18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

List rosyjskich nacjonalistów do Polaków

Sk...........ll • 2013-11-17, 23:24
W związku z wydarzeniami mającymi miejsce pod Ambasadą Rosji w czasie Marszu Niepodległości rosyjska organizacja Russkoje Imperskoje Dwiżenije zwróciła się do polskich narodowców z apelem o pojednanie. List z apelem rozesłano do wszystkich ważniejszych polskich organizacji.

Oto jego treść:


Rosyjscy narodowcy uważnie śledzą opór białej Europy i witają go, solidaryzując się z odrodzeniem i wzrostem ducha narodowego Europejczyków, wyrażającego się także w manifestacjach i innych politycznych akcjach narodowych i ultraprawicowych takich jak „Marsz Niepodległości" w Warszawie. Ale jesteśmy zaniepokojeni antyrosyjskimi prowokacjami, które miały miejsce podczas „Marszu Niepodległości" w dniu 11 listopada. Ubolewamy, że Polacy, do tej pory, traktują nas jak wrogów i łączą Rosjan z komunistami a Rosję ze Związkiem Sowieckim. Narodowcy w Rosji walczą dzisiaj o utworzenie rosyjskiego państwa narodowego a Rosjanie nie dążą do podbicia Polski albo kogokolwiek innego. Wprost przeciwnie, my mamy dzisiaj wspólnych wrogów, a jest to syjonistyczny i islamski globalizm. Dążą one do ujarzmienia naszych narodów, do zniszczenia tradycyjnych kulturalnych i religijnych wartości i zasiedlenia naszych krajów azjatyckimi emigrantami. Te siły chcą zderzyć nas wzajemnie i zniszczyć najsilniejsze i najtwardsze słowiańskie warownie chrześcijaństwa, katolicką Polskę i prawosławną Rosję. Dlatego wzywamy polskich narodowców do zapomnienia o historycznych sprzecznościach i starych konfliktach, do rezygnacji z antyrosyjskiej i rusofobicznej retoryki i pomyśleniu o wspólnej współpracy i walce o wspólne cele. Na manifestacji rosyjskich narodowców w Moskwie 4 listopada, polscy działacze już wystąpili z hasłami rosyjsko-polskiej przyjaźni.



Warto zaznaczyć że większość rosyjskich etnonacjonalistów w ogóle nie odniosła się do tych wydarzeń ponieważ nie utożsamiają się oni z obecnym państwem rosyjskim. Zdarzały się również pozytywne komentarze pochwalające atak na ambasadę. Jedynie ugrupowania imperialistyczne i narodowo-bolszewickie zaatakowały w swoich wypowiedziach polskich narodowców. Organizacja „Inna Rosja" skupiająca narodowych bolszewików posunęła się nawet do komicznego ataku na polską ambasadę w Moskwie obrzucając ją petardami i próbując wywiesić antypolski transparent.


A tu odpowiedz Polakow http://narodowcy.net/publicystyka/8341-odpowiedz-polakow.

Skopiowane z http://narodowcy.net/

Enerfaues

2013-11-18, 23:02
Kiedyś też byli 'przyjaciółmi' i chcieli 'zjednoczenia'..

RomanS

2013-11-18, 23:37
Po pierwsze - organizacja Russkoje Imperskoje Dwiżenije nie zwróciła się do tzw. "polskich narodowców" tylko do Polaków.
Po drugie - w swoim liście nic nie mówili o "liberalizmie, globalizacji, laicyzacji i dekadencji".
Po trzecie - list nie nawoływał do występowania przeciw - nazwijmy to - elitom rządzącym.
Nie jestem narodowcem - jestem patriotą, Polakiem.
Jestem liberalny, niewierzący i dekadencki (nie wiem - być może również globalny, choć nie sądzę).
Mam wiatrówkę, ale nawet wróble są od niej bezpieczne.

Rosjanie - tak; Rosja - jeszcze chwilę się przyjrzę...

judebuster

2013-11-19, 13:09
Putin twierdzi, że budkę spalili ,,ci sami zamaskowani kibice co prowokowali Rosjan na Euro'' k***a prowokowali? Co za idiota wymachiwali sierpem i młotem ale to my ich prowokowaliśmy? Ciekawe co by powiedział gdyby Niemcy w Moskwie wymachiwali swastykami...

psiwytrysk

2013-11-19, 17:50
Od kiedy ruscy to Europejczycy?