18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Krulowie" lewego pasa strzeżcie się!

~PowerBoBass • 2016-03-19, 19:55
Nowa akcja policji pod hasłem "Lewy pas" będzie zwalczała kierowców blokujących autostrady i nie tylko. Niewielu kierowców wie, że jest to wykroczenie, za które grozi mandat.



spoiler


Oby więcej takich akcji

Postremus

2016-03-19, 23:48
killerZeWsi się odezwał... aaaaaaaa i mogę wziąć sobie kredyt nie martwiąc się o spłatę za "fajerą" :) Więc spoko luz nie pouczaj mnie.

ch*ja nadrobię? Poważnie? Się k***a znasz.... Średnio 180 kilometrów zrobisz w około 3 godzin, jadąc autostradą np. Odcinek Katowice - Wrocław około 200 kilometrów jadąc na odcięciu zrobisz to w około 2:30 (nawet i krócej) masz 30 minut do przodu? Masz... dla nas to w ch*j....

wulfgarval

2016-03-19, 23:53
Do ch*ja. Mają tyle fajnych loszek z policji, które są wygadane, dlaczego akurat pokazali tego potwora? NO k***A.

KrisCFC

2016-03-20, 00:11
Tak jak przedmówcy - potem niech się biorą za kierunkowskazy!

ooip

2016-03-20, 00:12
widzialem dzis to w radiu

SkoQ

2016-03-20, 00:13
Co Nas obchodzi jak Tirowcy mają przesrane ? Robicie z tej roboty jakieś mistyczne ch*j wie co, i uważacie się za elitę drogi, podczas kiedy w innych to budzi tylko pusty śmiech.
Nie ma wdzięczności, nie liczcie na to, każdy orze swoją działkę, rolnik, górnik, budowlaniec i tirowiec. Tylko że z tych czterech tylko Wy wk***iacie społeczeństwo. Nie zrozumiem co to dla Was jest ten jeden kilometr, i mam to w głębi mojego anusa mówiąc szczerze, albo zachowujecie się kulturalnie, i wyprzedzanie to wyprzedzanie albo jesteście zwykłymi zawalidrogami i na drodze szybkiego ruchu trzeba się za Wami wlec.

Wam to robi różnice przy rozładunku czy innej czynności, a może blokujecie faceta który jedzie do szpitala ostatni raz porozmawiać z umierającym ojcem, ale nie zdąży, bo Wy macie k***a rozładunek... Barany

Postremus

2016-03-20, 00:24
oho! To niech wszyscy staną, a Ty w biedronce kupisz jedynie suche bułki z lokalnej piekarni i nic więcej...., będziesz ubierał się w worki na śmieci etc... pie**olenie... Kto tu jest zawalidroga jak na zwykłej krajówce nie jeden z osobówki będzie jechał 60 - 70 gdzie jest ograniczenie do 90... i kto tu jest zawalidrogą? "Jakbym wiedział, że się wyjebie to bym się k***a położył" ....


Mądre "osobówki" co wyprzedzą na autostradzie i zjadą na Twój pas gwałtownie hamując, a Ty 40 tonowym zestawem zahamuj... To jest k***a sk***ysyństwo, a nie wyprzedzanie przez j***ne 3 minuty....

vassili

2016-03-20, 00:26
@Postremus, czyli nie będziemy mieć bułek, bo ty nie wyprzedzisz tego jednego ciągnika i przyjedziesz na rozładunek 10 minut poźniej niż gdybyś wyprzedzał?

Nie mam pytań. Święte krowy sie znalazły.

nitshe

2016-03-20, 00:28
Nigdy się nie spodziewałem, że będę popierał a nawet cieszył się z "akcji policji".
Velture powiedział wszystko.

kambodia66

2016-03-20, 01:03
@Postremus - Ale pamiętasz że maksymalna dozwolona prędkość to 80 km/h?
I tak masz jechać, i tak masz obliczać trasę. Na autostradzie powinniście mieć absolutny zakaz wyprzedzania.

~PowerBoBass

2016-03-20, 01:22
Postremus napisał/a:

ch*ja nadrobię? Poważnie? Się k***a znasz.... Średnio 180 kilometrów zrobisz w około 3 godzin, jadąc autostradą np. Odcinek Katowice - Wrocław około 200 kilometrów jadąc na odcięciu zrobisz to w około 2:30 (nawet i krócej) masz 30 minut do przodu? Masz... dla nas to w ch*j....



Porównujesz jazdę drogą krajową i autostradą? No to brawo. Porównaj odcinek autostrady z wyprzedzaniem i bez wyprzedzania. Nie masz porównania, bo zawsze "wyprzedzasz"? To nie ma o czym mówić.
A4 Katowice Wrocław - 200km.
Bramki poza autostradą, więc nie liczymy.
Jadąc 90km/h - 2h13m
Jadąc 87km/h - 2h18m
Jadąc 85km/h - 2h21m

Gdzie te pół godziny różnicy?

jeloo

2016-03-20, 01:46
Mądrzy z osobówek się znaleźli. Praca kierowcy to praca i mają oni swoje ograniczenia czasowe. Ty, jeśli jedziesz osobówką, możesz sobie nadgonić. Prezes nie żre Cię i nie tnie Ci pensji za spalanie. Nie trzyma Cię tachograf. Serio, nie polecam sytuacji, kiedy zabrakło Ci kilka minut na tacho i weekend zamiast z rodziną, spędzasz w ciężarówce, bo nie wolno Ci jej zostawić samopas. Ciebie dwie minuty przeczekania nie zbawią, nadgonisz. Dla kierowcy tira każda sekunda jest ważna.

Ale dopóki nie siądzie się za kółko ciężarówki i nie zobaczy jak to wygląda, to można pie**olić farmazony, bo jaśnie pan musiał zwolnić i chwilę poczekać. Trochę wyrozumiałości, bo drogi są dla wszystkich, a nie tylko dla fajfusów w osobówkach, którym honor sp***ala razem z wciśnięciem pedału hamulca albo odpuszczeniem gazu.

dabster

2016-03-20, 01:53
W tirach powinni mieć taki guzik BOOST który daje możliwość dopie**olenia do tych powiedzmy zawrotnych 98km/h na czas wyprzedzania, do użytku raz na pół godziny. A nie chore ograniczenia i regaty na dwupasmowych autostradach. W niemczech na trzypasmówkach już tak to nie przeszkadza ale u nas to czasami ch*j człowieka może zastrzelić na miejscu jak ci wyjedzie lorą przed maskę i zaczyna manewry

~PowerBoBass

2016-03-20, 02:09
jeloo napisał/a:

Serio, nie polecam sytuacji, kiedy zabrakło Ci kilka minut na tacho i weekend zamiast z rodziną, spędzasz w ciężarówce, bo nie wolno Ci jej zostawić samopas.



Już widzę, jak kilka minut = kilka km od bazy czy domu robisz pauzę.

jeloo napisał/a:

Ciebie dwie minuty przeczekania nie zbawią, nadgonisz. Dla kierowcy tira każda sekunda jest ważna.



Dwie minuty mogę nadgonić ale nie godzinę, a wystarczy 40 par wyprzedzających się ciężarówek na A2 na odcinku Poznań-Warszawa, żeby tę godzinę stracić. I paliwo, i hamulce. Bo osobówka musi hamować o 50km/h, żeby potem znów się rozpędzać. Ale ciężarowców ch*j to obchodzi. A najgorsze są te psy ogrodnika. Ktoś takiego wyprzedza, ciężko mu to idzie bo niewiele szybciej jedzie, a ten ciśnie swoje twardo i nie odpuszcza. Skoro jest wyprzedzany to znaczy, że i tak jedzie wolniej - nie może odpuścić na chwilę?

jeloo napisał/a:

Trochę wyrozumiałości, bo drogi są dla wszystkich, a nie tylko dla fajfusów w osobówkach, którym honor sp***ala razem z wciśnięciem pedału hamulca albo odpuszczeniem gazu.



Dokładnie to samo się tyczy was, a wy nie odpuszczacie - przed sekundą o tym wspomniałem. I nie musicie zwalniać o 50 jak osobówki, wystarczy o 5-10. Nędzni hipokryci.

cahiri0

2016-03-20, 03:42
PowerboBass napisał/a:


Już widzę, jak kilka minut = kilka km od bazy czy domu robisz pauzę.



Jak nie zrobi, to przez następny około miesiąc będzie jeździł modląc się o to żeby go nie kontrolowali ... to nie jest kwestia że można naciągnąć kilka minut. Przekroczenie czasu pracy to mandat, i nikt go nie zapyta czy był 15 minut od bazy/celu czy nie. Miał się zatrzymać, i koniec.

Ta praca polega na planowaniu, bardzo dokładnym planowaniu, w warunkach gdy planowanie jest bardzo trudne. I zakładając że jeździ bez magnesów lub innych wynalazków, każda minuta jest istotna.

A jeżeli zakazu nie ma to ma prawo wyprzedzić, i nie mów że wyjeżdżają przed maskę. Bo inaczej się nie da gdy z lewej zapie**alają samochody 80+ km/h więcej niż on. Bo nie oszukujmy się od kiedy podnieśli v-max do 140 na autostradzie, lewym wszyscy latają 150+. Na ekspresówkach trochę wolniej ale też najczęściej 20km/h ponad limit. Nie wspominając o tych którzy nie rozróżniają tych dwóch rodzajów dróg, i lecą jak na autostradzie.

I nie nie jestem kierowcą ciężarówki, rozumiem i szanuję ludzi wykonujących ten zawód.

Nikczemny_Płód

2016-03-20, 08:24
Velture napisał/a:

Mówcie co chcecie ale dobrze ,że w końcu się za to biorą. Nic tak nie wk***ia jak p*zdy wlekące się lewym pasem. Sam jeżdżę przepisowo na ekspresówkach ale jak wyprzedzam jakiegoś typa to dodaję gazu aby zrobić to szybko i wracam do swojej prędkości.

Szczególnie wk***iający są kierowcy tirów co jeden jedzie 90 a drugi 91 i k***a górka i szach mat i czekamy na płaską drogę aby dokończyli. Ile on k***a nadrobi takim manewrem? W ciągu dnia kilka km max przy założeniu ,że nigdy nie zwolni w tym czasie i niech mi nie pie**oli ,że mu się śpieszy i musi dojechać aby tacho nie przekroczyć.

Tak samo wk***iają p*zdy co jadę powiedzmy przykładowo stówę na ekspresówce na tempomacie i podbija mi pod zderzak jakby myślał ,że przyśpieszę przez to, potem wyprzedza i zwalnia mi k***a do 90 gdzie ja go wyprzedzam dalej jadąc te j***ne 100 na tempomacie i jak jestem przed nim to znów ambicja go bierze aby wyprzedzić i znów to samo. Potem się dziwić ,że człowiek się wk***ia.

@UP
Co do kierunkowskazów to powinni. k***a mać nie dość ,że hajsu by do państwa poszło w ch*j to jeszcze by k***a nauczyli tych zjebów korzystania z kierunków a nie metoda na Janusza taryfiarza "włączam kierunek już przy skręcie kierownicą na skrzyżowaniu aby oszczędzać żarówki i akumulator".



Osobiście wk***iają mnie najbardziej amatorzy zapach dupy. Siedzenie na zderzaku wzbudza we mnie agresje, bo jest to po prostu bardzo niebezpieczne. Wiele wypadków na A4 jest spowodowana właśnie brakiem odstepu między autami.


Osobiście stosuje jeden manewr, raczej skuteczny, ostro przyhamowuje takiej łajzie. Raz po takiej akcji (nie na autostradzie) taryfiarz wpadł na chodnik. Oczywiście wcześniej się upewniłem czy nikt nie lezie poboczem/chodnikiem.

Tirowcy jakoś ostatnio jeżdżą na prawdę lepiej. Z resztą rzadko mi się wpie**alali pod maske i sygnalizowali swoje zamiary więc małem czas na lewym zwolnić.

PS ch*j ci w dupe taryfiarzu, który siedziałeś mi 30cm od zderzaka przez 3km. Mam nadzieje, że rozj***łeś sobie ten głupi wóz i zrobiłbym to z chęcią jeszcze raz głupi ciulu.
Kraków, Wola Justowska.