18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Kontrowersyjny film

GoldRoger777 • 2014-10-20, 16:49
Z pewnością większość z użytkowników portalu słyszała już o planach jednego z głośniejszych ostatnimi czasy polskiego reżysera Wojciecha Smarzowskiego. Nowa produkcja ma opowiadać o losach Kresowiaków i nosić tytuł "Wołyń". Scenariusz oparty będzie na powieści Stanisława Srokowskiego p.t. "Nienawiść".

„Kresowiaków zabito dwa razy, raz siekierami, a raz przez niepamięć”- mówi Wojciech Smarzowski. Popieram go z całego serca. Tragedie i bestialstwa dokonane na Polakach przez naszych "braci Ukraińców" zarówno w Polsce jak i na Ukrainie są wyciszane. Stały się swoistym tematem tabu.

Jak można było się spodziewać zaraz po ogłoszeniu tej wiadomości Ukraińcy podnieśli wielki krzyk. "Jak to? Toż to szerzenie nienawiści! Przeinaczanie faktów i kłamstwa!". Ukraińscy aktorzy, którzy zostali zaproszeni do udziału w filmie po przeczytaniu scenariusza stwierdzili, że nie mają zamiaru grać w czymś takim.

Osobiście nie mogę się doczekać owej ekranizacji a dla pewności zamierzam przeczytać pierwowzór Srokowskiego a panu Smarzowskiemu życzę, by "nic i nikt" nie przeszkodził w realizacji przedsięwzięcia.

WiedźminXXI

2014-10-20, 20:36
A Ukraińcy co właśnie robią? Przecież niedługo mają puszczać serial o bohaterstwie UPA i bestialstwie AK. Trzymam kciuki za film Smarzowskiego. Niech jak najwięcej Polaków i Ukraińców pozna swoją historię.

Analkonda

2014-10-20, 20:53
Bardzo podoba mi się ten pomysł, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Mam nadzieję, że ten film powstanie jak najszybciej i część tych lemingów krzyczących o pomoc dla "braci ukraińców" przejrzy na oczy i dowie się o historii niestety zapomnianej przez większość albo perfidnie ignorowanej...

bowmanek

2014-10-20, 21:03
Poczytajcie o sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Byli Polacy, którzy pomagali Żydom, byli tacy, którzy ich wydawali. Czym innym jest jednak działanie w obrębie rodziny, bądź jednostek, a czym innym zorganizowany na szeroką skalę pogrom. Ponadto Polacy nie uważają za bohaterów ludzi, którzy mordowali cywili.

Właśnie to boli naszych sąsiadów. Nie można nam wytknąć bestialstwa, bo nasi przodkowie się takowego nie dopuścili.

TarczaKowadło

2014-10-20, 21:19
panicz34 napisał/a:

Ciekawe czy pokaże tez to, że to Niemcy dozbrajali Polaków na wołyniu żeby mogli się bronic przed ukraincami, a AK nie robiła nic.



coś Ci się kolego poj***ło. to UPA razem z Niemcami walczyła przeciw Polakom - to raz. A później AK i NSZ współpracowała z Niemcami - i owszem, ale po to, żeby zwalczać sowietów - to zresztą stało się później przyczyną dla wieszania na nich psów przez prosowieckich zdrajców z PRL-u.

Ciekawe czy Smarzowski pokaże, że UPA zabijała swoich rodaków za pomoc Polakom?

kikutituki

2014-10-20, 21:41
Moja ciotka w latach 70. pisała do jednej z gazet, aby nagłośnili w końcu sprawę rzezi na Wołyniu - z domowników tylko ona zdołała uciec i tylko ją postrzelili, reszta została zakatowana. Odpowiedzieli jej, że ma jakieś urojenia, przeinacza fakty i szuka prywatnej zemsty... Widzę, że nadal nic się nie zmieniło.

papuciok

2014-10-20, 21:58
niech ten film bedzie tak szokujacy jak swego czasu Pasja Gibsona !!! Żeby ludzie zobaczyli ze niemiec to człowiek a ukraińiec to zwierze ( taki głodny niedzwiadek)

MCMerci

2014-10-20, 22:38
Węszę zatłuczenie tego filmu w zarodku przez lemingi i wyznawców Wybiórczej za "mowę nienawiści".

