18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Louis CK o pracujących 20-latkach (napisy PL)

Polnischefuhrer • 2017-02-03, 15:41
Według mnie Louis CK wszystko wyjaśnił :lol:

Belweder

2017-02-04, 16:51
ZajętyPelikan napisał/a:



Nie wiem jak Ty, ale skoro ma bogatych rodziców i załóżmy, że ci mają swoją firmę. To przykro mi bardzo, ale on ją odziedziczy, tak więc też będzie bogaty...

Bez edukacji, bez znojów życia... będzie kimś w stosunku do nas szaraczków :D



Słowo "nas" nie zawsze pasuje jeśli kogoś nie znasz, przynajmniej na tyle aby określić jego zainteresowania,zawód,możliwości... :mrgreen: co do tego bogacza... tak właśnie nie jedna firma upadła, jak synalek zamiast mózgu odziedziczył tylko firmę tatusia :mrgreen: a co do filmiku to uważam, że ch*jowy. Podejście starszych osób, które uważają, że młodzi powinni jedynie iść na zmywak bo niczym innym się zajmować nie mogą jako pierwsza praca jest chore. Inteligentni młodzi ludzie powinni mieć możliwości czerpać wiedze i umiejętności od innych ludzi na poziomie w pracy, w której chcą się spełniać(i nie mówię tu o zarobkach,bo młodzi jeśli się uczą to naturalnie powinni dostać mniej). A nie zapie**alać fizycznie, tracąc ochotę na jakikolwiek rozwój. Podkreślam osoby inteligentne i z pasją do jakiejś pracy, nie tacy, którzy twierdzą, że się im należy albo Ci idioci po humanie, którzy umieją tylko dużo gadać a na słowo "całka" umieją ułożyć wierszyk. A gadka " nie jesteśmy uzdolnieni matematycznie " to synonim od " jesteśmy głupi ". Podstawy powinien umieć każdy myślący a jak widzę płacz maturzystów jaki to poziom od nich wymagają to można jedynie siąść i się śmiać z nieudaczników.

ZajętyPelikan

2017-02-04, 17:11
AroGiant napisał/a:



Słowo "nas" nie zawsze pasuje jeśli kogoś nie znasz, przynajmniej na tyle aby określić jego zainteresowania,zawód,możliwości... :mrgreen: co do tego bogacza... tak właśnie nie jedna firma upadła, jak synalek zamiast mózgu odziedziczył tylko firmę tatusia :mrgreen: a co do filmiku to uważam, że ch*jowy. Podejście starszych osób, które uważają, że młodzi powinni jedynie iść na zmywak bo niczym innym się zajmować nie mogą jako pierwsza praca jest chore. Inteligentni młodzi ludzie powinni mieć możliwości czerpać wiedze i umiejętności od innych ludzi na poziomie w pracy, w której chcą się spełniać(i nie mówię tu o zarobkach,bo młodzi jeśli się uczą to naturalnie powinni dostać mniej). A nie zapie**alać fizycznie, tracąc ochotę na jakikolwiek rozwój. Podkreślam osoby inteligentne i z pasją do jakiejś pracy, nie tacy, którzy twierdzą, że się im należy albo Ci idioci po humanie, którzy umieją tylko dużo gadać a na słowo "całka" umieją ułożyć wierszyk. A gadka " nie jesteśmy uzdolnieni matematycznie " to synonim od " jesteśmy głupi ". Podstawy powinien umieć każdy myślący a jak widzę płacz maturzystów jaki to poziom od nich wymagają to można jedynie siąść i się śmiać z nieudaczników.



Hah masz rację, aczkolwiek nie masz co się zrażać. Sam osobiście mam wyższe techniczne wykształcenie, więc mnie całki nie przerażają, choć ich w zasadzie w życiu do niczego poza uczelnią nie użyłem... a nie przepraszam raz całkami liczyłem powierzchnie domu... A maturzyści są głupi bo ich tak uczą w szkołach... niestety ale jeśli nauczyciel nie umie zmusić gnojka do nauki to nic z tego nie będzie :D zawszę z matmy można podnieść poziom w szkole i jak delikwent 2x nie zda przedmiotu, to się w końcu weźmie i nauczy.

