18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kościół znowu pierdoli głupoty

Katoneo • 2013-07-24, 14:30
Tekst w całości zaczerpnięty jest z serwisu gram.pl (LINK)


"Elektroniczny czarownik przekazuje treści satanistyczne - komputery i gry znów na cenzurowanym

Jeżeli mieliście zamiar spędzić popołudnie relaksując się przy dobrej grze musimy was ostrzec - okazuje się, że granie w Wiedźmina, Grand Theft Auto oraz Totośmierć to proszenie się o kłopoty.


W zredagowanej przez księdza dr Przemysław Sawę broszurze dotyczącej "zagrożeń duchowych" (umieszczonej na stronach diecezji warszawsko-praskiej) wymienionych jest szereg rzeczy oraz działań, których powinno się unikać. Zgodnie z doktryną Kościoła Katolickiego, obok wierzenia w przesądy, korzystania z metody nauki języków Sita Learning System, trenowania sztuk walki, podpisywania paktów krwi, wcielania się w diabła (nawet w zabawie), czytania książek z Harrym Potterem w roli głównej oraz oglądania Z Archiwum X, Pokemonów, E.T., Wojowniczych Żółwi Ninja, a także Kto wrobił królika Rogera? oraz innych filmów nakręconych przez scjentologów, unikać należy także gier komputerowych.

Dlaczego? Ponieważ, wedle broszury - "gry komputerowe stanowią pomost pomiędzy wyobraźnią a rzeczywistością, często przekazują określoną treść i wymuszają zaprogramowane działanie, komputer staje się niejako elektronicznym czarownikiem, duża część gier zawiera treści satanistyczne, przynajmniej jako tło". Jako przykład takich gier przedstawiono polskiego Wiedźmina, ale także Might & Magic, Hero’s quest, Wizard’s crown, Garbiel Knight (pisownia oryginalna), Dungeon Keeper, Grand Theft Auto oraz... Totośmierć, czymkolwiek by nie była. Uważajcie więc, ponieważ okazuje się, że z komputerową rozrywką nie ma żartów. Swoją drogą ciekawe, że na liście nie znalazło się Diablo.

Zanim jednak odejdziecie od elektronicznych czarowników komputerów pamiętajcie, że i poza nimi czyha na was wiele zagrożeń. Są one ukryte w książkach, muzyce, komiksach, a także sesjach RPG ze znajomymi. Te ostatnie są szczególnie niebezpieczne - jest to bowiem "specyficzny rytuał, ceremonia, gracze są zaangażowanie, kieruje wszystkim Master (Mistrz, Pan, Gospodarz), poprzez te gry bardzo często nie jest już zabawa w magię, ale realne praktykowanie okultyzmu".

Wygląda więc na to, że grom nadal się dostaje i dostawać się będzie - za przemoc, zabójstwa, zaburzenia psychiczne, a także opętania i praktykowanie okultyzmu. Szkoda tylko, że nikt nigdy nie pamięta, że winę najczęściej ponosi człowiek, a zasłanianie się grami jako treściami nakłaniającymi do złego to już tylko próba zrzucenia winy lub pozorowania szaleństwa. W końcu gdzie łatwiej wsadzić mordercę zasłaniającego się panem z gry, który kazał mu zabijać - do więzienia, czy wariatkowa?

Za link do broszury i cynk dziękujemy Mıchałowi Pilarskiemu."

szpajder

2013-07-24, 14:34
"Totośmierć" - niedoceniony klasyk, upadły król, żebym tylko wiedział, gdzie to to znaleźć.

Le_Kloszard

2013-07-24, 14:35
Z nazwy to przypomina jakąś loterię z totolotka.

Tafariel

2013-07-24, 14:37
Oho Natanek zbiera drużynę :D Niedługo wyruszą z krucjatą na wszystkich którzy sprzeciwiają się ich pouczeniom :krejzi:

Nagar1

2013-07-24, 14:41
Skacz k***a zagorzały ateisto pie**olić farmazony nie każdy człowiek jest idealny i ma swoje odchyły tyle...



może maść na bul dupy?


nygas232

2013-07-24, 14:44
Sprawa jest taka. Dla niewierzącego wszystkie twierdzenia Kościoła są głupotami, a ja jestem wierzący i dla mnie nie są. Granie w takie gry jest sprzeczne z pierwszym przykazaniem: Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. I z czego wy tu się śmiejecie? I tak pewnie połowę z was poruszają horoskopy, a i pewnie sporo ludzi chodzi do wróżek. Już o ślepym przeświadczeniu, że wszystko co powiedzą w telewizorni jest prawdziwe nie wspomnę.

Zdradzę wam coś o czym nie wiecie. Nie wszystko czego się nie rozumie, nie musi być nieprawdziwe. Można być po prostu za głupim.

Średnia statystyczna i bieda umysłowa...

LxDead

2013-07-24, 14:48
To mnie ten tytuł rozj***ł, już myślałem że znowu jakaś afera pedofilska czy cuś a tu taki nic? Od kiedy to paru nawiedzonych kapłanów jest głosem całej wspólnoty Kościoła? Widzę że ostatnio najazd na instytucje kościoła stał się modny wśród gimbusów bo normalny, prawdziwy ateista czy wierzący będzie miał to gdzieś i zamiast poświęcać czas na takie pierdoły skupi się na swoich sprawach. :homer:

Cytat:

Sprawa jest taka. Dla niewierzącego wszystkie twierdzenia Kościoła są głupotami, a ja jestem wierzący i dla mnie nie są. Granie w takie gry jest sprzeczne z pierwszym przykazaniem: Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. I z czego wy tu się śmiejecie? I tak pewnie połowę z was poruszają horoskopy, a i pewnie sporo ludzi chodzi do wróżek. Już o ślepym przeświadczeniu, że wszystko co powiedzą w telewizorni jest prawdziwe nie wspomnę.

Zdradzę wam coś o czym nie wiecie. Nie wszystko czego się nie rozumie, nie musi być nieprawdziwe. Można być po prostu za głupim.



Dzisiejsze twierdzenia Kościoła, przeważnie zdecydowana większość to niemalże stek bzdur. Jako wierzący powinieneś wiedzieć że nie naukami Kościoła ale Boga i Jezusa masz się kierować. Kościół na przestrzeni wieków sam pierwsze przykazanie pogwałcił i to wielokrotnie. Jak niby grając w gry komputerowe itd. łamiesz 1wsze przykazanie? Modlisz się do nich? Stawiasz je ponad miłość i wiarę w boga?W niektórych krajach święta Maryjne są bardziej kultywowane od najważniejszych świąt chrześcijańskich. Sama ranga Maryi została podniesiona niemalże na równi z Trójcą Świętą. Za niedługo każdy jeden dzień będzie świętem danego Świętego lub beatyfikowanego. Dzisiejszy kościół jest cieniem tego czym był dawniej, cieniem wpływowej instytucji, która decydowała o losach dawnej europy - świata.

Co do kwestii wiary i nauk kościoła to polecam wszystkim książkę Philipa K. Dicka - Transmigracja Timothy'ego Archera. Moherom może wydać się heretyczna.

Pepeee

2013-07-24, 14:54
k***a mać jak jesteś ateistą albo przeciwnikiem Kościoła to NA ch*j MASZ SIĘ GO SŁUCHAĆ?!?!? na siłe szukasz sensacji?

2m...........ad

2013-07-24, 14:54
jasne, komuna a la KK :D

Dz...........ak

2013-07-24, 14:55
nygas232 napisał/a:

Granie w takie gry jest sprzeczne z pierwszym przykazaniem: Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.



W którym miejscu jest sprzeczne? Bądź łaskaw myśl swoją rozwinąć. :-)

Katoneo

2013-07-24, 15:08
Ale wszystkich dupa zapiekła. Nie jestem przeciwnikiem Kościoła, ba bywam tam od czasu do czasu. Uważam, że kościół jako instytucja powinien kontrolować swoich reprezentantów. Niektórzy duszpasterze gadają takie farmazony, że to aż uszy bolą. Doszukiwanie się satanistycznych nawiązań w tekstach Beatlesów czy twierdzenie, że gry pozwalają zawładnąć szatanowi nad duszą to tylko jedne z wielu głupot. Polecam przeczytać cały artykuł ks. Przemysława Sawy (LINK)

np:
Cytat:

37.Czy uczestniczyłeś w jakichś obcych kultach? Czy coś jadłeś na tych spotkaniach { np. uczestnictwo w spotkaniach wyznawców Harry Kriszny; {spożywanie czegokolwiek na spotkaniach takich grup może skutkować zniewoleniem po - przez pokarm wcześniej ofiarowany demonom}


Zniewolenie duszy przez pokarm ofiarowany demonom. Serio?

nygas232

2013-07-24, 16:42
@~Dziobak Człowieku, nawet nie wiem od czego zacząć. To temat rzeka.
Tutaj o cudzołóstwie duchowym: http://www.opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/echo-2011-4-duch.html
W grach rpg występują tak zwane konwencje magiczne, które analogicznie wiążą się z cudzołóstwem duchowym. Ciężko mi znaleźć na ten temat w internecie jakiś artykuł. Jak pamiętam można znaleźć w tym http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/index.php/egzorcyzmy-czytelnia-200/508-egzorcyzmy-o-posackiego

NieWiemZeWiem

2013-07-24, 19:05
taki k***a marudny jestes ze zaraz Ci ku*as odpadnie. Zoabcz co w krajch islamskich jest zakazane...nawet fil sex w wielkim miescie jest zakazany a jego obejrzenie jest gorzone smiercia! Kosciol tylko pie**oli i koniec dzieki temu ludzie moga niekiedy spojrzec na cos innym katem, pomyslec a islam to odrazu ci leb opie**oli....Kosciol "zakazauje" ale słownie i straszy rzechem...no ale jak wam tak zle to wypie**alac do Arabii r*chac kozy

re...........ka

2013-07-24, 22:08
Nagar1 napisał/a:

może maść na bul dupy?


Na Twój "bul" maść nie zadziała, spróbuj może słownik powinno pomóc.

kacper_IK160P

2013-07-24, 22:17
Dziwne, jestem katolikiem, w GTA ciupię od małego i jeszcze mnie jakoś, k***a, szatan nie opętał.