18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Lewackiego spierdolenia ciąg dalszy

poligon6 • 2018-01-19, 10:21
Reżyser florenckiego teatru zmienił zakończenie opery „Carmen”. Jest bowiem przeciwny przemocy wobec kobiet. Jego pomysł zyskał aprobatę włoskich środowisk lewicowych, w tym samego burmistrza Florencji, Dario Nardellego. ...

W zaproponowanym przez reżysera finale to główna bohaterka Carmen zabija swojego kochanka, podczas, gdy w wersji oryginalnej to ona ginie z rąk ukochanego. Już od kilku dni, nowa wersja opery „Carmen” jest wystawiana w florenckim teatrze.Dotychczas spotkała się skrajnymi reakcjami włoskiej publiczności, która oklaskiwała aktorów i orkiestrę, ale też bardzo krytycznie zareagowała na tą zmianę zakończenia. Swoje oburzenie wyraziła głośnym buczeniem...

Decyzja reżysera wywołała falę krytyki we Włoszech. Znany włoski dziennikarz, Gianluca Nicoletti na łamach „La Stampy” ironicznie zaproponował, by politycznie poprawne zmiany wprowadzono również w innych światowej sławy operach i arcydziełach literac...

żródło: https://www.prawdaobiektywna.pl/kultura/wloski-rezyser-zmienil-zakonczenie-opery-carmen-3511.html

No cóż, czerwoni zawsze zaczynali rewolucje od rugowania lub zmiany kultury i historii. Najczesciej przynosiło to mizerny skutek. Wszystko miało na celu stworzenie "nowego człowieka", pozbawionego wlasnych korzeni, kultury, narodu, zależnego od państwa. Nie udało sie w ZSRR i demoludach ale z uporem maniaka wprowadza się w UE, nowym kołchozie.

Argeusz

2018-01-19, 13:11
@up spalili mojej babci wioskę, zamordowali rodziców i zgwałcili siostrę.

kamuha

2018-01-19, 13:22
TB303 napisał/a:


To tylko potwierdza twój niski poziom intelektualny. Kato-lewicowy PiS-iorze :amused:



A co ma pis do lewicy i komuchów? Co do tego mają katole?
Brak pojęcia o współczesnej historii Polski połączony z ignorancją i zacietrzewieniem w swoich osądach. I ty piszesz o Januszach i cebulactwie?
Mało wiem, tata tak mówił, wyczytałem w gazetach i internetach prawdy to ja też będę je powtarzał.
To jest właśnie typowa cebula.

odnośnie tematu:

"

Przed cyrkiem w Sewilli gromadzą się tłumy zmierzające na pokaz walki byków. W towarzystwie pięknej Carmen wkracza witany przez wszystkich Escamillo. Pomimo ostrzeżeń przyjaciółek, Carmen pozostaje sama na placu, gdzie odnajduje ją Don Jose. Jeszcze raz błaga on niewierną dziewczynę, by porzuciła torreadora i wróciła do niego. Jednak Carmen nie wzruszają jego słowa. Kiedy z cyrku słychać burzę oklasków, Carmen rzuca się w tamtym kierunku by powitać zwycięskiego Escamilla. Wtedy jednak, nieprzytomny z rozpaczy Don Jose, nadziewa dziewczynę na swoje wędzisko, do walki dołącza się Escamillo tworząc ludzki szaszłyk. Tłum wiwatuje. Słychać burzę braw i okrzyki Strapon, Strapon!! oraz wołanie Don Jose- gdzie jest mój słoik? przynieście słój po korniszonach!
Carmen wyrzuca z siebie ciche
- aaaa. mlask mlask, nic nie cccuuuujjeee. - dławiac sie przy tym.
Escamillo rozumie potrzeby Carmen. Dociska swojego zaganiacza aż po same kule. Carmen zapiera się rękami, oczy uciekają jej w górę i zachodzą mlekiem.
Tego już Carmen nie wytrzymuje. Za późno. Pada bez ruchu.
Escamillo i Don Jose śmiertenie wyczerpani klękają przy głowie ukochanej. Obaj mają łzy w oczach. Biorą jej cudną głowę w dłonie i jednocześnie robią ósemy na polikach.
Tłum nie przestaje wiwatować, wszyscy płaczą. Kurtyna opada. "

tak mniej więcej bym to widział.

poligon6

2018-01-19, 13:26
"@up spalili mojej babci wioskę zamordowali rodziców i zgwałcili siostrę."

