18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Komornik w Stanach

Pa...........in • 2018-03-17, 15:30
tam się nie pie**olą :D


Cytat:

Debtor had been hiding this vehicle for some time now. Spotted him working on the vehicle and waited for the perfect time to grab it. When he walked away far enough to made sure I was under the vehicle before he got to it. Watch and see. It's much easier to just pay your car



doredo

2018-03-18, 20:50

Olaboga trzeba coś napisać, żeby admini nie usuwali. Wiec może : zauważ, że jebnąłem z 5 elaboratów, mygyry napisał ci własciwie to samo co ja, i jeszcze poparł danymi statystycznymi, a ty jeden z drugim ciągle nie napisałeś nic mądrego. Hipokryzja, debilizm. Wiele słów ciśnie się na usta.

tranzystor

2018-03-18, 22:32
mygyry napisał/a:

Zabawnie się przerzucacie a tak na prawdę obaj macie rację, bo mamy grupę dłużników, którzy są zadłużeni tylko i wyłącznie ze swojej głupoty, pazerności i byciu naiwnym oraz ci, którym urzędasy skutecznie zniszczyły życie.
I tak oto mamy osoby, które a to nabrały świetnych rzeczy pierwszej potrzeby na raty 0%, albo gdzie pierwsza rata za pół roku, do tego cały kolektyw rzeczy niezbędnych na abonament za jedyne 30zł* (*Przez pierwsze 3 miesiące, ale tego nikt nie czyta), gdzie po zsumowaniu wszystkiego okazuje się, że miesięcznie te drobne kwoty rosną do 3/4 pensji, o alimenciarzach to chyba nawet szkoda wspominać.
Jak również są osoby, które mając co roku dokument z ZUS'u o niezaleganiu ze składkami, po kilku latach dowiadują się, że mają kilkanaście tysi długu z odsetkami za jakiś tam rok, na który nawet mają papier o niezaleganiu (poszukajcie sobie w necie, nawet sąd orzekł, że urzędnik mógł się pomylić a osoba sama musi sobie pilnować zaległości).
Lub urząd skarbowy wstrzyma wypłatę zwrotu VAT'u nawet na kilkanaście miesięcy "bo trwa postępowanie" firma w tym czasie upada a urząd stwierdza, że w sumie to jednak mogli zwrócić ten VAT, bo wszystko było ok.

Mimo to uważam, że ilość osób niszczonych finansowo przez układy to 1% dłużników, którzy wpychają się biedę ze swojej głupoty.
Żeby nie być gołosłownym proszę mi tu nie mówić, że są to osoby, które miały wielkie firmy i je urzędy zniszczyły:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23140890,mlodzi-pozyczaja-na-potege-i-nie-maja-z-czego-splacac-24-latka.html




Masz rację, ale jest jeszcze zupełnie chora instytucja, jak "sąd internetowy", bodajże w Lublinie. W skrócie jego działanie polega na tym, że ktokolwiek może tam założyć sprawę, że jesteś mu winien kasę. Dostajesz powiadomienie pocztą (już nie musisz odbierać, bo nawet awizo jest dowodem doręczenia) i jak się nie odwołasz w ciągu 14 dni, to automatycznie generowany jest wyrok potwierdzający Twoje zadłużenie.
Znam przypadek, gdzie w kasie SKM kobieta sprzedała facetowi zły bilet (za mały nominał) i nie przyjął kary od kanara. Zanim sprawa odwoławcza z SKM się zakończyła, to firma "windykacyjna" złożyła pozew w "sądzie internetowym" i jeszcze tam musiał pisać odwołania.

mygyry

2018-03-19, 08:15
tranzystor, Takich aparatów zarówno państwowych i poza państwowych jest oczywiście sporo, myślę, że sporym sk***ysyństwem jest również działanie banków i ich zajęcia hipoteki, owszem zgadzam się, że jak ktoś nie płaci kredyty na dom/mieszkanie to niech bank zajmie co swoje, ale dlaczego oni zlicytują nieruchomość i to wcale nie zakończy długu tej osoby? W ten sposób ludzie zostają bez nieruchomości i nadal z długami a bank ma w dupie, że zlicytował coś poniżej wartości.