18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Loa loa – gatunek pasożytniczego nicienia

cerastes • 2013-06-07, 19:41
Loa loa – gatunek pasożytniczego nicienia występujący w Afryce Zachodniej i Środkowej. Żywicielem ostatecznym jest człowiek (u którego wywołuje loajozę), zaś wektorem muchówki z rodzaju Chrysops (Chrysops silacea i Chrysops dimidiata)




Opis:

Dorosłe osobniki to nitkowate zwierzęta. Samice mają długość 40–70 mm i średnicę 0,5 mm, zaś samce mierzą 30–34 mm przy średnicy 0,35-0,43 mm. Mikrofilarie mierzą 250–300 μm przy średnicy 6–8 μm.

Cykl życiowy:

Podczas odżywiania się krwią zakażona Loa loa muchówka zwraca część krwi, wraz z larwami w stadium L3 na skórę człowieka. Larwy aktywnie przez nią wnikają do tkanki podskórnej, gdzie dojrzewają. Dorosłe osobniki rozmnażając się produkują mikrofilarie, które można znaleźć we krwi, płynie mózgowo-rdzeniowym, moczu, ślinie oraz w płucach. Gdy zakażony człowiek zostanie ukąszony przez ślepaka, mikrofilarie przedostają się do przewodu pokarmowego owada, tracą osłonkę i przez układ krwionośny docierają do jego mięśni szyi, gdzie przechodzą kolejne stadia larwalne od L1 do L3.


Wiecie co robić z pasożytami ? To samo co z komunistami.. Tępić, tępić i jeszcze raz tępić to ścierwo..






..

sgt.peppers

2013-06-08, 23:33
Za co lubię Sadistic? Temat o nicieniu-pasożycie, a w komentarzach wojna i najeżdżanie na komuchów...popieram! Na komunę i postkomunę najeżdżać trzeba wszędzie.

XtravaganZa

2013-06-08, 23:51
Z opowieści dziadków, też mi się wydaje, że za komuny żyło się lepiej. Babcia skończyła LO i w wieku 17 lat poszła do pracy. Przepracowała 24,5 roku w P.P.H.U. Jubiler w Łodzi na stanowisku kierowniczym, normalnie dostała tę pracę, bez żadnych kopert czy znajomości. Gdy komuna padła, poszła pracować w radio taxi metro - narobiła się na trzy zmiany za tak ch*jowe pieniądze, że czasami musiała chodzić zrywać jabłka z drzew, żeby było co jeść. Ale za komuny, stać ją było na kupno dwóch mieszkań, malucha kupiła trzy razy, mieli działkę, wysyłała swoje dzieci na kolonie, w domu niczego nie brakowało. Dziadek był elektrykiem w zakładach Bistona i też dobrze zarabiał. W III RP, musiał zapie**alać za prawie nic na drugi koniec miasta. Robił samoloty w ArtHobby i musiał się babrać w żywicy na którą był b. uczulony. Skórę sobie załatwił, płuca i do tego zdarzało się, że ch*j mu nie płacił pieniędzy.

Ze strony mojego ojca, dziadek był kapitanem w Łódzkiej SB - ale uwaga! - wiem, że dzisiaj jest to źle widziane i nie powinno się tym "chwalić", ale mój dziadek był życzliwy dla ludzi i nie działał jak jakiś gestapowiec. Nawet mój ojciec mówi, że ludzie go lubili, bo nie był przeciwko nim i mogli się do niego zwracać w razie potrzeby. I jestem skłonny mu wierzyć, bo ojciec był buntownikiem i nie ściemniałby mi w tej kwestii. Tak czy siak, też się dziadek dorobił, a teraz jak mu ciachnęli emeryturę, ma ciężką sytuację finansową. Niesprawiedliwa polityka, bo jednak pracował na swoją emeryturę, jak każdy inny obywatel. To też była państwowa praca i wszystko było legalne, zatem nie rozumiem czemu teraz im się odbiera emeryturę. Takie było wtedy prawo. Przecież ci, którzy pracowali w PRL też mają emeryturę i nikt im nic nie obcina.

Berus

2013-06-08, 23:55
cerastes napisał/a:




Wiecie co robić z pasożytami ? To samo co z komunistami.. Tępić, tępić i jeszcze raz tępić to ścierwo..


..