Ale to wyzwoleńcza Armia czerwona.

"Brak pojęcia o współczesnej historii Polski połączony z ignorancją i zacietrzewieniem w swoich osądach. I ty piszesz o Januszach i cebulactwie?
Mało wiem, tata tak mówił, wyczytałem w gazetach i internetach prawdy to ja też będę je powtarzał.
To jest właśnie typowa cebula."

Brak pojęcia o jakiej kolwiek historii jest powszechny, a moze raczej nadawanie jej kalek albo patrzenie z perspektywy czasów wspólczesnych.

Wiewór

2018-01-19, 13:29
Majkizrpgw napisał/a:


Uwielbiam cebulę i czosnek, w mojej kuchni muszą być! Poza tym są zdrowe. Aż się spociłem pod jarmułką na samą myśl o pysznej zupie czosnkowej :ok:


Hah. Przypomniałeś mi, że jutro Szabas. Trzeba dziś narobić koszernej macy i chałki. A i po pracy miałem kupić jeszcze wino do Kidusz.

kamuha napisał/a:

A co ma pis do lewicy i komuchów?


Wszystko. PIS to partia skrajnie lewicowa i w zasadzie PIS to komuna.

kamuha

2018-01-19, 13:41
Abraxus napisał/a:


Hah. Przypomniałeś mi, że jutro Szabas. Trzeba dziś narobić koszernej macy i chałki. A i po pracy miałem kupić jeszcze wino do Kidusz.


Wszystko. PIS to partia skrajnie lewicowa i w zasadzie PIS to komuna.




Znowu sie zapędzasz, ale OK. Napisz zatem na jakiej podstawie PiS jest partią skrajnie lewicową i komunistyczną.

Argeusz

2018-01-19, 13:46
poligon6 napisał/a:

"@up spalili mojej babci wioskę zamordowali rodziców i zgwałcili siostrę."

Ale to wyzwoleńcza Armia czerwona.


No właśnie k***a nie wyzwoleńcza armia czerwona, tylko polactwo biegające po lasach, żołnierze przeklęci, zwykli bandyci wynoszeni na piedestał. Z tego co wiem to kazali sobie jakiś haracz płacić jeszcze, sk***esyny.
poligon6 napisał/a:


Brak pojęcia o jakiej kolwiek historii jest powszechny, a moze raczej nadawanie jej kalek albo patrzenie z perspektywy czasów wspólczesnych.



A ty niestety masz brak pojęcia o polskiej pisowni, którą powinieneś przecież bronić własną piersią, patrioto.

Wiewór

2018-01-19, 13:52
kamuha napisał/a:


Znowu sie zapędzasz, ale OK. Napisz zatem na jakiej podstawie PiS jest partią skrajnie lewicową i komunistyczną.


Nie będę pisał po raz kolejny. Przeżyj moje stare posty. W nich jest wszystko wyczerpująco opisane. A jak nie to może wejdzie Lesiot i ci wyjaśni. On ma duży cierpliwości i indywidualnie każdemu pisowskiemu tłukowi tłumaczy wszystko od zera.

poligon6

2018-01-19, 13:59
"No właśnie k***a nie wyzwoleńcza armia czerwona, tylko polactwo biegające po lasach, żołnierze przeklęci, zwykli bandyci wynoszeni na piedestał. Z tego co wiem to kazali sobie jakiś haracz płacić jeszcze, sk***esyny. "

No to podaj o jaka wioskę chodzi bo na razie to zwykłe pie**olenie. Przypomne ze IPN akurat dokladnie skatalogował liczbe ofiar żołniezy wykletych, cywilne około 5 tys w tym 107 dzieci. Pewnie sie teraz podjarałeś skoro takie cos jak IPN podaje takie dane. Tylko ze sa to w wiekszości Ukraincy, ofiary walk w terenie zabudowanym, albo akcji represyjnych wobec UPA, które przypomne prowadziło czystke etniczna. Wioski które pomagały UPA w mordowaniu Polaków były traktowane tak samo, dodam ze LWP robiło podobnie. Wiec nie opowiadaj mi głodnych kawałków tylko podawaj konkrety.

