18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Lucjan Łągiewka - historia jego wynalazku

Muzz • 2013-01-07, 13:06
Lucjan Łągiewka - zwykły facet bez wykształcenia, ale z pasją. Jego wynalazek przez lata wyśmiewany i olewany, traktowany po macoszemu. Tymczasem patent prof. Malcolma Smitha z Cambridge University – oparty według Łągiewki na jego ustaleniach – stosowany jest od 2008 r. w bolidach McLarena w F1.

Ciekawa historia pokazująca jaki polski kraj jest durny, a nawet sk***ysyński (teraz wszyscy chcą pomagać Polakowi, bo - teoretycznie - mogą z tego mieć niezłą kasę). Smutne, ale prawdziwe.



Mała czcionka żeby wk***ić hejterów : )

Moby_Dick

2013-01-07, 13:14
W Polsce to standard że Ci pomogą wtedy jak kasę z tego albo z Ciebie będą mogli ściągać - czyli dopiero jak się z patentem albo talentem wybijesz gdzieś za granicą itp to wtedy nagle - o to nasz to Polak jesteśmy z niego dumni, my Ci pomożemy itp. Bo już zysk w tym widzą pijawy j***ne.

Karenz88

2013-01-07, 13:50
Już to było tutaj omawiane
Nikt tego nie chce , bo teraz sprzedaż samochodów to nie jest zarobek , zarabia się na naprawach .
A lepsze zderzaki to mniejsze szkody .
Ostatnio miałem mała stłuczkę nowym samochodem oczywiście z ac itp.
Szkodę wycenili na 20 000 zł a była pogięta maska i pęknięty reflektor ..... nikt nie naprawia już blacharki tylko wymienia wszystko jak leci .

Darson666

2013-01-07, 14:12
Zasada działania jest prosta: energia kinetyczna ruchu postępowego zmienia się w energię kinetyczną ruchu obrotowego. Tak działa kers w wersji mechanicznej, ale z tego co wiem, to McLaren ma kers elektryczny, a innego zastosowania w F1 nie widzę, bo na pewno nie jako rodzaj zderzaka. Pomysł genialny, ale chyba do zastosowania jako zderzak w pociągu, a nie w samochodzie.

Dżony

2013-01-07, 14:22
Jego patent znalazł zastosowanie w barierach ochronnych przy drogach, tam sprawdza się świetnie i parę krajów już stawia je przy drogach.
Także nie doszukujcie się teorii spiskowej.

Autor

2013-01-07, 14:23
Przypomniały mi się moje studia techniczne i masa teoretycznego betonu, który tam nauczał...
PIWO!

Mar$ki

2013-01-07, 14:26
Kraj wspaniały, ale ludzie k***y !

Garbatyx

2013-01-07, 14:29
Urząd Patentowy powinien przyznać się do błędu k***a.... ale nie, bo to są pie**oleni tchórze i oszuści.

dirty_pig

2013-01-07, 14:33
pamietam w tv jakies 20 lat temu byl ten facet i mowil o swoim wynalazku. widac nic sie nie zmienilo przez 20 lat a on ciagle siedzi z reka w nocniku :)

Autor

2013-01-07, 14:36
@dirty_pig to było w MDM a tak btw NW? :P

Tomaszu

2013-01-07, 14:38
Smutne to wszystko. Słów brak.

dirty_pig

2013-01-07, 14:47
@Autor

NW POWA!

kar0luch

2013-01-07, 14:52
No nie znowu on. Ma problemy z patentami bo obala w nich zasady dynamiki Newtona. A co do tego wynalazku to do dostał taką odpowiedź: "publikacje, które przytacza Mr. Lagiewka, nie zdradzają zasady działania absorbera"; "absorber miał zmniejszać skutki zderzeń, a nie zwiększać przyczepność kół"; "Mr. Lagiewka nie zdołał ani jasno opisać swoich wynalazków, ani w pełni zrozumieć wynalazku Mr. Smitha"."

Garbatyx

2013-01-07, 15:02
@up ty żartujesz czy o drogę pytasz k***a?! Widać, że przetwarzanie informacji w twojej główce jest bardzo wolne