Loaloa

2014-10-20, 22:45
Jak znam twórczość Smarzowskiego film będzie wyglądał tak: w izbie siedzi kilku zapitych do nieprzytomności polaczków, wpadają ukraińcy, rach ciach podrzynają im gardła. Potem Ukraińcy jadą dalej i za kilka butelek bimbru od polskiego szmalcownika "kupują" namiary na kolejne ofiary.

Nie mogę się doczekać.

Cyrk

2014-10-20, 22:52
0statniSprawiedliwy napisał/a:



Albo jesteś ignorantem, albo głupkiem. Nikogo nie udupią, Smarzowski jest zbyt cenionym reżyserem, poza tym większość jego filmów ociera się o kontrowersje.

Albo jesteś prostakiem albo głupkiem. Wyzywanie innych tylko dlatego, że się z nimi nie zgadzasz to dno godne gimbazy. A co do samego zarzutu, że jest "zbyt cenionym reżyserem" to Polański jest reżyserem światowego formatu, a jak skakał to go uj***li...

ARBEITSLAGER

2014-10-21, 11:09
sniper9 napisał/a:

@Jan_Pawlacz_Trzeci Nieuctwo wystaje ci z gumofilców. Albo głupota. Szmalcowników była garstka i każda polska organizacja partyzancka karała ich śmiercią.

A dla p. Smarzowskiego krata ciechanów. Jeśli tyle czasu i energii poświęcamy na upamiętnienie np 21 tysięcy Polaków zastrzelonych w katyńskim lesie, to przez elementarną uczciwość tego, co wyprawiała ta plejstoceńska dzicz płazem po prostu puścić nie można. (Z resztą ZSRR przyznało się do tej pierwszej zbrodni, a Jelcyn przeprosił, ukraińcy jakoś nie mają zamiaru zrobić niczego takiego).

Jeśli sałożernym nazistom prawda się nie podoba, to tym lepiej, niech wyiwaniają do swej demokratycznej ojczyzny swego heroja Stepana Bandery, niech Jaceniuki i Poroszenki zamkną granicę, zerwą stosunki dyplomatyczne itp. Płakał nikt tu po nich nie będzie.
A i jeszcze jedno. Z pierwszej ręki wiem, że horda bydła ze słitfociami na tle flag OUN-UPA studiuje tutaj za free i jeszcze chapie specjalne stypednia na podstawie tzw Karty Polaka. Jest to zwyczajny skandal i kpiny. Ci ukraińscy posiadacze tego dokumentu, którzy legitymują się polskim pochodzeniem i płynną znajomością języka polskiego, powinni mieć możliwość uzyskania
polskiego obywatelstwa. Całą resztę należy wypie**olić stąd na kopach.



napisałem "(bo byli tacy, w mniejszości, ale byli)" "(bo byli tacy, W MNIEJSZOŚCI, ale byli)"
napisałeś to samo co ja i mnie obraziłeś, bo nie przeczytałeś dobrze i myślałeś że napisałem co innego :)

Kt...........BM

2014-10-22, 22:59
Cyrk napisał/a:

Albo jesteś prostakiem albo głupkiem. Wyzywanie innych tylko dlatego, że się z nimi nie zgadzasz to dno godne gimbazy. A co do samego zarzutu, że jest "zbyt cenionym reżyserem" to Polański jest reżyserem światowego formatu, a jak skakał to go uj***li...



Zajebiście Polańskiego uj***li http://www.filmweb.pl/person/Roman.Polanski/awards

k***a, chciałem zacytować, a piwo przez przypadek kliknąłem :/