18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Kongres Nowej Prawicy kurwynistów

SharpSe • 2014-05-26, 08:24
"Jednym z najcenniejszych aktywów Kongresu Nowej Prawicy jest nazwisko jego lidera. Dlatego na listach tej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego będzie aż pięć osób je noszących. – Dowiedziałam się dopiero kilka dni temu, ojciec mnie wpisał bez wiedzy – mówi Korynna Korwin-Mikke.

Kongres Nowej Prawicy to jedna z pierwszych partii, która podchwyciła trend umieszczania nazwiska lidera w nazwie. Bo poza Januszem Korwin-Mikkem właściwie nie ma rozpoznawalnych powszechnie polityków. A że wyborcy są często nieuważni i czytają tylko nazwisko, nie ważne jaki Korwin, ważne że jest.

Na listach Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego jest aż pięć osób noszących nazwisko lidera. Poza samym prezesem startuje też jego córka Korynna, która zajmuje dziewiąte miejsce w okręgu gorzowskim, choć nawet nie pojawiła się na prezentacji kandydatów. Przedstawia się jako "projektantka mody" z Warszawy i w istocie na warszawskim Powiślu prowadzi butik LILA RÓŻ. Na modzie absolutnie się nie znam i jestem półdaltonistą, ale "róż" to w tym przypadku zdecydowanie słowo klucz.

Sama kandydatka deklaruje, że popiera program partii, chce niższych podatków i "by żyło się łatwiej". Ale to właściwie tyle, ile do powiedzenia ma na temat swojego startu w wyborach do PE. – Dowiedziałam się dopiero kilka dni temu, ojciec mnie wpisał bez wiedzy – mówi Korynna Korwin-Mikke. – Pewnie potrzebowali kobiet na listach, poza tym chciał, żeby nazwisko ją uwiarygodniło – tłumaczy.

Przyznaje, że na mandat nie liczy. Ale w kampanii pomoże. – Jesteśmy bardzo zżytą rodziną, spotykamy się na święta i inne okazje, mamy podobne poglądy – zapewnia. Ale sam prezes KNP przyznaje, że jeden z jego synów odróżnia się na tym tle i nie popiera poglądów ojca.

Z tzw. warszawskiego obwarzanka (miejsce dziewiąte) startuje też Katarzyna Korwin-Mikke, synowa prezesa, żona Kacpra. Jest chemiczką i pracuje w Instytucie Technologii Elektronowej w Warszawie. Ale chyba nie jest dogmatyczką w sprawie niechęci do Unii, bo jej prezentacja na jednej z konferencji prasowych aż skrzy się od unijnych flag.

Do Parlamentu Europejskiego startuje też jej mąż – Kacper Korwin-Mikke, syn Janusza. W Lublinie będzie konkurował m.in. z Michałem Kamińskim, który na długo zanim przeszedł do PO, podobnie jak Janusz Korwin-Mikke, był fanem Augusto Pinocheta. Z tym, że Kamiński jest "jedynką", a Kacper Korwin-Mikke dostał ostatnie, dziesiąte miejsce.

Ale na pewno nie obrazi się na ojca, bo od lat jest jego współpracownikiem. Dzisiaj prowadzi własną firmę, ale wcześniej pracował w Oficynie Konserwatystów i Liberałów, która wydawała "Najwyższy Czas". – Kacper przez lata łamał gazetę, z czasem miał na to coraz mniej czasu, aż w końcu obowiązki przejął od niego ktoś inny – opisuje Tomasz Sommer, rzecznik komitetu wyborczego i wydawca tygodnika.

Na listach jest też kolejna synowa prezesa Anna Korwin-Mikke, projektantka i architekt. Choć mieszka w Józefowie, startuje z dziesiątego miejsca w Rzeszowie. Nie spotkała się raczej z dobrym przyjęciem. Tak pisał o niej jeden z lokalnych portali.

W rodzinnych powiązaniach na listach nie orientują się nawet bliscy współpracownicy prezesa. – Większość to dzieci, ale są też żony synów – tłumaczy, chociaż z niepewnością w głosie, Tomasz Sommer. – Część kandydatów jest tylko po to, żeby zapełnić listy, szczególnie panie, które jak wiadomo, nieszczególnie interesują się tymi wyborami – ocenia Sommer.

Wyjaśnia, że chociaż szansę na mandat ma tylko pierwsza osoba na liście, w każdym okręgu musi być ich dziesięć i dlatego prosi się znajomych, żeby zapchali luki. – Startowanie z małych komitetów jest bardziej obciążeniem niż honorem, nie każdy się decyduje na coś takiego. Łatwiej jest namówić do startu kogoś z rodziny niż znajomych – przekonuje Sommer. Przekonuje, że takie działanie jest normą w każdych wyborach, a szczególnie w samorządowych.

W kampanię włącza się też aktywnie Jacek Korwin-Mikke, najmłodszy syn prezesa. Nie ma go na listach wyborczych, ale jest kierowcą i osobistym sekretarzem swojego ojca. – Prezes ma już 72 lata, potrzebuje kogoś do pomocy w tak intensywnym okresie jak kampania – zauważa Sommer.

Dla tak niewielkiego komitetu jak Kongres Nowej Prawicy liczy się każdy głos. Tym bardziej w sytuacji, gdy część sondaży daje tej partii upragnione 5 proc. i szansę na mandaty. Dodatkowe głosy, które za nazwisko zgarnie rodzina Korwin-Mikkego, na pewno się przydadzą".

A patałachy k***yniści wierzą że ich krul coś zmieni. Banda baranów.

Edit. Poprawione.

SharpSe

2014-05-26, 15:30
Ludzie ale wy macie klapki na oczach. Ktos wczesniej napisal ze fb i youtube to wolne medium. No k***a rece opadaja. Jestescie tak zj***nym pokoleniem i tak łatwo jest wami sterowac że aż oczy z orbit wychodzą jak to widzę. Ten wasz krul bedzie takim samym krzykaczem i oszolomem jakich paru zasiadających PE. Co oczywiście nie będzie mu przeszkadzało w kasowaniu odpowiedniej pensji dla siebie i dla rodzinki. Ale dla was gimbusy z wąsami jak zapałki w gówno powbijane będzie jak guru. To już mi przypomina jakąś sekte. Jesteście ślepi. Już nawet tego nie edytuje bo gadać do was to jak o kant ch*ja rozbić.

wolverinex

2014-05-26, 15:31
gwindak napisał/a:



Dupa nie boli bo moi faworyci zmiażdżyli tego waszego robaczka.


Chyba raczej mocodawcy. Ból dupy lewackich pseudoelit i ich lemingow jest czyms na co czekalem od dawna. To jest tak piekne ze nie da sie tego opisac slowami

marco_polok

2014-05-26, 16:11
gwindak napisał/a:

Ludzie ale wy macie klapki na oczach. Ktos wczesniej napisal ze fb i youtube to wolne medium. No k***a rece opadaja. Jestescie tak zj***nym pokoleniem i tak łatwo jest wami sterowac że aż oczy z orbit wychodzą jak to widzę. Ten wasz krul bedzie takim samym krzykaczem i oszolomem jakich paru zasiadających PE. Co oczywiście nie będzie mu przeszkadzało w kasowaniu odpowiedniej pensji dla siebie i dla rodzinki. Ale dla was gimbusy z wąsami jak zapałki w gówno powbijane będzie jak guru. To już mi przypomina jakąś sekte. Jesteście ślepi. Już nawet tego nie edytuje bo gadać do was to jak o kant ch*ja rozbić.




Hahahah, widzę dupka boli i to bardzo.

vrider

2014-05-26, 16:24
Cytat:

Oświadczenie w sprawie mojego kandydowania.
Nie przywykłam, by prasa analizowala każde moje słowo – i nie wiedziałam, że w polityce można wszystko tak przekręcać. O tym, że Ojciec może mnie umieścić na liście wyborczej rozmawialiśmy luźno jakieś dwa tygodnie wcześniej. Potem już o tym nie rozmawialiśmy (Ojciec był w rozjazdach) i o tym, że na niej jestem dowiedziałam się, gdy pojawił się ktoś ze Sztabu bym podpisała zgodę na kandydowanie. I tyle. Ja z polityką mam tyle wspólnego, że podatki i ZUS zrujnowały mi butik, i mocno wątpię, bym dostała się do Parlamentu Europejskiego. Kandyduję by wyborcy wiedzieli, że to lista Korwin-Mikkego, nie mam na imię „Janusz” więc chyba nikogo nie oszukuję.
Tymczasem strona „NaTemat” podała to tak: „Dowiedziałam się dopiero kilka dni temu, ojciec mnie wpisał bez wiedzy – mówi Korynna Korwin-Mikke”. Efekt: pani Joanna Senyszynowa twierdzi, że ktoś sfałszował mój podpis!
To proszę zrobić analizę grafologiczną i nie zawracać mi głowy. A jak p.Senyszynowa nie ma dzieci, to zazdrości temu, kto je ma!
Korynna Korwin-Mikke



https://www.facebook.com/korynna.korwinmikke

SharpSe

2014-05-26, 17:12
marco_polok napisał/a:




Hahahah, widzę dupka boli i to bardzo.



Jak cie dupka boli to popros tate o smarowanie a ode mnie 3 ch*jki w bok. Mnie nie boli. Moi wygrali.

el...........wy

2014-05-26, 17:30
@up
Nie wiem jak ktoś kto głosuje na pis może w ogóle sie naśmiewać z KNP. Czytałeś w ogóle prigram? Gierek by się nie powstydził.

kminus13

2014-05-26, 20:18
nie no, nie mogę czytać tych komentarzy...
@gwindak
Gówno wiesz, a się wypowiadasz! Przyczyną zapisania na listę swoich córek/synowych jest to, że unia nakazuje, aby na liście znalazło się OBOWIĄZKOWO 40% kobiet, nawet jak tylu nie ma w partii!
Sam Korwin mówił że jest to idiotyzm którego nie mogą ominąć, w ich partii jest parę kobiet znających się na polityce, rozumiejące o co walczą i znają poglądy KNP, ale to za mało więc aby móc startować w wyborach, dopiszą matki, córki, żony i kochanki...

Ko...........on

2014-05-26, 21:00
kminus13 napisał/a:

nie no, nie mogę czytać tych komentarzy...
@gwindak
Gówno wiesz, a się wypowiadasz! Przyczyną zapisania na listę swoich córek/synowych jest to, że unia nakazuje, aby na liście znalazło się OBOWIĄZKOWO 40% kobiet, nawet jak tylu nie ma w partii!
Sam Korwin mówił że jest to idiotyzm którego nie mogą ominąć, w ich partii jest parę kobiet znających się na polityce, rozumiejące o co walczą i znają poglądy KNP, ale to za mało więc aby móc startować w wyborach, dopiszą matki, córki, żony i kochanki...


Debilu Mikke Ci to wmówił! Nie musiał dawać ludzi bez pojęcia o polityce (córki i synów). Mógł dać osoby co się znają na polityce. Pic na wodę i w to wierzysz? k***a.. może w zamach smoleński też wierzysz? Jak k***a ma być dobrze, jak mamy tak naiwnych ludzi? Powiedział, że idiotyzm, niby że specjalnie ośmieszyć dał rodzinę na listy, a tymczasem on będzie kosił kasę w EP, a ty wierzysz w każde jego słowo i nadal ch*ja masz i ch*ja będziesz miał, bo mikke w EP gówno zrobi.

kminus13

2014-05-26, 21:10
KorwynMykke napisał/a:


Debilu Mikke Ci to wmówił! Nie musiał dawać ludzi bez pojęcia o polityce (córki i synów). Mógł dać osoby co się znają na polityce. Pic na wodę i w to wierzysz? k***a.. może w zamach smoleński też wierzysz? Jak k***a ma być dobrze, jak mamy tak naiwnych ludzi? Powiedział, że idiotyzm, niby że specjalnie ośmieszyć dał rodzinę na listy, a tymczasem on będzie kosił kasę w EP, a ty wierzysz w każde jego słowo i nadal ch*ja masz i ch*ja będziesz miał, bo mikke w EP gówno zrobi.



ale marnie ci ten komentarz wyszedł, na siłę próbujesz coś napisać, byle by zaatakować... Marny trolling, pozdrawiam ;-)

SharpSe

2014-05-26, 21:13
kminus13 napisał/a:

nie no, nie mogę czytać tych komentarzy...
@gwindak
Gówno wiesz, a się wypowiadasz! Przyczyną zapisania na listę swoich córek/synowych jest to, że unia nakazuje, aby na liście znalazło się OBOWIĄZKOWO 40% kobiet, nawet jak tylu nie ma w partii!
Sam Korwin mówił że jest to idiotyzm którego nie mogą ominąć, w ich partii jest parę kobiet znających się na polityce, rozumiejące o co walczą i znają poglądy KNP, ale to za mało więc aby móc startować w wyborach, dopiszą matki, córki, żony i kochanki...



