18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kurczaczki mielone żywcem - fabryka mięsa w USA

filippiarz • 2012-04-18, 17:40
Nie opieprzają się - zabijanie spowalnia taśmę produkcyjną, więc słodkie kurczaczki na żywca wpadają do młynka mięsnego.

Bakcyl

2012-04-18, 20:15
Popatrzcie: ciplak i tak idzie na żarcie w wielkiej skali. Prawdopodobnie przetworzenie go w bardziej "humanitarny" sposób wiązałoby się z wydłużeniem procesu produkcyjnego, co z kolei może się wiązać ze zwiększeniem zużycia energii, w konsekwencji z większą emisją gazów cieplarnianych. Być może dłuższy proces produkcyjny przełożyłoby się na jego istotnie dłuższe "cierpienie"?

Kolejny eko - argument. Jest nas na świecie 7 miliardów. Opanowaliśmy planetę w stopniu dominującym nad innymi gatunkami. Ponosimy tego konsekwencje takie, że niektóre jednostki płaczą z powodu zgniatanych kurczaków w tempie 29 piskląt na sekundę. Jak bardzo taki proces jest odległy od rozrywania skóry ofiary przez jakiegoś geparda? Czy taka antylopa cierpi mniej, krócej? Nie wydaje mi się. Oczywiście to jest natura, to jest inaczej... Taa jasne. Już w interesie korporacji jest, by jak najmniej mięsa się marnowało. A czikensów się nie kupuje po to, by uszczelniać nimi kanalizację (chociaż... może?).

Z każdym światopoglądem można przegiąć, a w eko o fanatyzm nie trudno. Tak, lubię przyrodę, staram się dbać o środowisko. Wszystko we własnym zakresie i dla spokoju własnego sumienia. Próbuję podchodzić do sprawy racjonalnie i nie napinać się. Przynajmniej mogę spać spokojnie. Bo wiem, że świata bym nie zmienił, gdyby jakoś mi tam zależało, nawet gdybym miał pół miliona podpisów pod petycją. Np gdyby kura domowa była gatunkiem zagrożonym...

A tego gówna nie jem, bo mi nie smakuje.

blade87

2012-04-18, 20:23
W sumie fajny filmik, ale wk***ili mnie na końcu tym namawianiem na "szlachetną" k***a dietę :)

teken

2012-04-18, 20:25
ch*j w to jak powstaje, dla mnie liczy się, ze jest dobre :D

sh_akal

2012-04-18, 20:29
A co niby mieli by z nimi robić?? Łby kręcić po kolei przed zmieleniem ?? wtedy było by inaczej ?? Każde zwierzę które trafia na przerób musi zginąć tak czy w inny sposób. I nie obrzydzi mi to jedzenia kurczaków :)

ty...........ń

2012-04-18, 21:02
CrazyChocolate napisał/a:

Jeżeli jest to uważane za humanitarne to spoko. Tylko mam pytanko potem ktoś kupuje takie"nóżki z kurczaka" w KFC i co? wpierdziela same kości,pióra,flaczki....Yummy



i ch*j Ci do tego co ktoś je?

Tuiq

2012-04-18, 21:11
Jak ja ich nie zjem, to zje je ktoś inny mający wyj***ne. Przynajmniej Żydzi zadowoleni bo mają koszerne żarcie.

sergio909

2012-04-18, 21:17
Propaganda pie**olonych wegetarian!

rockface123

2012-04-18, 21:43
up dokładnie tak zwykła reklama próbująca wmówić idiotą że tak robią np hamburgery fake

Admirał

2012-04-18, 21:55
I tak ciemnej masie nie dogodzisz. Z jednej strony będzie im przeszkadzać jak robi się żarcie, a z drugiej ...
Czytałem artykuł o technologii, która w przyszłości może pozwolić hodować mięso w "probówce". Rzecz polega na tym samym co namnażanie komórek skóry na przeszczep. Na skalę przemysłową takie coś byłoby zajebiste humanitarne, ekonomiczne, ale na razie technologia jest w powijakach. Ale oczywiście polaczki znawcy i ciemnota jak zwykle wiedzą lepiej i połowa komentarzy była w stylu "chemia, trucizna, nietkne tego". k***a co ja pisze. pozdro

sinjids

2012-04-18, 22:06
Najbardziej mnie bawi to, że na filmach sci-fi często pojawia się motyw, że "źli okrutni i podli" kosmici/roboty/inny szit robi to samo z ludźmi i to jest mega szok i w ogóle. A kurczakami się nikt nie przejmuje. :-P

minetek

2012-04-18, 22:10
Idź w piźiac! a miałem taką zajebistą kanapeczkę z pasztecikiem podlaskim, ogóreczkiem i ostrym sosem
no i sie wpie**olił ten niedokluty kogut !

Gooral2137

2012-04-18, 22:11
Ja oglądałem kiedyś program właśnie o 'kurczaczkach' i tam podrzynali im gardła pila (hurtowo na podajniku tym co za głowę trzyma) :-/

adiemus36

2012-04-18, 22:30
A ja wam powiem tak. Nie będę oglądał tego filmiku, bo nie chce sobie obrzydzić pasztetów itp. Wiem, że to wszystko jest robione z ch*j wie czego, ale w sumie - dopóki tego nie widzę to mam w dupie. Tak samo gówno mnie obchodzi jak cierpią kurczęta w KFC, no k***a, przecież hodowane są po to, żeby umrzeć i wylądować w głębokim tłuszczu, więc co to im za różnica czy umrą smutne czy wesołe :D Ludzie mówią, że "kurczęta hodowane, nawet nie zaznają wolności" i dobrze, jakby zaznały, to by chciały na dworzu siedzieć, dopóki nie widziały dworu - pasuje im tak jak jest.

lith

2012-04-18, 22:31
ej... nie zauważyliście, że te jadące to miksera są już praktycznie nier*chawe w porównaniu do tych jeszcze przebieranych? jakieś takie ostatnie podrygi tylko wykonują, jakby już zostały wstępnie unicestwione. No ale tego sałatobójcy robiący film już 'nie zauważyli'.

jóźek_róra

2012-04-18, 22:33
Sk***iali bandyci. Przez takich się wszystkiego odechciewa ;/