18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Made in Poland

Ryuuaros • 2011-12-06, 13:07
Była to pierwsza od lat bezpośrednia transmisja przedstawienia teatralnego, wystawionego przez Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Spektakl odbył się w nieczynnym magazynie na osiedlu Piekary. Transmisję zaprezentowała TVP Kultura.
„Made in Poland" wrocławskiego filmowca Przemysława Wojcieszka, pełen goryczy i ironii portret współczesnej Polski, zrealizowany na Scenie na Piekarach legnickiego teatru, okazał się jednym z najgłośniejszych spektakli sezonu. Nagrodzono go m.in. Laurem Konrada na Festiwalu Interpretacje w Katowicach oraz I nagrodą Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Sztuka opowiada o młodym człowieku, w którym jest tyle samo złości na świat, ile wrażliwości na przejawy zła, które widzi wokół. Boguś (w tej roli niezwykle sugestywny Eryk Lubos, znany z serialu „Oficer", na co dzień aktor wrocławskiego Teatru Współczesnego), 16-latek z ponurego blokowiska, przeżywa pierwszy w życiu bunt przeciw całemu światu.

Wściekły na wszystko, przekonany, że „Bóg zdechł", porzuca szkołę i ministranturę, i z metalową rurą w garści postanawia zrobić rewolucję, założyć organizację terrorystyczną. Nienawidzi siebie i innych. Frustrację i złość wyładowuje na zaparkowanych w okolicy samochodach.
info z tvp.pl/kultura



"kolarz, k***a porozmawiać chcę" - najlepsze ;D
resztę wgram w komentarzach.

marcincore

2011-12-07, 14:19
Albo mi sie zdaje albo ma glany i chcieli z niego skina zrobic

Phallucifer

2011-12-07, 15:00
Interesujace. Ladnie konweniuje z proza Shutego badz Michała czy Maslowskiej.Piwo leci bo malo tu takiego dobra.

fsdfsdsf

2011-12-07, 17:13
Film o tępym dresie z blokowiska. Nie zrozumiem takich ludzi ale nawet ciekawie się oglądało.

Adiro

2011-12-07, 17:42
Hmm, byłem na tym. Jakoś mnie nie poruszyło zbytnio. :P

Snowy

2011-12-07, 20:33
nie ma to jak sie troszeczkę odchamić... Kawal dobrego teatru!

Płatnerz

2011-12-07, 23:13
"... Transmisję zaprezentowała TVP Kultura."
kultura gdzie rzuca sie k***ami na lewo i prawo... taki ch*j k***a a nie kultura.

androgenius

2011-12-08, 10:36
Giovanni napisał/a:

"... Transmisję zaprezentowała TVP Kultura."
kultura gdzie rzuca sie k***ami na lewo i prawo... taki ch*j k***a a nie kultura.

Ty k***a chyba nie wiesz co znaczy pojęcie kultura, pajacu :homer: