18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Loa loa – gatunek pasożytniczego nicienia

cerastes • 2013-06-07, 19:41
Loa loa – gatunek pasożytniczego nicienia występujący w Afryce Zachodniej i Środkowej. Żywicielem ostatecznym jest człowiek (u którego wywołuje loajozę), zaś wektorem muchówki z rodzaju Chrysops (Chrysops silacea i Chrysops dimidiata)




Opis:

Dorosłe osobniki to nitkowate zwierzęta. Samice mają długość 40–70 mm i średnicę 0,5 mm, zaś samce mierzą 30–34 mm przy średnicy 0,35-0,43 mm. Mikrofilarie mierzą 250–300 μm przy średnicy 6–8 μm.

Cykl życiowy:

Podczas odżywiania się krwią zakażona Loa loa muchówka zwraca część krwi, wraz z larwami w stadium L3 na skórę człowieka. Larwy aktywnie przez nią wnikają do tkanki podskórnej, gdzie dojrzewają. Dorosłe osobniki rozmnażając się produkują mikrofilarie, które można znaleźć we krwi, płynie mózgowo-rdzeniowym, moczu, ślinie oraz w płucach. Gdy zakażony człowiek zostanie ukąszony przez ślepaka, mikrofilarie przedostają się do przewodu pokarmowego owada, tracą osłonkę i przez układ krwionośny docierają do jego mięśni szyi, gdzie przechodzą kolejne stadia larwalne od L1 do L3.


Wiecie co robić z pasożytami ? To samo co z komunistami.. Tępić, tępić i jeszcze raz tępić to ścierwo..






..

Loaloa

2013-06-07, 19:50
Och jak słitaśnie. Ktoś założył temat o mojej rodzince. Ten na górnym zdjęciu to wuj Mietek - sól w oku prawicowej bandyterki w latach powojennych i bojownik o Polskę Ludową.

Widzę, że grono moich fanów stale rośnie. Masz piwko na zachętę.

szpajder

2013-06-07, 19:58
Loaloa napisał/a:

Och jak słitaśnie. Ktoś założył temat o mojej rodzince. Ten na górnym zdjęciu to wuj Mietek - sól w oku prawicowej bandyterki w latach powojennych i bojownik o Polskę Ludową.

Widzę, że grono moich fanów stale rośnie. Masz piwko na zachętę.


hahha stary to jest temat o pasożycie:nicieniu:chorobie kryjącej się pod nazwą loa loa, nie o Tobie. Ale pociesznie głupi jesteś, Ty celebryto z sadistica :) . Swoją drogą wiedziałeś, że przyjąłeś nicka/nazwę po pasożycie/nicieniu?

Sin_69

2013-06-07, 19:59
"to samo co z komunistami...tępić"

widzę że nie żyłeś w tamtych czasach. A ja Ci powiem tyle:
- co roku byłem na wakacjach 2 tygodnie
- nigdy nie usłyszałem że nie ma pieniędzy
- nigdy nie usłyszałem że na coś brakuje
- ani raz nie byłem głodny

Teraz muszę na wszystko zapie**alać żeby dogonić tamten standard.

Fakt, nie było DVD, kin domowych, telewizorów plazma i innych pierdołów, ale każdy zawsze miał kase i żył jak człowiek. Był nakaz pracy a nie to co teraz. Minusy też były ale za to teraz żyje sie nam jak w raju, tak?
komuno wróć.

sard

2013-06-07, 20:13
Sin_69 napisał/a:

"to samo co z komunistami...tępić"

widzę że nie żyłeś w tamtych czasach. A ja Ci powiem tyle:
- co roku byłem na wakacjach 2 tygodnie
- nigdy nie usłyszałem że nie ma pieniędzy
- nigdy nie usłyszałem że na coś brakuje
- ani raz nie byłem głodny

Teraz muszę na wszystko zapie**alać żeby dogonić tamten standard.

Fakt, nie było DVD, kin domowych, telewizorów plazma i innych pierdołów, ale każdy zawsze miał kase i żył jak człowiek. Był nakaz pracy a nie to co teraz. Minusy też były ale za to teraz żyje sie nam jak w raju, tak?
komuno wróć.



Czyli co? Rodzinka dobrze ustawiona była? Sprzedawaliście sąsiadów? Strzelaliście z ucha na kogo się dało? Pracowaliście w służbach, które każdego krwią i gównem obryzgały - czyli milicja, sądownictwo? Czy może gdzieś w administracji państwowej? Bo tym to faktycznie żyło się lepiej niż wszystkim innym ludziom razem wziętym.
Irytują mnie takie komunowrócizmy, tamten syf załatwił tyle osób, złamał tyle karier, zniszczył tyle rodzin, że choćby Tusk rządził przez 1000 lat to tyle nie sp***oli, bo nie ma rozmachu, chęci i wielkiego czerwonego brata za sobą do zamykania ust każdemu niepokornemu.
Więc grzecznie powiem Tobie - oblukaj sobie wszystkie sezony "Doktora Who" i zbuduj kibel do przemieszczania się w czasie, strzel sobie rok 1964 w Polsce i żyj i baw się zajebiście, a jeśli nie skumałeś - to po prostu wypieprzaj do ruskich gułagów... tam jeszcze możesz poczuć ten "wspaniały" klimat "lepszych czasów".

Sin_69

2013-06-07, 20:17
sard napisał/a:



Czyli co? Rodzinka dobrze ustawiona była? Sprzedawaliście sąsiadów? Strzelaliście z ucha na kogo się dało? Pracowaliście w służbach, które każdego krwią i gównem obryzgały - czyli milicja, sądownictwo? Czy może gdzieś w administracji państwowej? Bo tym to faktycznie żyło się lepiej niż wszystkim innym ludziom razem wziętym.
Irytują mnie takie komunowrócizmy, tamten syf załatwił tyle osób, złamał tyle karier, zniszczył tyle rodzin, że choćby Tusk rządził przez 1000 lat to tyle nie sp***oli, bo nie ma rozmachu, chęci i wielkiego czerwonego brata za sobą do zamykania ust każdemu niepokornemu.
Więc grzecznie powiem Tobie - oblukaj sobie wszystkie sezony "Doktora Who" i zbuduj kibel do przemieszczania się w czasie, strzel sobie rok 1964 w Polsce i żyj i baw się zajebiście, a jeśli nie skumałeś - to po prostu wypieprzaj do ruskich gułagów... tam jeszcze możesz poczuć ten "wspaniały" klimat "lepszych czasów".



żyłem w normalnej, pracującej rodzinie. a co? teraz masz na wszystko? nakradłeś??
były plusy i minusy. a teraz masz sam minus

i nie pie**ol mi o gułagu.
gdzie mieszkają Twoi starzy? w mieszkaniu? w domu? ile teraz by musieli zapie**alać żeby sobie postawić dom albo kupić działkę albo kupić mieszkanie??? :idzwch*j:

Koniec Świata

2013-06-07, 20:32
Czasy komuny miały swoje zalety i rzeczywiście negatywnych zjawisk społecznych nie było tak widać jak dzisiaj, ale rozwój był mocno zahamowany, było szaro i brakowało wolności obywatelskich. Wielu ludzi, którzy zaufali solidaruchom teraz tego żałuje. Nigdy nie będzie tak, żeby wszyscy byli zadowoleni.

cerastes

2013-06-07, 21:02
Sin_69 napisał/a:



żyłem w normalnej, pracującej rodzinie. a co? teraz masz na wszystko? nakradłeś??
były plusy i minusy. a teraz masz sam minus

i nie pie**ol mi o gułagu.
gdzie mieszkają Twoi starzy? w mieszkaniu? w domu? ile teraz by musieli zapie**alać żeby sobie postawić dom albo kupić działkę albo kupić mieszkanie??? :idzwch*j:



Człowieku w jakich ty realiach żyjesz??

wyimaginowany świat z telewizora, to twoje klapki na oczach..