Jeśli to rzeczywiście występuje w Azji zachodniej to nie wiem czy powinno się to tępić... if you know what I mean... :hitler:

cerastes

2013-06-09, 00:07
DuckDodgers napisał/a:

Ale dobra wstawka wśród tego gówna co trafia ostatnio na główną. Piwko mimo że buraczyna z Ciebie :amused:



chapaj dzidę po same migdały leszczu :amused:


ja stąd sp***alam, gdzie się przenoszę nie pisze bo j***ne mody usuną.. i tobie radze się stąd zwijać (tu już jest tylko gówno i pytówa), może trafisz na to samo forum, to będę mieć od razu po kim jechać.. a że lubisz być jechany jak szmata :amused: to po ch*j mam szukać drugiego takiego pajaca jak ty..

.. dobrze wiemy że forum poszło się j***ć.. teraz zostanie tylko gimbaza. Zresztą widzę po nickach jacy ludzie zostali, samo gówniaterstwo. Jeszcze kilka osób coś tam walczy, ale z sprzedajnymi debilami kwejkowymi nie ma co dyskutować..



oooo jeszcze sobie na koniec pojadę po żydo-komuchu Loaloa... ty k***a gwiazdorze j***ny :fuck-off: żeby cie samochód jutro rozjechał na pasach..


no.. to tyle :beka: wypie**alać tępe ch*je !!

Korliki

2013-06-09, 00:20

tutaj w akcji

Jarrt

2013-06-09, 01:37
Już nawet Sadistic się sk***ił. Ciągle tylko pie**olenie i bóle dupy o komunę, prawicę, lewicę, muzułmanów (zaraz jakiś 12letni prawaczek zjedzie mnie od lewaków, bo nie użyłem jakże popularnego ostatnio tutaj określenia "ciapaty" lub "szmatogłowy").

Aby być takim fajnym jak reszta obecnych w tym temacie bóldupników, powiem coś o komunie. Sam nie mam prawa pamiętać tamtych czasów, ale rodzice zawsze mówili, że za komuny było lepiej. I tyle. Nie będę się produkował, bo i tak zaraz zacznie mnie linczować banda internetowych prawicowców, którzy potrafią tylko cisnąć wszystkich od "lewaków".

:idzwch*j:

cr...........ia

2013-06-09, 02:01
zabić klapkiem kubota!!!!

Zaethrael

2013-06-09, 02:08
PoaPoa - Nicień, który powoduje zanik ch*ja i komentarz polityczny :)

astmuus

2013-06-09, 03:16
Drogie pany lewusy które mówią "teraz jest lepiej / za komuny jest lepiej" - mam nadzieję, że wiecie, że jest dużo innych opcji? Na przykład kapitalizm, dzięki któremu zwiększyłaby się deflacja, dzięki czemu zarabialibyście tak naprawdę więcej (znaczy się zarabialibyście tyle samo, ale byście mogli kupić więcej).

FunkyKoval

2013-06-09, 07:51
Sin_69 napisał/a:

"to samo co z komunistami...tępić"

widzę że nie żyłeś w tamtych czasach. A ja Ci powiem tyle:
- co roku byłem na wakacjach 2 tygodnie
- nigdy nie usłyszałem że nie ma pieniędzy
- nigdy nie usłyszałem że na coś brakuje
- ani raz nie byłem głodny

Teraz muszę na wszystko zapie**alać żeby dogonić tamten standard.

Fakt, nie było DVD, kin domowych, telewizorów plazma i innych pierdołów, ale każdy zawsze miał kase i żył jak człowiek. Był nakaz pracy a nie to co teraz. Minusy też były ale za to teraz żyje sie nam jak w raju, tak?
komuno wróć.



Według tego, co masz wpisane w profilu, jak kończyła się komuna miałeś 7 lat, a pamiętaj, że miłość do bratniego kraju rozpoczęła się w latach 40-tych. To, co działo się w końcówce lat 80-tych to był cały ch*j w porównaniu z terrorem, jaki panował do lat 70-tych, gdzie człowiek nie był pewny następnej godziny, bo ktoś mógł donieść na SB, czy na milicję. Komuna miała jedną zajebistą rzecz, której obecnie brakuje - był obowiązek pracy, konstytucyjnie zapisany! Chociaż ja też wspominam mile czasy mojego dzieciństwa, to trzeba pamiętać, że jako dzieci nie mieliśmy większego pojęcia, co dzieje się wokół nas, a ciężar utrzymania rodziny spadał na rodziców, a nie na nas. Zresztą jakie to ma znaczenie, że w swojej rodzinie nigdy nie słyszałeś, że nie ma pieniędzy? Nawet jakbyś to usłyszał, to poszedłbyś do pracy, żeby podreperować domowy budżet? Rodzice po prostu oszczędzali Tobie narzekania na trudy codzinnego życia i pozwolili cieszyć się dzieciństwem.

