18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kto zawinił ?

Reginald911 • 2014-11-28, 10:57
Poczciwy Lt vs policyjna kiła :lodowka:





xeper666

2014-11-28, 11:03
zawiniły psy - powinni zachowac szczegolna uwage wjezdzajac na skrzyzowanie na czerwonym swietle, proste jak j***nie

Misiek_KRK

2014-11-28, 11:09
Kraków, skrzyżowanie Kocmyrzowskiej z Darwina :)

zayer1

2014-11-28, 11:11
xeper666 ma rację. włączony kogut upoważnia do przejazdu na czerwonym z zachowaniem szczególnej ostrożności... i wcale ludzie mający zielone nie musza go puścić

Rafez

2014-11-28, 11:23
Obydwaj nie zachowali szczególnej ostrożności, przy czym gość w dostawczaku ma dodatkowo obowiązek ułatwić przejazd pojazdowi uprzywilejowanemu.

@zayer1 Przy dojeździe do skrzyżowania każdy ma obowiązek zachować szczególną ostrożność.

Relight

2014-11-28, 11:25
Mam kumpla, co miał podobną sytuację, tylko w niego wj***ło się pogotowie na sygnale, i został ukarany mandatem, myślę że tu stało się podobnie.

McMenel

2014-11-28, 11:28
Rafez Lecz pojazd uprzywilejowany musi zachować jeszcze większą ostrożność. W tym wypadku żaden z kierujących nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za spowodowanie wypadku. Wina jednak leży po stronie policji. Jak zostało wspomniane poruszając się pojazdem uprzywilejowanym należy zachowywać jeszcze bardziej wzmożoną ostrożność. "R-ka" nie zwalnia z tego.

bustafan

2014-11-28, 11:29
Ale ten licznik Geigera napie**ala. Tam w Krakowie musi być straszne promieniowanie :amused:

Rafez

2014-11-28, 11:41
@McMenel Obydwoje mieli obowiązek zachować szczególna ostrożność, więc nie wiem czemu zwalasz całą winę na jedną stronę.

Reginald911

2014-11-28, 11:53
Pamiętajmy że Polska jest państwem w państwie i nawet gdy policjant jest ewidentnie winny to sąd i tak go uniewinnia

Rafez

2014-11-28, 12:01
Zresztą zwolnił przed skrzyżowaniem i na pewno musiał zobaczyć sygnał (jeśli się rozejrzał), albo chociaż usłyszeć, dlaczego nie przepuścił policji? Moim zdaniem w takich sytuacjach zawsze prawo powinno być po stronie policji/pogotowia/straży pożarnej. Właśnie po to, żeby ludzie nie czuli się bezkarnie i nie myśleli w ten sposób, po co mam go przepuszczać, skoro on ma zachować szczególną ostrożność?

@Reginald911 W polsce i tak policja ma bardzo mało praw, a co najgorsze jest słabo przeszkolona. Daleko nam do Stanów (nie twierdzę, że tam jest ok), gdzie policjant może cię zastrzelić, jeśli ma podejrzenie, że jesteś uzbrojony i stanowisz zagrożenie.

Dodam tylko, że jak będę potrzebował pomocy policji/pogotowia/straży to taki pajac rozejrzy się na skrzyżowaniu, czy może przejechać.

john.doe

2014-11-28, 12:54
dogadujemy się czy wzywamy policję? :D

Dziamian

2014-11-28, 12:57
@Rafez

Głupi przypadek, widzę zielone światło to ruszam sobie spokojnie a muza napie**ala w środku ;) i już mogę nie słyszeć sygnałów, uwierz mi, że słabe te wyjki mają w tych swoich radiowozach i r-kach, wina jest po stronie radiowozu, ponieważ mimo uprzywilejowania nie może tak o sobie napie**alać ile wlezie przez skrzyżowanie.

Ja mając zielone prędzej gapię się na przód czy skręcający w lewo nie zajedzie mi drogi po przeciwnej stronie itp. niż w lewo czy w prawo, czy coś stoi czy jedzie, Pan w busie nie ponosi żadnej winy, a Twój tok rozumowania, że każdy ma w dupie czy policję czy karetki i nie przepuszcza ich jest błędny, jeżeli masz możliwość to przepuszczasz a jeżeli nie to jedziesz w miarę możliwie tak by ułatwić jej przejazd.

Czasem trudno jest zlokalizować Koguta dojeżdżającego do Ciebie z której faktycznie strony jedzie i być może gość sądził, że nadjeżdża z tyłu i patrzył się w lusterka.

Odpowiedzi jest wiele dla czego tak się stało :)

Trollu666

2014-11-28, 13:25
Mandat karny - 500
Zderzak - 300
Chłodnica - 700
Doj***ć k***y - BEZCENNE