Znam wielu ludzi po humanistyce, którzy są lepsi niż niejeden pseudo inżynier, więc nie generalizowałbym.

Co do zarobków, są bardzo śmieszne... Nie wyobrażam sobie rozpoczęcia przygody zawodowej od stawki mniejszej jak 3500 netto... ale wiadomo jak jest przesyt pseudo fachowców na rynku tak też wynagrodzenie leci na łeb na szyję. Człowiek ogólnie powinien się cenić, takie jest moje zdanie... skoro ktoś przychodzi do firmy i mówi, że mu 2000 wystarczy... no to sorry, ale swych umiejętności to on raczej pewny nie jest. Zresztą, nie wiem jak Ty czy ktoś inny, ale ja zanim skończyłem pierwszy stopień robiłem już projekty zewnętrzne... Wszystko zależy od człowieka ;)

Co nie zmienia faktu, że nadal uważam iż nawet taki bogacz jak ten ktoś tam... jest biedakiem w porównaniu chociażby z najbogatszym człowiekiem w Polsce... wszystko zależy od punku widzenia, więc nie bierz tego "nas" tak do siebie... bo może i masz ambicję i pasję, ale to nie znaczy, że nie ma na świcie nikogo dla kogo nie stanowisz zwykłego człowieka.

Belweder

2017-02-04, 17:31
ZajętyPelikan, no z pewnością ilość pieniędzy zależy od miejsca siedzenia :-) ja jeszcze się staram o wyższe techniczne równocześnie oddając się pasji, która również związana jest ze studiami i obecną pracą :-D No całki i inne bajery nawet jeśli się nie przydadzą to pozwolą oddzielić " ziarno od plew" i chyba głównie o to w tym chodzi. A to ja też znam, ale te osoby się tym nie obnoszą, bo po prostu stwierdzili, że jednak human lepiej im leży no a z kierunków ścisłych byli również dobrzy. Głównie chodziło mi o osoby, w większości laski wzdychające do swojej zajebistości na jakiś studiach po których żeby coś osiągnąć to muszą dać dupy bogatemu typkowi bo same sobą nie oferują nic oprócz pseudo inteligentnego bełkotu. A co do zarobków... w Polsce jeśli osoba by się ceniła to miała by problem z pracą, w naszym kraju chcą tanio, szybko i na odpie**ol. Kto chce na głowę mniej, tego bierzemy. Przynajmniej ja na razie takiego czegoś doświadczałem.

protagonista

2017-02-04, 18:29
No przecież to jest jasne i logiczne że studia i wiedza książkowa ma się nijak do sprawowania wyższych stanowisk. Owa wiedza może tylko pomóc w wspinaniu się po szczeblach kariery. k***a ludzie, po studiach na start nikt wam nie da 50 tysięcy miesięcznie bo jedyne co wiecie to jak ściągać na egzaminie.

BrianGriffin

2017-02-04, 18:33
ZajętyPelikan napisał/a:

Zresztą, nie wiem jak Ty czy ktoś inny, ale ja zanim skończyłem pierwszy stopień robiłem już projekty zewnętrzne... Wszystko zależy od człowieka ;)



Nie musiałeś zapie**alać na utrzymanie od czasów szkolnych, miałeś na książki i materiały, prawdopodobnie kompa i internet. Nie musiałeś po zajęciach zmywać naczyń, żeby np. opłacić akademik, tylko mogłeś się uczyć. Nie spotkała Cie po drodze jakaś poważna choroba.

Faktycznie, wszystko zależy od człowieka. Po prostu trzeba być zwycięzcą. 8-)

Syn_Milionera

2017-02-04, 22:03
Songo Master napisał/a:

Syn_Milionera, BKKW, jesteście ścierwem ludzkim?



Dlaczego tak brzydko mówisz?