jessjess

2013-06-09, 10:06
@ korliki:

E tam żaba. Patrz u człowieka:

cz...........00

2013-06-09, 10:39
Debile jak byście się choć trochę na ustrojach znali to byście wiedzieli że w Polsce przed '89 rokiem nie było komunizmu tylko SOCJALIZM!
I powiedźcie czy teraz nie ma terroru? Policja strzela z broni ostrej do studentów na juwenaliach, Urząd skarbowy może sprawdzać każdego i na każdym kroku, urzędnik może bezkarnie zniszczyć swoja decyzją każdego drobnego przedsiębiorcę, Kiedy kogoś napadną nie możesz się bronić bo wsadzą Cię do więzienia za stawianie oporu i uszkodzenie ciała napastnika, rząd niby wolny a w rzeczywistości są sługami bogatych pod których ustanawia prawo - te prawo które pozawala jawnie wyzyskiwać ludzi za pomocą gównianych umów śmieciowych które ledwo co pozwalają na wegetację od 1 do 1 bez szans na emeryturę.
Niech żyję WOLNA POLSKA!!! OTAKE POLSKĘ WALCZYLIM!!!!

Nie mówiąc już o donosach na ludzi - obecnie co roku przychodzi ponad 80 tysięcy donosów do skarbówki (nie mówiac nic o policji) ludzie podpie**alają jeden drugiego bo sobie kupił nowy telewizor, bo samochód sobie kupił itd itp super sprawa.
Nic tylko żyć w tym popieprzonym ustroju gdzie uprzywilejowani są ludzie z pieniędzmi a reszta się tapla w tym gównie.

A w ogóle czy to nie jest dziwne że ci co krytykują socjalizm maja klapki na oczach i nie widza tego co się teraz dzieje - wszech ogarniającej biedzie i zubożenia społecznego. Ludzi grzebiących w śmietnikach i bezrobocia. Jak można być takim idiota i wmawiać innym że teraz jest zajebiście? Albo ktoś wyjątkowo głupi albo ślepy (albo złodziej który nakradł podczas przemian ustrojowych i teraz jest oderwany od rzeczywistości) może wypisywać takie bzdury.
No nic pozostaje mieć nadzieję, że w końcu dojdzie do takiej biedy że ludzie wyjdą na ulice i sami odbiorą złodziejskim kapitalistom to co do nich należy.

Devilyn

2013-06-09, 10:59
sard napisał/a:



Czyli co? Rodzinka dobrze ustawiona była? Sprzedawaliście sąsiadów? Strzelaliście z ucha na kogo się dało? Pracowaliście w służbach, które każdego krwią i gównem obryzgały - czyli milicja, sądownictwo? Czy może gdzieś w administracji państwowej? Bo tym to faktycznie żyło się lepiej niż wszystkim innym ludziom razem wziętym.
Irytują mnie takie komunowrócizmy, tamten syf załatwił tyle osób, złamał tyle karier, zniszczył tyle rodzin, że choćby Tusk rządził przez 1000 lat to tyle nie sp***oli, bo nie ma rozmachu, chęci i wielkiego czerwonego brata za sobą do zamykania ust każdemu niepokornemu.
Więc grzecznie powiem Tobie - oblukaj sobie wszystkie sezony "Doktora Who" i zbuduj kibel do przemieszczania się w czasie, strzel sobie rok 1964 w Polsce i żyj i baw się zajebiście, a jeśli nie skumałeś - to po prostu wypieprzaj do ruskich gułagów... tam jeszcze możesz poczuć ten "wspaniały" klimat "lepszych czasów".



pie**olisz aż głowa boli. Wystarczyło umieć kombinować - a teraz płaczą Ci co za komuny leniem wyj***ne chcieli siedzieć i przymus pracy im nie pasował. Ustrój był sk***iały. Ale nie trzebabyło jak to ująłeś "sąsiadów sprzedawać". Wystarczyło nie być ofiarą losu jak ty. I skończ człowieku pie**olić głupoty bo udowadniasz tylko innym ludziom że masz 35 lat a w głowie gówno i trociny po chomiku.

Meler

2013-06-09, 11:21
Sin Ty niedojebie jestes z 82 rocznika wiec gowno wiesz o komunie, tak tak tak, ja tez jestem z 82, dlatego sie nie odzywam.