18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kościół znowu pierdoli głupoty

Katoneo • 2013-07-24, 14:30
Tekst w całości zaczerpnięty jest z serwisu gram.pl (LINK)


"Elektroniczny czarownik przekazuje treści satanistyczne - komputery i gry znów na cenzurowanym

Jeżeli mieliście zamiar spędzić popołudnie relaksując się przy dobrej grze musimy was ostrzec - okazuje się, że granie w Wiedźmina, Grand Theft Auto oraz Totośmierć to proszenie się o kłopoty.


W zredagowanej przez księdza dr Przemysław Sawę broszurze dotyczącej "zagrożeń duchowych" (umieszczonej na stronach diecezji warszawsko-praskiej) wymienionych jest szereg rzeczy oraz działań, których powinno się unikać. Zgodnie z doktryną Kościoła Katolickiego, obok wierzenia w przesądy, korzystania z metody nauki języków Sita Learning System, trenowania sztuk walki, podpisywania paktów krwi, wcielania się w diabła (nawet w zabawie), czytania książek z Harrym Potterem w roli głównej oraz oglądania Z Archiwum X, Pokemonów, E.T., Wojowniczych Żółwi Ninja, a także Kto wrobił królika Rogera? oraz innych filmów nakręconych przez scjentologów, unikać należy także gier komputerowych.

Dlaczego? Ponieważ, wedle broszury - "gry komputerowe stanowią pomost pomiędzy wyobraźnią a rzeczywistością, często przekazują określoną treść i wymuszają zaprogramowane działanie, komputer staje się niejako elektronicznym czarownikiem, duża część gier zawiera treści satanistyczne, przynajmniej jako tło". Jako przykład takich gier przedstawiono polskiego Wiedźmina, ale także Might & Magic, Hero’s quest, Wizard’s crown, Garbiel Knight (pisownia oryginalna), Dungeon Keeper, Grand Theft Auto oraz... Totośmierć, czymkolwiek by nie była. Uważajcie więc, ponieważ okazuje się, że z komputerową rozrywką nie ma żartów. Swoją drogą ciekawe, że na liście nie znalazło się Diablo.

Zanim jednak odejdziecie od elektronicznych czarowników komputerów pamiętajcie, że i poza nimi czyha na was wiele zagrożeń. Są one ukryte w książkach, muzyce, komiksach, a także sesjach RPG ze znajomymi. Te ostatnie są szczególnie niebezpieczne - jest to bowiem "specyficzny rytuał, ceremonia, gracze są zaangażowanie, kieruje wszystkim Master (Mistrz, Pan, Gospodarz), poprzez te gry bardzo często nie jest już zabawa w magię, ale realne praktykowanie okultyzmu".

Wygląda więc na to, że grom nadal się dostaje i dostawać się będzie - za przemoc, zabójstwa, zaburzenia psychiczne, a także opętania i praktykowanie okultyzmu. Szkoda tylko, że nikt nigdy nie pamięta, że winę najczęściej ponosi człowiek, a zasłanianie się grami jako treściami nakłaniającymi do złego to już tylko próba zrzucenia winy lub pozorowania szaleństwa. W końcu gdzie łatwiej wsadzić mordercę zasłaniającego się panem z gry, który kazał mu zabijać - do więzienia, czy wariatkowa?

Za link do broszury i cynk dziękujemy Mıchałowi Pilarskiemu."

Nagar1

2013-07-25, 00:12
rebelka napisał/a:


Na Twój "bul" maść nie zadziała, spróbuj może słownik powinno pomóc.



jebnij sie szybko pisalem i ch*j ci w dupe k***a zapie**alaj poprawiac Ślązaków...

Iperyt669

2013-07-25, 03:20
Chrześcijanie do lwów

AgentGrzesiek

2013-07-25, 09:29
kacper_IK160P napisał/a:

jestem katolikiem, w GTA ciupię od małego .




no właśnie nie jesteś katolikiem
pogódź się z tym
chciałbym, żeby w końcu katolicy zaczęli traktować swą wiarę na poważnie
Większość "katolików" odbywa stosunki pozamałżeńskie, używa kondomów i inne takie, ale dalej :"jestem katolikiem"
dorośnijcie wreszcie "katolicy"
90% katolików w Polsce -śmiechu warte
:homer:
tak naprawdę może 10% reszta to tacy, którym mamusia kazała iść do kościoła

mam nadzieje, że sadistic tez zostanie ekskomunikowany :diabel:

re...........ka

2013-07-25, 11:10
Nagar1,
widzę że nadal masz "bule" :-D

Pepeee

2013-07-25, 14:34
Nagar1 napisał/a:



jebnij sie szybko pisalem i ch*j ci w dupe k***a zapie**alaj poprawiac Ślązaków...



Nagar każdy może walnąć literówke i nic się przecież nie dzieje ale jak tłumaczysz błąd tym, że szybko pisałeś to :idzwch*j:

kaelem

2013-07-26, 22:17
broń tibii broń

Castagiro

2013-07-26, 22:20
@nygas232 taki z ciebie k***a katolik a na sadolu siedzisz i rozj***ne ciała oglądasz. Jebnij ty się w czaszkę...

kickyourheadoff

2013-07-26, 22:25
Z tego co słyszałem Hary Potter podpadł kościołowi tym, że postaci używają prawdziwych zaklęć stosowanych w czarnej magii. Czarna magia wg kościoła jest zabroniona, a nieświadome niczego dzieci bawiąc się w czarownika nieświadomie miotają klątwy i zaklęcia do odkręcenia których potrzebne są egzorcyzmy.

Co sztuk walki: nikt ich nie zabrania, a chodzi raczej o tzw pogłębianie wiedzy i filozofii wschodniej, które prowadzi do odejścia od wiary katolickiej na rzecz buddyzmu itp

Adias100

2013-07-26, 22:29


tyle w tym temacie

Ma...........ss

2013-07-26, 22:32
Pepeee napisał/a:

k***a mać jak jesteś ateistą albo przeciwnikiem Kościoła to NA ch*j MASZ SIĘ GO SŁUCHAĆ?!?!? na siłe szukasz sensacji?



Jesteś w błędzie, od tego jest dysksuja. Czyli przypuśćmy, że jest on ateistą, nie ma prawa prowadzić dyskusji na temat wiary, nawet jeśli wg. katolika mówi o głupotach, które często dla niego są śmieszne, albo nawet bulwersujące? Ma po prostu się zamknąć, bo jest ateistą, ponieważ w innym przypadku może urazić katolików? Śmiech na sali.

Tak właśnie widze obraz naszego społeczeństwa:
- katolicy mogą mówić o wszystkim, nikt nie ma prawa ich urazić, nikt ma prawa mówić inaczej niż oni
- ateiści to ludzie którzy muszą siedzieć cicho bo mogą urazić katolików

P.S - Tak, jestem katolikiem, a przynajmniej staram się być, chociaż wielu twierdzeń kościoła po prostu zrozumieć nie potrafie.

salv

2013-07-26, 22:33
Cytat:

Większość "katolików" odbywa stosunki pozamałżeńskie, używa kondomów i inne takie, ale dalej :"jestem katolikiem"
dorośnijcie wreszcie "katolicy"



Religia chrześcijańska opiera się przede wszystkim na miłosierdziu, czynieniu dobra i ogólnym działaniu na rzezcz bliźnich.
Antykoncepcja czy inne bzdury zakazywane przez KK to po prostu nadmiar władzy i przywilejów i się w dupach przewraca.
Myślicie, że Idealny Katolik na sądzie ostatecznym, który nie stosował antykoncepcji, nie grał w Diablo, nie palił i modlił się codziennie wieczorem, zostanie postawiony wyżej od Ateisty, który poświęcał swój czas i pieniądze sierotom lub działał inaczej na rzecz ubogich materialnie i duchowo?

Jebnijcie się w czoło ślepi katole, najwięcej krzyku robi ten co nic nie wie, zwłaszcza o swojej religii.

trebal

2013-07-27, 00:17
Maxoss napisał/a:



Jesteś w błędzie, od tego jest dysksuja. Czyli przypuśćmy, że jest on ateistą, nie ma prawa prowadzić dyskusji na temat wiary, nawet jeśli wg. katolika mówi o głupotach, które często dla niego są śmieszne, albo nawet bulwersujące? Ma po prostu się zamknąć, bo jest ateistą, ponieważ w innym przypadku może urazić katolików? Śmiech na sali.

Tak właśnie widze obraz naszego społeczeństwa:
- katolicy mogą mówić o wszystkim, nikt nie ma prawa ich urazić, nikt ma prawa mówić inaczej niż oni
- ateiści to ludzie którzy muszą siedzieć cicho bo mogą urazić katolików

P.S - Tak, jestem katolikiem, a przynajmniej staram się być, chociaż wielu twierdzeń kościoła po prostu zrozumieć nie potrafie.



Ale o czym ty mówisz? Zaglądam na sadola codziennie od dobrego roku i nigdy nie widziałem na głównej zadnej katolickiej propagandy. Za to ostatnio regularnie trafia tu jakiś antykościelny bełkot. Więc kto tu kogo próbuje wk***ić?
Mam taką prośbę do wszelkiej maści ateistów: czy nie moglibyście wsobie po prostu nie wierzyć w spokoju? My, katolicy na prawdę nie mamy zamiaru palić Was na stosach, przymusowo zaganiać do kościoła...Te wszystkie kazania, broszurki które wydaje kościół nie są skierowane do Was, biedne niedowiarki, tylko do wiernych!

salv napisał/a:



Religia chrześcijańska opiera się przede wszystkim na miłosierdziu, czynieniu dobra i ogólnym działaniu na rzezcz bliźnich.
Antykoncepcja czy inne bzdury zakazywane przez KK to po prostu nadmiar władzy i przywilejów i się w dupach przewraca.
Myślicie, że Idealny Katolik na sądzie ostatecznym, który nie stosował antykoncepcji, nie grał w Diablo, nie palił i modlił się codziennie wieczorem, zostanie postawiony wyżej od Ateisty, który poświęcał swój czas i pieniądze sierotom lub działał inaczej na rzecz ubogich materialnie i duchowo?

Jebnijcie się w czoło ślepi katole, najwięcej krzyku robi ten co nic nie wie, zwłaszcza o swojej religii.



Nie ma to jak ateista wytykający katolom, że grzeszą :D
A tekstem o Ateiście na Sądzie Ostatecznym to mnie rozłożyłeś hahaha. W sumie to potwierdzqa moje przemyslenia, że ateiści, szczególnie ci co najwięcej krzyczą to tylko biedulki, którzy chcieliby uwierzyć, ale nie umieją. Nie ogarniaja tego i nie rozumieją. To frustrujace próbować tyle razy tłumaczyć katolikom, że nie ma dowodu, że Bóg istnieje i usłyszeć w odpowiedzi, że nie ma równiez dowodu że nie istnieje. Zresztą katolikom żadne dowody nie sa potrzebne, to kwestia wiary. Niedowiarki niech sobie szukają dowodów, to ich problem.

Crem0wy

2013-07-27, 08:24
Kolejny idiota który na podstawie głupoty jednego człowieka wysuwa wniosek że cały kościół jest zły, ale kiedy inni księża/wierni/biskupi robią/robili coś dobrego to się to nie liczy bo to dzieło jednostki...?
Nie ma to jak być j***nym hipokrytą panie Katoneo, no nie...?

PA...........SM

2013-07-27, 22:14
Kościół pie**olił głupoty od zawsze, pie**oli i będzie pie**olił :)