18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Księża pedofile – prawda czy fikcja?

freebogdan • 2013-05-01, 22:51

13 kwietnia w Warszawie podczas Targów Wydawnictw Katolickich ks. prof. Dariusz Oko stwierdził, że na 1000 pedofilów 400 to geje, a 1 to ksiądz. Wywołało to spore zaciekawienie. W imieniu środowiska antyklerykalnego głos zabrała „posłanka” Anna Grodzka, która zarzuciła niekompetencje… Rzecznikowi Praw Dziecka – Markowi Michalakowi sprawującemu patronat honorowy nad tą imprezą.

Inni zaś pytali o badania, na które w swojej wypowiedzi powołał się ks. prof. Dariusz Oko. Niektóre wypowiedzi poruszające ten temat, również te związane ze środowiskiem kościelnym są ostrożne. – Nauka dopiero zaczyna badać to zagadnienie – powiedział amerykański psycholog, który pracował w ośrodku terapeutycznym dla duchownych pedofilów ks. Stephen Rosetti.

Nie oznacza to jednak, że badania zajmujące się problemem związku homoseksualizmu z pedofilią nie były przeprowadzane.

Zgodnie z publikacją naukowców z Clarke Institute of Psychiatry w Toronto odsetek homoseksualistów wśród pedofilów wynosi ponad 30 procent. Według innej 50 proc. przypadków molestowania przybranych dzieci miało charakter homoseksualny. Kolejne badanie pokazuje, że aż 86 proc. pedofilów wykorzystujących seksualnie chłopców określa się jako geje.

W 2011 roku badania statystyczne ośrodka CARA dowiodły, że liczba doniesień do władz kościelnych w sprawie molestowania homoseksualnego duchownych na osobach nieletnich wynosiła 21, z czego 7 uznano za wiarygodne.

Bp Marian Rojek – polski delegat na watykańskie sympozjum w sprawie pedofilii w Kościele, powołując się na dane opracowane podczas tego spotkania, powiedział, że około 0,05 proc. przypadków wykorzystywania seksualnego nieletnich w USA dotyczy duchowieństwa (czyli jeden ksiądz-pedofil przypada na 2000 pedofilów).

Podobne odsetki pokazują badania włoskie. Z kolei w Niemczech od 1995 do połowy 2012 r. odnotowano 210 tys. przypadków nadużyć wobec nieletnich. W tym konkretnie zaledwie 94 przypadki mają związek z Kościołem katolickim. Wychodzi na to, że 1 na 2000 przypadków molestowania w tym kraju dotyczy duchownego – zauważył biskup Rojek w wywiadzie dla „Uważam Rze”.



źródło: narodowcy.net

kufel01

2013-05-01, 23:02
j***ć pedalskie ścierwo i cwe*a Grodzkiego.

andrzejflg

2013-05-01, 23:18
"I jeszcze a propo tego wskaźnika 1:2000. W Polsce jest około 32 miliony dorosłych ludzi, z czego 22 tysiące to księża. Oznacza to, że stosunek księży do ogółu dorosłych to, zaokrąglając, 1:1450. Można na tej podstawie obliczyć, że odsetek pedofilów wśród księży jest niższy niż wśród nie-księży, RR 0,73.
Dwa wnioski – po pierwsze, odsetek pedofilów wśród księży jest niższy od odsetka pedofilów w społeczeństwie o około jedną czwartą.
Po drugie, ta jedna czwarta to niedużo. Można wysnuć hipotezę, że pedofilia jest schorzeniem o etiologii mieszanej, genetyczno-środowiskowej, ale o znacznym wpływie genetycznym, skoro istotne czynniki środowiskowe wynikające z trwania w stanie kapłańskim obniżają ryzyko zaledwie o jedną czwartą.Ups, zapomniałem, że większość pedofilów do mężczyźni, podobno 99%. To by oznaczało, że za pulę całkowitą przyjmujemy 16 milionów dorosłych mężczyzn. Wtedy stosunek księży do ogółu dorosłych mężczyzn wyjdzie ok. 1:725. Tym samym RR będzie równe w przybliżeniu 0,36.
Czyli nie jedna czwarta, a dwie trzecie. Bycie księdzem obniża ryzyko popełnienia czynu pedofilskiego o dwie trzecie. To już dużo. Czyli jednak czynniki środowiskowe mają spory wpływ."

mario7778

2013-05-01, 23:23
na 1000 pedofilów 400 to geje a 1 to ksiadz...


ale na 400 geji 399 to ksieza!

