18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Krav Maga - Real Fight

rex1s • 2012-10-12, 19:11
Cytat:

Krav maga nie jest sportem. Ponieważ z założenia służy samoobronie, nie ma w niej współzawodnictwa, zaś trening służy wyłącznie zastosowaniom praktycznym w walce realnej.
Głównym celem walki jest pozbawienie napastnika zdolności do dalszej walki. Krav maga jest hybrydowym systemem, który zachęca adeptów do zdecydowanej postawy podczas konfliktu. Bronić się i atakować należy najkrótszą drogą i z pozycji, gdzie się jest, podejmując jak najmniejsze ryzyko.




Cytat:

Odmiana militarna krav maga wykorzystuje broń jako element wyposażenia, podczas gdy cywilna zakłada wykorzystanie noża lub pałki jedynie po odebraniu ich przeciwnikowi. Odmiany militarnej naucza się wyłącznie wśród tzw. służb mundurowych (w szczególności w wojsku i policji). Przy jej opracowywaniu kierowano się spostrzeżeniem, że klasyczne sztuki walki były przeznaczone do walki przeciwko innej broni niż dzisiaj stosowana. Dlatego opracowano nowe, jedyne w swoim rodzaju techniki obrony przed taką bronią jak pistolety, karabiny czy granaty ręczne.


:kop:

Rauser

2012-10-12, 19:12
W tytule real fight na filmie wyreżyserowane akcje.

rex1s

2012-10-12, 19:15
Rauser napisał/a:

W tytule real fight na filmie wyreżyserowane akcje.


Ogólnie chodzi o to jak wygląda to w real fight'cie...

Grandziarz

2012-10-12, 19:44
Krav maga polega głównie na kopaniu w jaja. Ale jest skuteczna :)

bo...........ę

2012-10-12, 19:49
rex1s napisał/a:


Ogólnie chodzi o to jak wygląda to w real fight'cie...



No właśnie k***a o to chodzi, że ustawiane scenki ni ch*ja mają się do rzeczywistości i w rzeczywistości na 100% by to tak nie wyglądało. :samoboj:

Boldgrim

2012-10-12, 19:51
Akurat tutaj całkiem realistycznie wyglądają te ich scenki...Nie rozumiem ludzi, którzy mają pretensje, że to reżyserowane, mieliby się trwale uszkodzić dla jednej sceny? bądzmy poważni. jedyny problem to taki, że zazwyczaj na ulicy nie podchodzi jeden taki cwaniak tylko kilku...

evilmatt

2012-10-12, 19:52
Przed takim "napastnikiem" z nożem to i ja bym się obronił jeżeli bym naprawdę musiał (lepiej szybko sp***alać jak ktoś wyciąga nóż, bo szanse mamy marne). Dajcie temu instruktorowi kogoś kto chociaż trochę wie jak się nożem posługiwać, a będzie ciekawie :amused:

Kupa_w_majtkach

2012-10-12, 19:53
Miałoby to sens, jakby kogoś z ulicy wzięli i kazali mu w dowolny sposób zaatakować- wtedy można by sprawdzić skuteczność Krav Magi. A tytuł 8-) nijak ma się do materiału.

P@...........@C

2012-10-12, 19:53
Grandziarz, i to mnie najbardziej wk***ia, że wszyscy myślą, że krav maga to kopanie po jajach i wsadzanie palców w oczy :facepalm:

rex1s

2012-10-12, 19:53
zwróć uwagę na to, że większość ciosów jest unikana (głównie głowa).
I w 100% jestem pewien że na miejscu tego "testera" nie chciałbyś być...

zatizdig

2012-10-12, 20:24
Jak zaatakuje cię pięciu, to po prostu trzeba z nimi zrobić dobry geszeft.

pokson

2012-10-12, 21:28
Z jednej strony wszystko "pokazówka", ale z drugiej... skil to jednak skillll...

stery_srh

2012-10-12, 23:19
Krav Maga byłaby nawet spoko, gdyby nie była żydowska. :hitler:

socjalmmv

2012-10-12, 23:36
Po pierwsze gościu co podbiega do typa od tyłu [na ch*j go łapie co wyr*chać go chce?] Ciekawe co by zrobił jak zamiast go łapać zaj***ł by mu cepa. Jak dla mnie całkowicie nierealne zachowanie napastnika.

mrowek1-85

2012-10-12, 23:47
Mam kolegę, który ma kolegę, który ma brata, który ma kolegę, którego kuzyn chodził do klasy z gościem co znał kogoś kto ćwiczy krav mage i podobno jest skuteczna