W Polsce nic się nie zmieniło, dalej jesteśmy w czarnej dupie.. 89r i okrągły stół to było wstawienie podstawionych pseudo-solidaruchów do władzy przez PRL.. jak marionetki



Pytasz się dlaczego jest teraz bieda?

Bo kurhwy postkomunistyczne rozkradają doszczętnie to co Polacy wypracowali w czasach PRL.. Przestań pie**olić i idź się naj***ć, już czas bezideowcu !!! w tym wieku to już mądrzejszy nie będziesz..

Cytat:

Raz zdobytej władzy nie oddamy nigdy!


Władysław Gomułka, przemówienie 1945r.

.

Sin_69

2013-06-07, 21:12
cerastes napisał/a:



Człowieku w jakich ty realiach żyjesz??

wyimaginowany świat z telewizora, to twoje klapki na oczach..

W Polsce nic się nie zmieniło, dalej jesteśmy w czarnej dupie.. 89r i okrągły stół to było wstawienie podstawionych pseudo-solidaruchów do władzy przez PRL.. jak marionetki



Pytasz się dlaczego jest teraz bieda?

Bo kurhwy postkomunistyczne rozkradają doszczętnie to co Polacy wypracowali w czasach PRL.. Przestań pie**olić i idź się naj***ć, już czas bezideowcu !!! w tym wieku to już mądrzejszy nie będziesz..


Władysław Gomułka, przemówienie 1945r.

.



" to co Polacy wypracowali w czasach PRL" - jesteś idiotą, sam sobie zaprzeczasz

cerastes

2013-06-07, 21:20
Sin_69 napisał/a:



" to co Polacy wypracowali w czasach PRL" - jesteś idiotą, sam sobie zaprzeczasz



człowieczku, dobro bierze się z ludzkiej pracy.. to nie jest tak, że pieniądze drukuje się bez limitu w NBP :facepalm:

Sin_69

2013-06-07, 21:33
cerastes napisał/a:



człowieczku, dobro bierze się z ludzkiej pracy.. to nie jest tak, że pieniądze drukuje się bez limitu w NBP :facepalm:



człowieczku to możesz sobie do kumpla mówić. a co do pieniędzy. widać, że nie masz o tym pojęcia. obecnie pieniądze które mamy SĄ drukowane prze NBP i nie maja pokrycia. każdy bank ma możliwość dawania pieniędzy., w Polsce jest to w stosunku 10:1. sprawdź zanim coś powiesz. i nie mam zamiaru tu Cię obrazić. sprawdź to ....tylko tyle

cerastes

2013-06-07, 22:00
Sin_69 napisał/a:



człowieczku to możesz sobie do kumpla mówić. a co do pieniędzy. widać, że nie masz o tym pojęcia. obecnie pieniądze które mamy SĄ drukowane prze NBP i nie maja pokrycia. każdy bank ma możliwość dawania pieniędzy., w Polsce jest to w stosunku 10:1. sprawdź zanim coś powiesz. i nie mam zamiaru tu Cię obrazić. sprawdź to ....tylko tyle



trafiłem na uczonego w piśmie.. Zęby zjadłem na systemach bankowych pracując kilka lat w Krakowskim BRE Banku na Augustiańskiej.. Prawie każdy wydrukowany nowy pieniądz wpuszczany jest przez bank na rynek jeżeli ma pokrycie w kredycie. Odsetki zresztą też, bo jak nie spłacisz to i tak oddasz.. Bank tworzy pieniądze, które stają się długiem !!

jeszcze raz ci powtórzę, dobra obywateli i majątek państwa bierze się z pracy ludzi. Bez ludzi nie ma pieniędzy. Wartość ma za to dom, ziemia czy samochód..