Polandball

2013-05-01, 23:49
@mario7778 powtórz tak jeszcze z 2,3 razy, a może dostaniesz 1 stronę w gazecie wyborczej i fotel redaktora..

Bugini

2013-05-01, 23:54
Problem być może nie tkwi w statystykach, istotne, że zwykły pedofil może otrzymać prawomocny wyrok i wtedy ma pozamiatane, pedofil - ksiądz (jeżeli w ogóle coś wyjdzie na jaw )najwyżej wyleci na inną plebanie/ parafię czy co tam mają, nawet mu ekskomuniki nie jebną

St...........el

2013-05-02, 00:27
Bugini - to o to bym już obwiniał nie kościół, a system (nie)sprawiedliwości. Wydaje się to bardziej logiczne i konsekwentne, prawda?

:roll:

Shatter

2013-05-02, 00:41
narodowcy.net = podludzie
Brońcie dalej dzieciojebców.Pewnie sami do ciepłych placków fapiecie!

Radysh

2013-05-02, 01:00
andrzejflg Piękne wyliczenia tylko, że można je o kant dupy rozbić.
Dlatego, iż świeccy łącznie ze świecką władzą nie ma pojęcia ilu sutannowych
miłośników dziecięcych anusów i nie tylko, jest skrzętnie ukrywane przez
protektorów.

Przykłady z USA i Irlandii dobitnie to obrazują.

krzysiek0909

2013-05-02, 01:46
Nie wiem dlaczego w mediach księży przyrównuje się do pedofilów. Kilku zboczeńców na pewnie się znajdzie, ale raczej więcej księży ma na boku dorosłą babę. Sam nie słyszałem o księdzu pedofilu, a o księdzu kobieciarzu zdarzyło mi się usłyszeć dwa razy.

osa79

2013-05-02, 07:41
@Shatter

daj spokój z tymi imbecylami to tak jak z ciapatymi ^^ moja racja jest najmojsza a jak nie ma taki debil argumentów to z ruskimi, wyborczą, PO, wrogiem polactwa wyskoczy ^^ zostaw te małpy to nie ludzie ;-)

Ork.Fajny

2013-05-02, 08:20
Bugini napisał/a:

Problem być może nie tkwi w statystykach, istotne, że zwykły pedofil może otrzymać prawomocny wyrok i wtedy ma pozamiatane, pedofil - ksiądz (jeżeli w ogóle coś wyjdzie na jaw )najwyżej wyleci na inną plebanie/ parafię czy co tam mają, nawet mu ekskomuniki nie jebną.


Nie wiem jak w innych krajach ale w tym sędziowie to po prostu komuniści a można to zobaczyć kiedy otwarcie chronią swoich ludzi np. "wyroki" dla Kociołka, Kiszczaka czy Jaruzela lub ignorowanie dowodów o TW Bolku, więc jakim k***a cudem nie mieliby oni swojego odwiecznego wroga-Kociół prześladować, skoro mieliby realne i prawdziwe dowody...?

osa79, jak to mówią w Humbergerlandii... Fil fri to podania własnych źródeł i argumentów... Albo coś w ten deseń.
Ano tak. Zapomniałem... Nie macie takowych...

Ba...........or

2013-05-02, 12:42
u mnie w szkole ksiądz chodził z nami do toalety jak robiliśmy siku i musiał patrzeć czy nie palimy fajek(o dziwo patrzył się nam na fajki)
dodam że było to w 3 klasie liceum.

Bacutil

2013-05-02, 13:16
Księża pedofile – prawda czy fikcja?

Odpowiedź jest prosta. Prawda. Nie czytam, scrolluję dalej.

tds1974

2013-05-02, 17:46
Pomijając fakt, że coraz więcej materiałów na Sadistiku to materiały z prawicowych portali powiem tak:

Nie jest naturalnym wyrzekanie się r*chania. Natura sprawiła, że każdy z Was ma rano namiot, a w określonym przedziale wiekowym musi r*chać. Inaczej dziwaczeje lub po prostu go pojebie w głowie. Więc jeśli stwarza się warunki do patologii (męskie kalsztory, księża wśród dzieci), to nie ma się co dziwić, że pedofile się pojawiają. Jakiekolwiek nie byłby wyniki tych badań (średnio w nie wierzę) to - podsumowując:
Za każdego księdza-pedofila powinien być zamykany jeden kościół na terenie Polski.