlepsze ;D
resztę wgram w komentarzach.

Be...........ny

2011-12-06, 13:34
ryje banie :D niezły aktor taki realistyczny a nie to co w trudnych sprawach

~tedwaha

2011-12-06, 14:32
zajebiste trzeba tak k***a na serio rozkrecic rewolucje pod sejmem najlepiej niech widza ze cos sie dzieje

vass

2011-12-06, 14:51
Mam tylko nadzieję, że ktoś robił za swoje pieniądze, nie za publiczne.

Xenomorph08

2011-12-06, 15:34
Nie spodziewałem się że teatr mnie na sadolu dopadnie. A ja w samych bokserkach siedze.

adik-fso

2011-12-06, 22:49
Co za h*j. rozj***ł poloneza.

Ryuuaros

2011-12-07, 00:43
2cz

3cz

4cz

dwakilo

2011-12-07, 03:48
Dziękuję, że to wrzuciłaś młoda kobieto.

Radysh

2011-12-07, 04:00
Wasza cholera jasna! Niech idzie do góry, choć w tej chwili nie będę oceniał ani tym bardziej oglądał.
Najpierw praca a później. "Made in Poland". Przepraszam Ryuuaros

noerror

2011-12-07, 04:10
naprawde dobre
choć teatru nie trawie, telewizji nie ogladam to podeszło mi to bardzo

iwan83

2011-12-07, 07:05
widziałem to już kiedyś. zajebiste jest!
piwo dla autora za wrzucenie czegoś TAKIEGO, i za dobry gust!

androgenius

2011-12-07, 09:47
Widziałem to x lat temu w tv, jeden z najlepszych spektakli jakie dane mi było zobaczyć. Ostatnio wyszedł też film o tym samym tytule,ale ni ch*ja nie chce mi się go oglądać. Piwo ode mnie.

Ryuuaros

2011-12-07, 10:41
dwakilo, nie ma za co. ;-)

OjciecPio

2011-12-07, 11:50
Tak samo jak poprzednicy..... oglądałem to x lat temu i nigdzie nie mogłem znależć.
Ode mnie Piwo!
....warty uwagi spektatl