18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Łada

Barnellini • 2020-06-26, 23:31
Takim samochodem to strach hamować. W sumie to strach jeździć nawet jakby nie dotykać pedału hamulca. Wypadek można by powiedzieć wziął się znikąd.


Henboh

2020-06-26, 23:51
Nagrywający zaczął sp***alać jakby to jego wina była.

hubecik

2020-06-27, 10:26
Odważny. W ladzie przy takich prędkościach ? To tak jak przy biciu rekordu prędkość zjechać na mc donalda :roll:

szokowo

2020-06-27, 10:27
Abs nie zadziałał.

nano50

2020-06-27, 10:30
Bez abs i kontroli trakcji tak się dawniej auta mogły zachować. Zwłaszcza na starych oponach i po wciśnięciu hamulca skręcając.

Sonal

2020-06-27, 10:36
No ale przynajmniej mógł kontrolować sam hamowanie - a nie jakieś ABS dla frajerów. Dzieciaku pojeździsz dłużej to będzie wiedział co to prawdziwa motoryzacja ;-)

MS7

2020-06-27, 10:36
Jak to znikąd? Typ zapie**alał jak debil i na dodatek wystraszył się ciężarówki zmieniającej pas. Niezawodny przepis na harda.

Pawehan

2020-06-27, 10:48
nano50 napisał/a:

Bez abs i kontroli trakcji tak się dawniej auta mogły zachować. Zwłaszcza na starych oponach i po wciśnięciu hamulca skręcając.



Może jeszcze autonomiczne Łady Google?
Ewidentnie zablokowało mu tylne koła. Jest to sytuacja niedopuszczalna. Już w nie jednej ładzie właśnie to widziałem. W normalnym samochodzie jest takie urządzenie jak "korektor siły hamowamia"na tylniej osi- czyli dobiera automatycznie siłę hamulców tylnich w zależności od obciążenia tyłu. Zawsze powinna to być wielokrotnie mniejsza siła niż na osi przedniej.
Nawet bez abs i kontroli trakcji powinno się dać skutecznie wychamować przy tej prędkości i w tych warunkach ze sprawnym systemem. Dziękuję.

hubecik

2020-06-27, 10:54
Pawehan napisał/a:

Może jeszcze autonomiczne Łady Google?
Ewidentnie zablokowało mu tylne koła. Jest to sytuacja niedopuszczalna. Już w nie jednej ładzie właśnie to widziałem. W normalnym samochodzie jest takie urządzenie jak "korektor siły hamowamia"na tylniej osi- czyli dobiera automatycznie siłę hamulców tylnich w zależności od obciążenia tyłu. Zawsze powinna to być wielokrotnie mniejsza siła niż na osi przedniej.
Nawet bez abs i kontroli trakcji powinno się dać skutecznie wychamować przy tej prędkości i w tych warunkach ze sprawnym systemem. Dziękuję.



Tak i wszystko masz wyświetlone na zajebistym ekranie jak w Tesli.. sterujesz sobie chamulcami w zależności jaką sobie moc ustawisz. Gościu coś namotal.


:oops:

emperorzbigniew

2020-06-27, 10:55
Henboh napisał/a:

Nagrywający zaczął sp***alać jakby to jego wina była.



Wg mnie to odruch - i to poprawny. Przecież nie wiedział, co odjebie ten w Ładzie (lub właściwie sama Łada).

Janusz_k

2020-06-27, 11:00
Up dodałbym jeszcze że pewnie przód nie równo hamował i dlatego ściągło go w lewo, a widać że ostro hamował bo dupę mu mocno podniosło.
Do tego dupa kierowca, bo przy ostrym hamowaniu sie nie skręca.

hubecik

2020-06-27, 11:03
Dobrze gadasz u mnie gościu ma otwarty biznes mechanika u Janusza. Całkiem nieźle zarabia. Stary ty nie z Suwałk??

lilmuzynio

2020-06-27, 11:25
Hamulec na jedno tylne kolo. Jak w rowerze.

Pawehan

2020-06-27, 11:27
hubecik napisał/a:

Dobrze gadasz u mnie gościu ma otwarty biznes mechanika u Janusza. Całkiem nieźle zarabia. Stary ty nie z Suwałk??



Tak, ja zazwyczaj jeżdżę na Suwak.

hubecik

2020-06-27, 11:32
Pawehan napisał/a:

Tak, ja zazwyczaj jeżdżę na Suwak.



Boje się ci odpisywać jeszcze mnie znajdziesz. No sam wiesz hard i te sprawy. Wolę żeby ludzie jeszcze się do mnie odzywali...

:-x



:shock:



:shock: