18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

"Krulowie" lewego pasa strzeżcie się!

~PowerBoBass • 2016-03-19, 19:55
Nowa akcja policji pod hasłem "Lewy pas" będzie zwalczała kierowców blokujących autostrady i nie tylko. Niewielu kierowców wie, że jest to wykroczenie, za które grozi mandat.



spoiler


Oby więcej takich akcji

Hoofner

2016-03-19, 20:02
Ó ty chójó

Aridion

2016-03-19, 20:03
Chcialbym tylko zaznaczyc po ktorej stronie w wiekszosci jada debile ktorzy to nagrywali <Facepalm>

mygyry

2016-03-19, 20:03
@up jazda a blokowanie to nie to samo

Misiek_KRK

2016-03-19, 20:07
Mam nadzieję, że uzbierają grube tysiące złotych.

4x4offroad

2016-03-19, 20:12
jak akcja??? Wydaje mi się że to należy do ich obowiązków.

kalijanek

2016-03-19, 20:19
jeszcze mogli by zrobić akcje kierunkowskaz kiedyś to już by było całkiem cacy

~Velture

2016-03-19, 21:05
Mówcie co chcecie ale dobrze ,że w końcu się za to biorą. Nic tak nie wk***ia jak p*zdy wlekące się lewym pasem. Sam jeżdżę przepisowo na ekspresówkach ale jak wyprzedzam jakiegoś typa to dodaję gazu aby zrobić to szybko i wracam do swojej prędkości.

Szczególnie wk***iający są kierowcy tirów co jeden jedzie 90 a drugi 91 i k***a górka i szach mat i czekamy na płaską drogę aby dokończyli. Ile on k***a nadrobi takim manewrem? W ciągu dnia kilka km max przy założeniu ,że nigdy nie zwolni w tym czasie i niech mi nie pie**oli ,że mu się śpieszy i musi dojechać aby tacho nie przekroczyć.

Tak samo wk***iają p*zdy co jadę powiedzmy przykładowo stówę na ekspresówce na tempomacie i podbija mi pod zderzak jakby myślał ,że przyśpieszę przez to, potem wyprzedza i zwalnia mi k***a do 90 gdzie ja go wyprzedzam dalej jadąc te j***ne 100 na tempomacie i jak jestem przed nim to znów ambicja go bierze aby wyprzedzić i znów to samo. Potem się dziwić ,że człowiek się wk***ia.

@UP
Co do kierunkowskazów to powinni. k***a mać nie dość ,że hajsu by do państwa poszło w ch*j to jeszcze by k***a nauczyli tych zjebów korzystania z kierunków a nie metoda na Janusza taryfiarza "włączam kierunek już przy skręcie kierownicą na skrzyżowaniu aby oszczędzać żarówki i akumulator".

Blezzer

2016-03-19, 22:07
W końcu k***a. Nie ma nic bardziej wk***iającego niż TIRy wyprzedzające się przez 5 km z różnicą prędkości ~2-3 km/h. Brawo jestem za.



Nie no, tak naprawdę boli mnie dupa, że inni zapie**alają bo sam jeżdżę Matizem w gazie.

Postremus

2016-03-19, 23:03
Po pierwsze primo jak jesteście tacy mądrzy to jest Akcja zwalczająca ciągła jazdę lewym pasem, więc za wyprzedzanie cieżarówką, ciężarówkę nic nie zrobią bo wyprzedzanie nie jest zabronione tak? tak....

Po drugie primo jadąc 1 km więcej niż druga ciężarówka nadrabiasz sporo kilometrów ;) ,a w ciągu tygodnia to się jeszcze więcej nazbiera I tak Velture tacho nas trzyma :) Terminy nas trzymają, wszystko nas trzyma... Wolę wyprzedać druga ciężarówkę przez 6 km niż później martwić się jak dojechać do danego miejsca... Więc czepcie się dopóki sami nie wsiądziecie za kółko dużego.

BrodatyKr

2016-03-19, 23:29
Postremus. Nikt ci nie kazał siadać z ster ciężarówki. A co do wyprzedzanie się ciężarówek to jak by wyprzedzany odpuścił to wielka krzywda by mu się nie stała, ale nie bo trzeba gnieść opór ile wlezie bo terminy. Inni tez zarabiają siedząc za kółkiem i takie spowolnienie z przepisowych 140 na autostradzie do 90 spowalnia ich bardziej niż was ten 1 km/h.

I żebyście jeszcze jakoś normalnie zaczynali manewr wyprzedzania. W większości to się wpie**alacie przed maskę. Nie mówię że każdy ale większość. I strasznie was boli poczekać aż ten jeden jadący za wami samochód was wyprzedzi (częsta akcja na odcinku A4 Tarnów-Rzeszów gdzie ruch jest naprawdę niewielki).

Postremus

2016-03-19, 23:31
Tak, tylko zauważ, że osobówką, busem etc może podgonić nawet na zwykłej krajówce, a niestety dużym już tego nie zrobi więc zostają tylko i wyłącznie autostrady, ekspresówki... (Oczywiście nie wszyscy..) Chociaz z tym odpuszczeniem to się z Toba zgodzę ;)

killerZeWsi

2016-03-19, 23:38
@Postremus, wiesz ile wam wolno jechać na ekspresówce? Gówno mnie obchodzą twoje terminy - zmień pracę, weź kredyt...

i jeszcze radzę wziąć się za matematykę, bo czy będziesz jechał 90 czy 85 - ch*ja nadrobisz.

Ma...........ce

2016-03-19, 23:39
Debile nie rozróżniacie wyprzedzania od jazdy lewym pasem?
Brak mi słów...

Zrozumcie idioci, że jeżeli ktoś wyprzedza, to nawet jeśli jedzie o pie**olony jeden kilometr na godzinę szybciej, to ma do tego prawo i możecie mu co najwyzej naskoczyć!
A jeśli jedzie z maksymalną prędkością dopuszczalną na danym odcinku drogi i wyprzedza, to masz grzecznie k***a czekać za nim, aż zrobi Ci miejsce.
W sytuacji, gdy jedziesz po autostradzie 150, a do dupy podlatuje Ci jakiś gamoń i trzyma się metr za Tobą oznacza tyle, że masz do czynienia z debilem.

Gdyby kierowcy mieli więcej wyrozumiałości dla siebie, to wszystkim żyłoby się lepiej. No ale co zrobić, gdy większość z nas jest egoistami, a społeczeństwo tworzymy raczej kiepskie.

Mam nadzieję, że z tą akcją dotrą do Katowic i będą krążyć po DTŚ, niezależnie od pory dnia zawsze 3/4 kierowców jeździ środkowym pasem (dla tych mniej kumatych, którzy się przypie**olą dodam, że to też jest wykroczenie, bo w Polsce mamy ruch PRA-WO-STRO-NNY).
Zresztą, wszędzie tak jest, p*zda nawet dobrze nie wyjedzie na trasę, a już wypie**ala się na lewe pasy.
Nie ważne, czy to Warszawa, Łódź, czy Katowice, prawym pasem pojedziesz szybciej ;)
.

Elakoww

2016-03-19, 23:40
@Postremus
Zgadzam się z Tobą. Nikt nie rozumie "kagańca", te kilka kilometrów w ciągu dnia może zaważyć na rozładunku/załadunku.

Mnie wkurzają, zaraz po wymuszaniu pierwszeństwa, jadące osobówki koło siebie. Kagańca brak ale się boi depnąć...