18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Komora spalania w silniku czyli takie małe wybuchy

Krak • 2017-01-02, 12:26
Przypominam, że automobile prawdziwych facetów napędza ogień :)
Co prawda jest to specyficzny układ jeśli chodzi o budowę głowicy ale dzięki temu lepiej widać.

Dla tych, którym za szybko to w ustawieniach odtwarzania można sobie spowolnić film.

dozek

2017-01-03, 11:10
nie wygląda to na silnik kosiarki, one są 2T a to jest na moje oko 4T

wPISdu

2017-01-03, 16:42
EngineerLv0
HalfGod - ekspertem nie jestem, ale podstawy chemii ogólnej i fizyki jakiś czas temu miałem. Sprostowac jak pie**ole głupoty - Akurat energia na Słońcu pochodzi z fuzji termonuklearnej zachodzącej w milionach stopni Celsjusza.O powstaniu gwiazdy poczytaj sam, bo to dość szeroka tematyka włączająca w to obłoki gwiazdotwórcze. Spalany jest głównie wodór ( ale tez inne gazy), który w wyniku wysokich temperatur daje takie p*erdolnięcie że wytwarza srogą energię, światło i wyrzuca z siebie część nuklidów (części jądra atomowego) wraz z wolnymi elektronami z powłok elektronowych. Po zachodzeniu takich procesów przez długi okres czasu masz do czynienia z powstawaniem nowych pierwiastków na skutek łaczenia się wolnych nuklidów i oddziałujących na nie stochastycznych fluktuacji chmur elektronowych. Finalnie po jakims czasie formują się coraz cięższe pierwiastki, zwiększajace tym samym masę gwiazdy. Jednym z ostatnich w łańcuchu tworzonych pierwiastków jest chyba uran, który jest pierwiastkiem cięzkim - potem jego izotopy ( o zmiennej liczbie nuklidów w jądrze ). Gwiazda wygasa, robi się cięzka i albo pozostaje czerwonym karłem który powolutku umiera, albo zwiększa swoja masę a co za tym oddziaływanie grawitacyjne tak zajebiście mocno, że zapada się w sobie tworzać czarną dziurę.

Gwiazda kończy żywot na syntezie żelaza (przynajmniej nasze tak skończy) ,wyższe pierwiastki powstają w wybuchach supernowych. Czerwony może być tylko olbrzym , karły są białe. Początek dobry lecz koniec żałosny..

gabriel0

2017-01-03, 17:30
"Czemu w kosiarkach dają takie silniki?"
-Bo są holernie tanie w produkcji, dużo palą, a z powodu materiałów jakie są na to dawanie to szybko się zużywają.

Silniki w kosiarkach są z reguły 4t. 2t się nie stosuje ze względów ekologicznych i nie jest potrzebna tak duża prędkość obrotowa jaką one rozwijają.

zonk

2017-01-03, 19:31
@up, aczkolwiek są jeszcze 2T chodź by z firmy Tecumseh. A wykorzystuje się je głównie w terenach gdzie kosiarka może pracować pod dużymi przechyłami.

łączemetale

2017-01-03, 20:54
2T to np każda piła spalinowa i większość kos,a kosiary są jeszcze na prund :-)