To tylko świadczy o tym że Korwin nie ma zaplecza politycznego i gra sobie ludźmi którzy o rządzeniu państwem mają takie samo pojęcie co górnik o lotach w kosmos. Co może wiedzieć Korryna Mikke która prowadzi butik odzieżowy o parlamencie europejskim? Nosz k***a. Sami sobie strzelacie w kolano.

Ko...........on

2014-05-26, 21:20
kminus13 napisał/a:



ale marnie ci ten komentarz wyszedł, na siłę próbujesz coś napisać, byle by zaatakować... Marny trolling, pozdrawiam ;-)


Także cię pozdrawiam lemingu.

kminus13

2014-05-26, 21:25
gwindak napisał/a:



To tylko świadczy o tym że Korwin nie ma zaplecza politycznego i gra sobie ludźmi którzy o rządzeniu państwem mają takie samo pojęcie co górnik o lotach w kosmos. Co może wiedzieć Korryna Mikke która prowadzi butik odzieżowy o parlamencie europejskim? Nosz k***a. Sami sobie strzelacie w kolano.



pomyśl trochę:
Wyobraź sobie super partię, doskonałą w każdym calu, posiadającą wspaniałych i doskonałych polityków. Chcą oni dostać się do europarlamentu aby godnie reprezentować swoje państwo:
A teraz, wdg unii europejskiej ci wspaniali politycy są dzieleni na płcie - powiedz mi, co ma do tego płeć?
A co jeśli okaże się, że większość tych wspaniałych polityków to mężczyźni?

teraz odpowiedz sobie na pytanie, co jest durne: Korwin, czy unijny wymóg aby na liście było 40% kobiet?
Poważnie uważasz że najlepsza partia jaka mogła by istnieć zależała by od tego, ile % kobiet w niej jest, a nie od tego jacy ludzie (z jakimi poglądami) się tam znajdują?

ps: uprzedzam wszelki trolling, ta super partia nie istnieje i nie jest nią KNP, chcę poruszyć twoje szare komóreczki żebyś chociaż raz pomyślał

Ko...........on

2014-05-26, 21:28
kminus13 napisał/a:




teraz odpowiedz sobie na pytanie, co jest durne: Korwin, czy unijny wymóg aby na liście było 40% kobiet?


Ruszyłem szarymi komórkami, efekt? Zaskoczy pewnie wielu kuców.

Durny jest Korwin i Unia. Szach mat? Niemożliwe! Mam własne zdanie! Nie muszę być lewakiem ani kucem! Cud?

SharpSe

2014-05-26, 21:37
kminus13 napisał/a:



pomyśl trochę:
Wyobraź sobie super partię, doskonałą w każdym calu, posiadającą wspaniałych i doskonałych polityków. Chcą oni dostać się do europarlamentu aby godnie reprezentować swoje państwo:
A teraz, wdg unii europejskiej ci wspaniali politycy są dzieleni na płcie - powiedz mi, co ma do tego płeć?
A co jeśli okaże się, że większość tych wspaniałych polityków to mężczyźni?

teraz odpowiedz sobie na pytanie, co jest durne: Korwin, czy unijny wymóg aby na liście było 40% kobiet?
Poważnie uważasz że najlepsza partia jaka mogła by istnieć zależała by od tego, ile % kobiet w niej jest, a nie od tego jacy ludzie (z jakimi poglądami) się tam znajdują?

ps: uprzedzam wszelki trolling, ta super partia nie istnieje i nie jest nią KNP, chcę poruszyć twoje szare komóreczki żebyś chociaż raz pomyślał



Kolego jestem jak najbardziej za zniesieniem parytetu ale umieszczenie na listach pani z warzywniaka czy butiku jest dla mnie przegięciem pały. Zwłaszcza jak ma taka osoba koneksje rodzinne. No sam pomyśl komóreczko.

Ko...........on

2014-05-26, 21:53
gwindak napisał/a:



Kolego jestem jak najbardziej za zniesieniem parytetu ale umieszczenie na listach pani z warzywniaka czy butiku jest dla mnie przegięciem pały. Zwłaszcza jak ma taka osoba koneksje rodzinne. No sam pomyśl komóreczko.


Niestety, kuce powiedzą.
Alboś kuc razem z nimi, powtarzasz WSZYSTKO jak Korwin, albo lewak jesteś, zupełne przeciwieństwo. Nie możesz mieć własnej opinii :(