"A ty niestety masz brak pojęcia o polskiej pisowni, którą powinieneś przecież bronić własną piersią, patrioto."

Chój mnie to boli, dyskusja nie jest o polskiej pisowni.

kamuha

2018-01-19, 14:15
Abraxus napisał/a:


Nie będę pisał po raz kolejny. Przeżyj moje stare posty. W nich jest wszystko wyczerpująco opisane.



no właśnie nie jest. PiS jest całkowicie przeciwną stroną, której nijak nie można przyporządkować do lewicy w naszym rozumieniu tego słowa, jak również dopatrywanie jej podłoża w komunizmie jest irracjonalne.

Argeusz napisał/a:


No właśnie k***a nie wyzwoleńcza armia czerwona, tylko polactwo biegające po lasach, żołnierze przeklęci, zwykli bandyci wynoszeni na piedestał. Z tego co wiem to kazali sobie jakiś haracz płacić jeszcze, sk***esyny.


A ty niestety masz brak pojęcia o polskiej pisowni, którą powinieneś przecież bronić własną piersią, patrioto.



wskazanie nonsensu osób wypisujących komentarze o sytuacji politycznej potraktowałeś jako bardzo wątły argument do szeryfowania ortograficznego i tym samym sklasyfikowania mnie jako
cyt . ...powinieneś przecież bronić własną piersią, patrioto."

powinieneś przecież? dlaczego powinienem? tym bardziej nie rozumiem tego wzmcnienia wypowiedzi "przecież". Jakby to było takie oczywiste.
Partioto. Napisałem gdzieś o patriotyzmie?
Z pewnością nie. Ty natomiast napisałeś wiele fajnych rzeczy o które zapytam.

Argeusz napisał/a:


No właśnie k***a nie wyzwoleńcza armia czerwona, tylko polactwo biegające po lasach, żołnierze przeklęci, zwykli bandyci wynoszeni na piedestał. Z tego co wiem to kazali sobie jakiś haracz płacić jeszcze, sk***esyny.


A ty niestety masz brak pojęcia o polskiej pisowni, którą powinieneś przecież bronić własną piersią, patrioto.


Skoro to byli oprawcy to kto wg ciebie był wyzwolicielem?
Czy byli nimi rosjanie?
Czy bylo nim NKWD?
Czy było nim wojsko ludowe pod zwierzchnictwem ZSRR

Skąd wiesz że kazali sobie płacić "jakiś haracz"?
Podaj źródła?
Wpisując Żołnierze wyklęci haracz , wyszukiwarka pokazuje na pierwszym miejscu wypowiedź niejakiego Zandberga który delikatnie mówiąc jest ruskim trolem biegającym w koszulce z marksem i nijak nie jest wiarygodny.

Natomiast nie ma innych zarejestrowanych opisów świadczących jakoby takie rzeczy były domeną tych bojówek. Mało tego w opracowaniach historycznych mowa jest o karze śmierci wykonywanej przez sądy polowe na osobach które dopuściły się takich czynów, co akurat świadczy o przeciwieństwie tego co wypisujesz.

przykładowe opracowanie traktujące o podziemnym wymiarze sprawiedliwości:

http://www.bibliotekacyfrowa.pl/Content/34853/002.pdf

Wiewór

2018-01-19, 14:29
kamuha napisał/a:

no właśnie nie jest. PiS jest całkowicie przeciwną stroną, której nijak nie można przyporządkować do lewicy