..

sard

2013-06-07, 23:58
Sin_69 napisał/a:



żyłem w normalnej, pracującej rodzinie. a co? teraz masz na wszystko? nakradłeś??
były plusy i minusy. a teraz masz sam minus

i nie pie**ol mi o gułagu.
gdzie mieszkają Twoi starzy? w mieszkaniu? w domu? ile teraz by musieli zapie**alać żeby sobie postawić dom albo kupić działkę albo kupić mieszkanie??? :idzwch*j:



Moi starzy pracowali, a raczej zapie**alali wtedy i co? I gówno z tego mieli, gdyby nie spora rodzina się wspierająca, żyjąca na wsi skąd człek miał mięso (w sklepie dla zwykłego człowieka tego NIE BYŁO) i płody rolne - nielegalnie, bo państwo wszystko zabrać dla ruskich chciało.
Teraz uczciwie pracuję i co? Teraz to ja utrzymuję moich starych, bo za komuny to się tylko chorób nabawili... za komuny mój starszy by już nie żył, bo by go nikt nie zoperował jakbyśmy łapówy nie zapłacili.
A teraz za własne pieniądze spłacam mieszkanie, którego za komuny nie było szans dla zwykłego plebsu dostać prędzej niż za 20-30 lat, a tak za tyle czasu to ja kredyt spłacę :P
Teraz jak zapie**alasz to masz szansę, bo zapie**alasz teoretycznie masz kasę więc stać cię teoretycznie na wiele, ale wtedy za tych pięknych czasów bez układów i układzików nic nie dostałeśz. Za komuny może i była kasa - ale GÓWNO warta i nic z tego nie miałeś poza problemami, bo przecież tylko jakiś kułak by kasę zbierał, albo obcy agent, wróg narodu itd.
No i oczywiście MOGĘ TO NAPISAĆ - za rządów komuny gówno bym mógł.
Jak komu komuna tak przyjazna była - to zapraszam do Korei:) tam nadal w tym siedzą i jakoś dobrze się z tym nie mają.

Różne k***y na nasz polski koszt wtedy się wykształciły, a dziś jak pasożyty żerują na kraju... Ja za swoje wykształcenie sam zapłaciłem, zdobyłem własnoręcznie bez układów - no układ okresowy się przydawał :P
A teraz pracuję bo mogę - a nie bo mnie państwo zmusza, pracuję by spełniać swoje marzenia - a nie żeby "czy się stoi czy się leży .... się należy" (w miejsce kropek wpisz dowolną kwotę). Coraz częściej słyszę od starych ludzi, że było wtedy lepiej i podaję im parę przykładów owego lepiej to zamykają się nagle albo wyzywają od gówniarzy :)
Z drugiej strony dzisiejsza gówniarzeria ze swoim stylem bycia - gdzie wszystko się im należy, ale robić nic nie mają zamiaru patrzę na to i widzę, że to chyba pokłosie owego zrzędzenia starych co to twierdzili, że za komuny było lepiej, teraz młodzi tego chcą - czyli nic nie robię a zarobię... tylko gówniarze nie kumają, że wtedy gówno było, były rarytasy dla sk***ysynów, czerwonej hołoty, kapusiów, malwersantów i innego badziewia - uczciwy człowiek miał być trybikiem w maszynie budującej dla wielkiego brata zza wschodniej granicy, który w naszym imieniu zrzekał się należnych nam przywilejów, funduszy i pomocy, a w zamian oferował kulkę w łeb - pozbawienie Polski większej części kraju.

Zdejmij z oczu czerwone okulary i dostrzeż, że w komunie mógł mieć coś tylko ktoś, kto za to oddał systemowi ludzie ofiary.

oozyxak0o

2013-06-08, 23:17
Loaloa napisał/a:

Och jak słitaśnie. Ktoś założył temat o mojej rodzince. Ten na górnym zdjęciu to wuj Mietek - sól w oku prawicowej bandyterki w latach powojennych i bojownik o Polskę Ludową.

Widzę, że grono moich fanów stale rośnie. Masz piwko na zachętę.


Masz rację. Jesteś pasożytem sadistica.

DuckDodgers

2013-06-08, 23:31
Ale dobra wstawka wśród tego gówna co trafia ostatnio na główną. Piwko mimo że buraczyna z Ciebie :amused: