18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Lubię zapierdalać

Salieri16000 • 2019-04-09, 16:55
Incydent został sfilmowany w prowincji Bursa w północno-zachodnim tureckim regionie Marmara:


jebacgowno

2019-04-10, 14:08
waloos napisał/a:

Jak się chce zapie**alać na prostej, to najpierw trzeba umieć skręcać.
Sam na motocyklu nie jeżdżę, ale kiedyś trafiłem na wywiad z jakimś gościem z MotoGP który jasno wypowiadał się, że w ciasnym łuku prędzej nalezy dodać gazu niż wciskać hamulec.
Z perspektywy fizyki ma to sens, bo wyższa prędkość, to większa siła odśrodkowa, która pozwala mocniej przechylić moto a w konsekwencji zacieśnić zakręt.



To nie do końca tak.
Dodanie gazu powoduje większą kompresję tylnego amortyzatora, który najlepiej pracuje w połowie zakresu. Dlatego zakręty motocyklem zakręty bierze się na gazie. Ujęcie gazu lub hamowanie prostuje motocykl a prosty motocykl jedzie (uwaga!) prosto.
Koleś ewidentnie spanikował i był leszczem bo zapasu czasu i miejsca miał w przysłowiowy fch*j.

Proximate

2019-04-10, 18:17
@MrSzegerege

Gówno prawda.
Potrzebne jest przyspieszenie, a nie stała prędkość.
Oczywiście jak jedziesz 200kmph i dodasz na zakręcie gazu to i tak nie wyrobisz, ale w powyższym przypadku gościu powinien na łuku lekko dodawać gazu i patrzyć gdzie jedzie.
Wjechał w barierki przez:
a.) fiksację wzroku;
albo
b.) heble na łuku

Sam o mało tak nie skończyłem, więc wiem co mówię. Hamowanie na zakręcie prostuje motocykl.
Zalecam obejrzenie/przeczytanie "Twist of the wrist".

ziajos

2019-04-11, 02:50
MrSzegerege napisał/a:

@waloos nie tyle co dodać gazu a utrzymywac prędkość i odchylenie ciałem
Nie tyle co zapie**alał co dał dupy i się rozmyślił. Powinien stanowczo sterować ciałem a widać że spanikował i odpuścił. No i może jakas fiksacja też była i źle to wszystko ocenił.



No to może lepiej ni ekupuj motocykla, bo wyk***isz na pierwszym łuku przy 60km/h