18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

"Logika" politycznej poprawności.

Rev81 • 2016-01-03, 21:11
Mężczyzna "zmienia" płeć i mówi, że jest kobietą-należy go traktować jak kobietę.
Kobieta "zmienia" płeć i mówi, że jest mężczyzną-należy ją traktować jak mężczyznę.
ISIS mówi o sobie, że są muzułmanami-w żadnym wypadku nie wolno nazywać ich muzułmanami.
:roll:

DiGżi91

2016-01-05, 00:05
@RottenFetus
Czyli najlepiej w nic nie wierzyć i jednocześnie obchodzić święta Bożego Narodzenia (z pozostałymi to jest różnie) i mieć wolną niedzielę (niedziela to pamiątka Wielkanocy, czyli de facto zwyczaj chrześcijański) ? Najlepiej żyć tylko po to żeby umrzeć, a wcześniej - jak to mówią ,,korzystać z życia", no bo ,,daje szansę". Tak więc, cytując klasyka, ,,celem życia nie jest przeżycie". Należy mieć określony cel. Religie definiują go różnie: niebo, raj z dziewicami, nirvana, etc. Realizacja celu nie może też powodować krzywdy innych ludzi, bo wtedy jest zaprzeczeniem samego siebie. Często to widzimy w przypadku islamu. Inny problem polega na tym, że zjawiska nadprzyrodzone MAJĄ MIEJSCE, może niezbyt często, ale jednak są. Świat to nie symulacja matematyczna, że wszystko jest przewidywalne i zdeterminowane. Racjonalistom, takim jak ty brak pokory - zamiast przyznać, że nie mogą wytłumaczyć danego zjawiska, na siłę dorabiają swoją nieraz dziwaczną teorię. Nie wiem jaka jest twoja motywacja, czy chcesz się dowartościować, czy co innego. Można wymieniać poglądy bez obrzucania mięsem, ja jestem otwarty na dyskusję.

AgentGrzesiek

2016-01-05, 09:54
Ta logika jest bardzo logiczna :-D
ISIS oczywiście spełniają wszystkie przykazania Islamu dosłownie i dokładnie.
Jednak nie mogą być nazywani muzułmanami z bardzo ważnego powodu.
Chodzi tu o ideę zwaną Marksizmem kulturowym opracowaną przez włoskiego socjalistę Antonio Gramsci ' ego.
W skrócie to pomysł nadawania słowom nowych znaczeń aby lud nie wiedział co i jak i ogólnie był ogłupiony. Ma to doprowadzić do ideału komunizmu czyli tzw. "nowego człowieka" .
Wymaga to jednak zniszczenia starych form społecznych jak kultura łacińska oparta jeszcze na prawie rzymskim do czego później dołożyło się chrześcijaństwo.
Dlatego islam jest jak najbardziej potrzebny bo pomaga w niszczeniu podstaw kultury europejskiej, no choćby przez to że już wszyscy wiedzą że kultura europejska nie jest najlepsza, bo są inne równie dobre albo i lepsze.
Jednak ten użyteczny Islam, to nie może być taki Islam na poważnie. Bo ci islamiści na kolejnym etapie muszą dać się jeszcze przerobić na tego "nowego człowieka".
A więc muzułmaninem wolno nazywać tylko tych którzy mają szansę wziąć udział w tym "wielkim skoku ludzkości".