18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Komora spalania w silniku czyli takie małe wybuchy

Krak • 2017-01-02, 12:26
Przypominam, że automobile prawdziwych facetów napędza ogień :)
Co prawda jest to specyficzny układ jeśli chodzi o budowę głowicy ale dzięki temu lepiej widać.

Dla tych, którym za szybko to w ustawieniach odtwarzania można sobie spowolnić film.

saves

2017-01-02, 12:54
Żaden specyficzny układ. Silnik dolnozaworowy. Praktycznie już nie stosowany.

manson__

2017-01-02, 15:32
Cytat:

Komora spalania


Myk - zgłoszenie do hejtstop o propagowanie antysemityzmu! :krejzi:

jbone

2017-01-02, 15:45
piwo! w końcu żonie zobrazuje jak to k***a wygląda.bo jak mówię że w silniku jest co setne sekundy wybuch to patrzy na mnie jak na idiotę.dzięki!

Essent

2017-01-02, 18:08
@up a na ch*j jej to wiedzieć?Idiotę z ciebie robi i tyle :amused:

łączemetale

2017-01-02, 21:05
Ssanie sprężanie praca wydech,a silniki dolnozaworowe są praktycznie w większości kosiarek.

witjawitek

2017-01-02, 22:01
Jedno małe sprostowanie. W silniku mieszanka się spala a nie wybucha.

benha

2017-01-02, 22:22
Czemu akurat w kosiarkach dają takie silniki? :P

Co...........nt

2017-01-02, 22:31
I dlaczego pomimo ze korbowod jest rozpedzony tak czesto jest spalana ta dawka paliwa... Mam srednie wyksztalcenie na macheanice sie w ogole nie znam po za umiejetnoscia wymieany oleju jesli ktos mi odkreci dolna srube i uwazam ze to spiseg!

grauper

2017-01-02, 22:34
Consument - jeżeli masz średnie i 0 technicznego czy ogólnego pojęcia to nie ma tego sensu tłumaczyć.

saves

2017-01-02, 23:26
witjawitek napisał/a:

Jedno małe sprostowanie. W silniku mieszanka się spala a nie wybucha.



Czasem wybucha. Wtedy jest to spalanie stukowe. ch*jnia dla silnika.

HalfGod

2017-01-02, 23:37
Czy słońce w taki sposób też oddycha dając nam światło? Jak tak to skąd bierze paliwo?

EngineerLv0

2017-01-03, 02:35
HalfGod - ekspertem nie jestem, ale podstawy chemii ogólnej i fizyki jakiś czas temu miałem. Sprostowac jak pie**ole głupoty - Akurat energia na Słońcu pochodzi z fuzji termonuklearnej zachodzącej w milionach stopni Celsjusza.O powstaniu gwiazdy poczytaj sam, bo to dość szeroka tematyka włączająca w to obłoki gwiazdotwórcze. Spalany jest głównie wodór ( ale tez inne gazy), który w wyniku wysokich temperatur daje takie p*erdolnięcie że wytwarza srogą energię, światło i wyrzuca z siebie część nuklidów (części jądra atomowego) wraz z wolnymi elektronami z powłok elektronowych. Po zachodzeniu takich procesów przez długi okres czasu masz do czynienia z powstawaniem nowych pierwiastków na skutek łaczenia się wolnych nuklidów i oddziałujących na nie stochastycznych fluktuacji chmur elektronowych. Finalnie po jakims czasie formują się coraz cięższe pierwiastki, zwiększajace tym samym masę gwiazdy. Jednym z ostatnich w łańcuchu tworzonych pierwiastków jest chyba uran, który jest pierwiastkiem cięzkim - potem jego izotopy ( o zmiennej liczbie nuklidów w jądrze ). Gwiazda wygasa, robi się cięzka i albo pozostaje czerwonym karłem który powolutku umiera, albo zwiększa swoja masę a co za tym oddziaływanie grawitacyjne tak zajebiście mocno, że zapada się w sobie tworzać czarną dziurę.

saves

2017-01-03, 08:41
Up
Chce Ci się tak to tłumaczyć? Z pewnością lepiej zapamięta ciekawostkę, iż gdyby skupić całą energię, którą w danym momencie emituje Słońce (otrzymujemy tylko jej malutką część) na Ziemi, to w ciągu dwóch sekund stałaby się planetą jak Merkury. Wypaloną do skał, bez atmosfery, kropli wody, z temperaturą na powierzchni 500-600 stopni.

hypertonic

2017-01-03, 09:10
Żydy też używają takich komór spalania?? :amused: