18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Krav Maga - Real Fight

rex1s • 2012-10-12, 19:11
Cytat:

Krav maga nie jest sportem. Ponieważ z założenia służy samoobronie, nie ma w niej współzawodnictwa, zaś trening służy wyłącznie zastosowaniom praktycznym w walce realnej.
Głównym celem walki jest pozbawienie napastnika zdolności do dalszej walki. Krav maga jest hybrydowym systemem, który zachęca adeptów do zdecydowanej postawy podczas konfliktu. Bronić się i atakować należy najkrótszą drogą i z pozycji, gdzie się jest, podejmując jak najmniejsze ryzyko.




Cytat:

Odmiana militarna krav maga wykorzystuje broń jako element wyposażenia, podczas gdy cywilna zakłada wykorzystanie noża lub pałki jedynie po odebraniu ich przeciwnikowi. Odmiany militarnej naucza się wyłącznie wśród tzw. służb mundurowych (w szczególności w wojsku i policji). Przy jej opracowywaniu kierowano się spostrzeżeniem, że klasyczne sztuki walki były przeznaczone do walki przeciwko innej broni niż dzisiaj stosowana. Dlatego opracowano nowe, jedyne w swoim rodzaju techniki obrony przed taką bronią jak pistolety, karabiny czy granaty ręczne.


:kop:

Caban1908

2012-10-13, 02:34
Ja trenowałem ponad dwa lata więc się wypowiem. Wg mnie jeśli się nie umie napie**alać 1 vs 1 dowolnie czym (muay thai, boks, taekwondo, karate, no cokolwiek) to nie ma większego sensu żeby na to chodzić. Chodzi o to właśnie, że uczą cię bronić się przed nożem, pałką, kilkoma agresorami (tu może trochę pożyteczne) no ale skoro nie nauczysz się trzymać gardy, uderzać pięściami (praca całego ciała przy prostych czy hakach poziomych lub pionowych czy kopać (tu też chodzi o pracę ciała) to co poradzisz na zwykłej bijatyce? Dasz agresorowi nóż, albo kija i powiesz: nak***iaj tym to dam se rade uniknąć ciosu, przytrzymam rękę z bronią, ty postoisz w miejscu a ja Ciebie pouderzam, po potylicy, z kopa w jaja (to akurat w ch*j skuteczne naprawdę i to akurat jest podstawa systemu KM aczkolwiek nie polega tylko na tym, znam z autopsji:P). Ten system walki (jak mówią trenerzy) a nie sport walki, jest naprawdę zajebiście skuteczny moim skromnym zdaniem, ale jest jeden warunek: umiesz jakąś sztukę walki w wersji 1 na 1. Szczerze mówiąc to więcej na zwykłą bijatykę, co do której jest większe prawdopodobieństwo zdarzenia, to nauczyłem się w ciągu 5 miesięcy na treningach boksu tajskiego, który prowadził trener, będąc po (sic!) miesięcznym pobycie w Tajlandii (no ale miał 2 dan w teakwondo).

PS:
jeszcze jedno: najbardziej mnie rozpie**alało to, że jak mieszkam w mieście Łodzi to się otworzyło kilka klubów, które oferują treningi KM i dosłownie KAŻDY (w tym mój) klub twierdził, że jego krav maga jest oryginalna, na jego treningach poznasz prawdziwą krav magę, i inne to są nieudolne podróbki :D i każde pokazywało inne logo tej żydowskiej organizacji w Izraelu, która jest oczywiście jedyna :P

kuba7575

2012-10-13, 03:23
wie ktos co to za piosenka?

kotorminator

2012-10-13, 08:02
KM jest dobra tylko trzeba ją poznać, ale nie od jakiś tam samouków z książek i filmów.

przejebka

2012-10-13, 09:59
nuta to :
Fort Minor - Remember The Name (feat. Styles Of Beyond)

to ten japoniec z Linkin Parka z kolegami raperami

schody1

2012-10-13, 10:42
Szkoda, że napastnik zachowuje się tak sztucznie, w takich sytuacjach to nawet ja bym się obronił ;]

Marian Paździoch

2012-10-13, 10:44
nie no napastnik zachowuje się w ch*j realistycznie :)

Qmshot

2012-10-13, 11:13
@kuba7575
pierwsza nuta to Fort Minor - Remember The Name
druga nuta to instrumental z : 50 Cent - Ready for war (Mayweather vs. De La Hoya remix)

Saint Spear

2012-10-13, 12:00
@schody1: a po co sie wogole bronic przed napastnikiem ktory Cie maca zamiast okladac? Ten kolo ktory jest atakowany dobrze robi, daje sie macac, pozwala typowi sie pokrecic, poskakac, pomachac przeszczepami, a kiedy sie zmeczy to jebnie mu jednego soczystego cepa i dowidzenia.

Boldgrim napisał/a:

Akurat tutaj całkiem realistycznie wyglądają te ich scenki...Nie rozumiem ludzi, którzy mają pretensje, że to reżyserowane, mieliby się trwale uszkodzić dla jednej sceny?