Kolejny pisowski psychofan na forum.
PIS to jest najczerwieńsza komuna na świecie.


poligon6

2018-01-19, 14:34
"Skąd wiesz że kazali sobie płacić "jakiś haracz"? "

Chodzi pewnie o wyzywienie partyzantów. Z tym było róznie, były regiony gdzie jak w Augustowie dopiero masowa eksterminacja ludnosci cywilnej spowodowała ze partyzanci stracili oparcie w mieszkańcach. Były też regiony gdzie komunistyczna propaganda zrobiła swoje, jakoby komunisci byli gwarantem rozdanej ziemi, co było kłamstwem bo wszystkie parie były za reforma rolna, a juz zwlaszcza PSL jako jedyny dopuszczony do wyborów. Z tym że PSL mimo że mieli socjalistyczny program to nie byli na sowieckim pasku i skończyli jak skończyli.

Po prostu bajki wysmażone przez komunistyczna propagande nadal maja sie dobrze a zwłaszcza łykaja je lewusy. Im wystarczy jedno hasło, zupełnie jakby je ksiadz z ambony wygłosił, gdy problem jest bardziej złożony. Były takie typy jak Ogień, który nie wyciagnał konsekwencji wobec podwładnego który wymordował 17 zydów uciekajacych z Polski, gdzie zwyczajnie ich zamordowano i ograbiono. Były też osoby jak "Nil" i "pilecki". no ale tu potrzebna jest jakas wiedza by cokolwiek dyskutowac.

"no właśnie nie jest. PiS jest całkowicie przeciwną stroną, której nijak nie można przyporządkować do lewicy w naszym rozumieniu tego słowa, jak również dopatrywanie jej podłoża w komunizmie jest irracjonalne. "

Nie do końca. Polska prawica wykuwała się za komuny i jej walka z komuna skupiała sie wokół praw i poziomu zycia rbotnika.

Na zachodzie prawica walczyła w interesie klasy srednie i bogaczy. W Polsce nie było bogaczy a klasa srednia myslała o pełnej misce niz o emeryturze na Kajmanach, z góry wiec musiała mieć program socjalny, wystarczy spojrzec na postulaty solidarnosci i hasło "socjalizm tak, wypaczenia nie".

Polska prawica jest socjalna w gospodarce i wszelkich typach pomocy społecznej, natomiast odnosnie kultury jest konserwatywna. Natomiast pie**olenie o komunizmie w tym przypadku jest zwykłym uj***niem umysłowym.

lesiot

2018-01-19, 14:51
kamuha napisał/a:

w naszym rozumieniu tego słowa


W "waszym" rozumieniu słowa... dobre sobie i nikt "wam" nie wmówi, że czarne jest czarne, a białe jest białe.

Podział jest klarowny od dawna:


i nie ma co nad tym dyskuować, to że PiS na swoje własne potrzeby polityczne ten jasny podział mąci to jest tylko i wyłącznie "wasza" sprawa "kamracie". Fakty są jakie są i tego nie zmienisz.

poligon6

2018-01-19, 14:57
O ja pie**ole lewus powołuje sie na UPR, które wysmiewał wczesniej. Co za hipokryzja!
Koles który pie**olił o umowach o prace gdzie w/g Michałkiewicza to rynek powinien o tym decydowac ile człowiek zarabia. Gdzie Michałkiewicz jest przeciwny UE i innym komuszym tworom a ty jesteś za euro-kołchozem. To juz przebija wszystko!

Wiewór

2018-01-19, 15:02
lesiot napisał/a:


W "waszym" rozumieniu słowa... dobre sobie i nikt "wam" nie wmówi, że czarne jest czarne, a białe jest białe.

Podział jest klarowny od dawna:
Obrazek

i nie ma co nad tym dyskuować, to że PiS na swoje własne potrzeby polityczne ten jasny podział mąci to jest tylko i wyłącznie "wasza" sprawa "kamracie". Fakty są jakie są i tego nie zmienisz.


Amen.