18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kułsownicy

GonzoElo321 • 2021-03-01, 15:33
Kilka dni temu spontaniczny wypad w nowe tereny. I o sprawa miala być zgłoszona. Jakiś debil 4 byki zabił i odciał poroża .Prywatne śledztwo trwało kilka dni i trochę przybliżyło potencjalnych sprawców. Ale po takim czasie juz nie ma sensu zawiadamiac służb ponieważ nic z tego








Rutik

2021-03-02, 08:04
Widziałem tych kułsownikow koło instrybutora.

Deprechamurowana

2021-03-02, 08:13
Wnyki wnykami. Ja do dziś dnia dziękuję kumplowi który mnie uratował przed kuszą. Akcja miała miejsce lata temu jak chodziło się po lesie szukać drzew z jemiołą. Człowiek zapatrzony w korony drzew nie patrzył pod nogi i tylko dzięki reakcji kumpla który mnie złapał za ramię pewnie do dziś dnia żyje. Jakiś debil ustawił linkę na wysokości ściółki która była zaczepiona do spustu kuszy. Była usadowiona na wkretach do drzewa z taką deską jako podpora. Ciężko to wytłumaczyć a telefonów wtedy nie mieliśmy więc zdjęcia też nie zrobiłem. Tak czy siak skubana miała strzale z takim wielkim grotem a mocą też mogła się pochwalić. Jak przenieśliśmy ja do domu i powiesiłem sobie kartkę z tarcza na drzwiach pokoju to byłem mega zdziwiony jak strzała przeszła na wylot i wleciała do przedpokoju wbijając się w ścianę z boazerii haha :-D

budix

2021-03-02, 10:01
Znawca_Cipek napisał/a:

Tak to jest, jak dzieci sie biora za ,,prywatne sledztwo,,. Pewnie sie wstydziliscie zadzwonic. Bylo: Ty zadzwon! -Nie, ty! -Nie, ja sie troche cykam! Usun konto...



Szkoda ,że Cię stara nie usunęła ...

Prof._Kot_Budd

2021-03-02, 10:59
GonzoElo321 napisał/a:

[...] Jakiś debil 4 byki zabił i odciał poroża [...]



Ja się nie znam, ale mi to wygląda na jelenia, łosia, czy innego konia, a nie byka :roll:

kaczmarzgr

2021-03-02, 11:54
Prof._Kot_Budd napisał/a:

Ja się nie znam, ale mi to wygląda na jelenia, łosia, czy innego konia, a nie byka



Byku, wpisz w googla "samiec jelenia" ;-)

unjust999

2021-03-02, 18:25
fikuswdoniczce napisał/a:

Myśliwi oprawiliby cały łeb razem z porożem bo wtedy ma to dużo większą wartość.



Niekoniecznie. Jeśli wieniec naprawdę ładny to może mieć jakąś wartość jako ozdoba, ale tego myśliwi mają na pęczki. Jeśli poroże idzie na sprzedaż jako surowiec to czaszka nie jest do niczego warta i szkoda zachodu z gotowaniem łba.

pankruk

2021-03-02, 19:17
fikuswdoniczce napisał/a:

Jedna tyka w zależności od kondycji zwierzęcia i konkretnej populacji może osiągnąć u byka w sile wieku od 2 do 5 kg. Przy średniej cenie w skupie 100zł/kg z czterech zwierzaków można wyciągnąć od 1600 do 10000 zł.



Nosz k***a mam pół garażu tych poroży razem z oczyszczonymi czachami bo ktoś z rodziny polował i zbierał to.