A powiedz mi geniuszu w jakis sposob chcesz trenowac ciosy, dzwignie i inne srav magowe cuda zeby "sie trwale nie uszkodzic"?

Problem krav magi polega na tym ze rownie dobrze mozna sie jej uczyc z ksiazki albo przed komputerem, bo treningi wygladaja jak to macanie z filmiku, a przychodzi co do czego to "mistrz treningu" krav magi dostanie 2 szybkie strzaly od pierwszego lepszego piesciarza po ktorych usiadzie na dupie, bo raz ze nigdy wczesniej nie dostal w pysk i szok, dwa ze wnioskujac z filmiku nikt im tam nie mowi na treningach ze trzeba kryc ryj.

Oko112

2012-10-13, 12:12
dostałby 2 razy ołowiem i by mu jakaś krav maga nie pomogła

mihaueeek

2012-10-13, 12:19
Saint Spear napisał/a:

@schody1: a po co sie wogole bronic przed napastnikiem ktory Cie maca zamiast okladac? Ten kolo ktory jest atakowany dobrze robi, daje sie macac, pozwala typowi sie pokrecic, poskakac, pomachac przeszczepami, a kiedy sie zmeczy to jebnie mu jednego soczystego cepa i dowidzenia.



A powiedz mi geniuszu w jakis sposob chcesz trenowac ciosy, dzwignie i inne srav magowe cuda zeby "sie trwale nie uszkodzic"?

Problem krav magi polega na tym ze rownie dobrze mozna sie jej uczyc z ksiazki albo przed komputerem, bo treningi wygladaja jak to macanie z filmiku, a przychodzi co do czego to "mistrz treningu" krav magi dostanie 2 szybkie strzaly od pierwszego lepszego piesciarza po ktorych usiadzie na dupie, bo raz ze nigdy wczesniej nie dostal w pysk i szok, dwa ze wnioskujac z filmiku nikt im tam nie mowi na treningach ze trzeba kryc ryj.



Rzeczywiście k***a... nauczysz się przed komputerem... widać że masz gówniane pojęcie, każdy odruch trzeba wyćwiczyć a przed komputerem to możesz ćwiczyć trzepanie gruchy, gdybyś chociaż miał odrobinę pojęcia o podstawach powstawania odruchu to byś wiedział że trzeba coś długo powtarzać aby się utrwaliło a to czy zastosujesz to w prawdziwej walce w sytuacji stresowej to zależy wyłącznie od Twojej psychiki i tego czy nie sparaliżuje Cię strach. pie**oleni ignoranci.

Saint Spear

2012-10-13, 12:53
@mihaueeek haha, dobra nie swiruj znawcy tematu i naucz sie co to jest sarkazm. Jak chcesz wypracowac psychike kiedy nigdy z nikim nie walczysz? Jak chcesz wypracowac odruchy, kiedy nigdy na nikim ich nie stosujesz tylko markujesz? A w dodatku markujesz je na zywym manekinie ktory nie oddaje, nie broni sie i ustawia sie tak jak ty sam go sobie ustawisz.

Krav maga to combat dla pseudo paramilitarnych ludzikow, ktorzy na codzien smigaja w bojowkach, z niesmiertelnikiem i jaraja sie ASG. Jesli chodzi o przydatnosc w wojsku to w realnym uzyciu jest ona ZEROWA, bo w takim Iraku czy Afganistanie watpie zeby zolnierze choc raz bili sie z talibami na piesci.

Danlew

2012-10-13, 13:45
Co do filmiku to bohater musi jeszcze poćwiczyć ponieważ technicznie jest średni czyli w krav maga do dupy co wyszło by w prawdziwej walce na ulicy a nie ustawionym filmiku. Zakładam że to jakiś fanatyczny koleś systemu krav maga który był na paru zajęciach i od razu musiał zabłysnąć w necie chwaląc się tym przed kolegami. Moim zdaniem faktycznie krav maga jest najlepszym systemem na sytuacje uliczne można tak to nazwać, ale pamiętajmy że to jest system walki łączący niektóre zagadnienia z różnych stylów walki i systemów walki. Chodzi trenując krav mage można zauważyć życie tego sytemu czyli same zloty, seminaria nie tylko uczą krav magi ale także łączą ze sobą ludzi takimi sytuacjami jak np wynajęcie baru po zlocie czy seminarium tylko dla kraverów. Gdzie można poznać wielu ciekawych ludzi. I z tego wynika że krav maga w Polsce prowadzi politykę społeczną, rodzinną ale zarówno uczy i szkoli ludzi w samoobronie jak nie tylko system krav maga oferujesz szkolenia instruktorskie- krav maga militarna krav maga ochrona vip, krav maga działania antyterrorystyczne ( czy jakoś tak) raz coś tam ochronom samolotów klasy biznes.

P.S jest to Żydowski system walki ];->

A i jeszcze do dam skuteczności systemu krav maga tak jak wszelkich innych systemach czy sztukach walki opiera się jedynie na zdolnościach osobowości wojownika ale daje nam ten plus że uczy nas i jest na bazie odruchów.