18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Komiks o pseudokibicach i policji - prawda.

do............! • 2012-05-08, 00:07
Komiks jest mojego autorstwa, wrzucony na znany serwis komiksowy w maju 2010r. Tak sobie o nim przypomniałem ;-)



Co ciekawe, komiks otrzymał b. dobrą ocenę ( ok 95% pozytywnych ocen ), pod komiksem oczywiście rozległa się ogromna dyskusja na temat pseudokibiców i policji... ci, którzy obwiniali policję byli od razu zasypywani minusami a ich komentarze były chowane pod spoiler, zaś inni którzy twierdzili odwrotnie byli plusowani i dominowali liczebnością, coś w tym jest, prawda? Warto dodać że 2 lata temu na znanym nam serwisie komiksowym nie było takiej gimbusiarni jaka jest dziś, więc komentarze zyskują na wartości.

Ostatecznie komiks na główną się nie dostał, z powodu wulgaryzmów i czegoś tam, że naruszenie coś tam :-|

Jest to mój pierwszy temat, jeżeli zły dział to przepraszam, odrobię w polu, proszę o przeniesienie

ziehzeit

2012-05-08, 15:15
varti napisał/a:

Aha, i jeszcze co do selekcji. W mojej sekcji (a pracuję w Wydziale zwalczania terroru kryminalnego) nie ma człowieka bez wyższego wykształcenia. Idąc do Policji przechodzi się bardzo skrupulatne testy (też psychologiczne i na inteligencję).



Ameryki nie odkryłeś tylko że do prewencji jest pobór zwykły. Jeśli masz zamiar osiągnąć wyższe stanowisko to musisz mieć wykształcenie wyższe, mieć uregulowane wszystkie mandaty i ilość mandatów w okresie ostatnich 5 lat nie może chyba przekraczać jakiejś tam ilości, nie być karanym to wiadomo i zdać testy. Później szkółka, obowiązkowa prewencja z funkcjonariuszem z jakimś tam stopniem i nie na meczach czy imprezach bo tam się takich nie wysyła tylko zwykły patrol uliczny.

varti napisał/a:

Tak się składa że jestem Policjantem


Dołączył: Dzisiaj 10:33



Jesteś niezłą prowokacją bo nie uwierzę że się zarejestrowałeś i już tak czynnie uczestniczysz w dyskusji.

~Angel

2012-05-08, 15:28
Kozaczek :beka:








varti

2012-05-08, 15:31
A dlaczego mam nie uczestniczyć? :D Przecież poza służbą jestem zwykłym obywatelem i WOW też korzystam z internetu :D Przeglądam to forum już dosyć długi czas. Zarejestrowałem się specjalnie żeby wypowiedzieć się w tym temacie. I to ma być prowokacja tak? Dobre...

Dwa wytłumacz co to jest pobór zwykły? I czy jest jakiś niezwykły :D
Każdy kto idzie do Policji po trzymiesięcznym przeszkoleniu, ląduje w prewencji i patroluje ulice. Nie ważne jakie ma wykształcenie swoje jako krawężnik trzeba odwalić. Jedni służą tak trzy miesiące inni trzy lata. Zależy jakie jest zapotrzebowanie na komendzie. I nie jest ważne czy służysz dwa tygodnie, czy dwa lata. Jak trzeba idziesz na stadion albo do zabezpieczania innej imprezy masowej. Służba w patrolu to dzień powszedni. Po to się to robi żeby Policjant nabrał doświadczenia i zdecydowania.

Widzę że się znalazł kolejny znawca tematu pod tytułem Policja który wszędzie węszy spiski.

Pater patriae

2012-05-08, 15:51
Cytat:

Aha, i jeszcze co do selekcji. W mojej sekcji (a pracuję w Wydziale zwalczania terroru kryminalnego) nie ma człowieka bez wyższego wykształcenia. Idąc do Policji przechodzi się bardzo skrupulatne testy (też psychologiczne i na inteligencję).



No i co z tego, że mają wyższe wykształcenie? Kiedyś, to owszem człowiek po studiach mógł być uważany, za człowieka inteligentnego, ale dzisiaj? Nie rozśmieszaj mnie, o niczym to nie świadczy.

Cytat:

Idąc do Policji przechodzi się bardzo skrupulatne testy (też psychologiczne i na inteligencję).



Chyba umrę :shock: , naprawdę wątpię, żeby inteligenta osoba szła do policji (ok, może tak z 10% jest, ale nie więcej).

ziehzeit

2012-05-08, 16:17
Do tego co się uważa za policjanta. :lol:

A taki zwykły że osoba która swoją przyszłość wiąże tylko z prewencją nie potrzebuje wykształcenia i dostać się może każdy. Przeczytaj najpierw ze zrozumieniem to co ktoś napisał.


varti napisał/a:

Widzę że się znalazł kolejny znawca tematu pod tytułem Policja który wszędzie węszy spiski.




Hehe powiedz mi w takim razie do jakiej uczelni uczęszczałeś i w jakiej komendzie odbyłeś służbę prewencyjną że wysyłali na stadiony jeśli Ci to nie robi problemu.

NieWeszles

2012-05-08, 16:17
@up
no jasne lepiej być j***nym nierobem. żadna praca nie hańbi

a co do kiboli i policji to i jedni i drudzy prowokują. i niech nikt nie mówi, że jest inaczej. bo też chodzę na mecze (nie wszystkie)

pan_prezes

2012-05-08, 16:44
@NieWeszles, ciężko nie prowokować, jak kibice rzucają wszystkim w policjantów, pamiętam jak ostatnio był filmik, jak rzucali czym popadnie przed siebie, jeszcze zanim policja nadeszła - potem zaczęły padać komentarze, że "psy" przyszły. Dlaczego nie ma interwencji policji w kościele podczas mszy? Czy podczas większości imprez masowych? Bo tam gdzie nie jest potrzebny dany oddział, nie dadzą go, oni nie przychodzą dla rozrywki, tylko po to by chronić normalnych obywateli, którzy nie chcą brać w tym udziału. Prowokować kibiców mogą, są różni w końcu ludzie - ale jak Ty byś się czuł, gdyby Ciebie wzywano co jakiś czas by bronić bezpieczeństwa ludzi na stadionach, gdzie każdy pseudokibic rzuca w ciebie cegłówkami i racami, pewnie to jest wspaniałe uczucie, podszedłbyś do niego, przytulił i podziękował. ;)

A teraz do wszystkich pseudokibiców.

Chcecie ustawki? Róbcie je sobie po meczu w jakimś lesie, nie wzywajcie żadnych służb, to będziecie mieli spokój, będziecie mogli się nawet zatłuc na śmierć, o ile nie macie rodziny, ktoś kogoś nie pozwie itp. Przemoc to prymitywna forma rozwiązywania czegokolwiek, normalni ludzie załatwiają takie sprawy inaczej, ale no cóż, niektórzy to dalej by chcieli jak zwierzęta. :)

dzwiedz

2012-05-08, 16:51
@UP
A Smoleńsk to był zamach?

bacasimson123

2012-05-08, 17:06
Jakbyście nie wiedzieli ten łysy jest na wózku inwalidzkim ! Znam go!

varti

2012-05-08, 17:09
Pjess napisał/a:

Do tego co się uważa za policjanta. :lol:

A taki zwykły że osoba która swoją przyszłość wiąże tylko z prewencją nie potrzebuje wykształcenia i dostać się może każdy. Przeczytaj najpierw ze zrozumieniem to co ktoś napisał.





Hehe powiedz mi w takim razie do jakiej uczelni uczęszczałeś i w jakiej komendzie odbyłeś służbę prewencyjną że wysyłali na stadiony jeśli Ci to nie robi problemu.



Ale proszę cię bardzo.

Skończyłem prawo na UJ w Krakowie, po przeszkoleniu służyłem w Komendzie Wojewódzkiej w Krakowie. Trzy lata w prewencji. Potem kolejne studia i przeniesienie. A gdzie teraz służę zachowam sobie dla siebie.
I uwierz mi nie ma znaczenia jakie masz wykształcenie. Jeśli służysz w prewencji prędzej czy później i tak trafisz na stadion albo inna imprezę masową. Nie twierdzę że każdy był na stadionie, ale większość z moich kolegów tak.

A dwa, nie wiem skąd macie takie dziwne pojęcie ale teraz do Policji nie jest wcale się tak łatwo dostać. I nie, nie dostaje się każdy. Za wyższe wykształcenie masz punkty. Za języki masz punkty. Żeby się w ogóle zakwalifikować musisz mieć przynajmniej średnie z maturą. Odsyłam do BIP-u Komendy Stołecznej tam masz wszystkie informacje odnośnie rekrutacji.

skylfer

2012-05-08, 20:22
Cytat:

A dwa, nie wiem skąd macie takie dziwne pojęcie ale teraz do Policji nie jest wcale się tak łatwo dostać.


Racja. Kolega z osiedla starszy ode mnie o rok (21 lat) stara się o przyjęcie do policji. Skończył liceum, zdał maturę, odbywał jakieś kursy, testy, rozmowy i dalej go tam nie ma.. A myślałem, że każdego przyjmują :O

polako88

2012-05-08, 20:44
Znowu kibice. Czyli chyba nie wyszło coś przed ojro, albo podatki chcą podnieść. :loldev:

brendas

2012-05-08, 20:58
Dupne wykonanie.
Poza tym papka dla przeciętnego Kowalskiego co by miał o czym ponarzekać przy wódce, jakie to wszystko do dupy.
Treść przedszkolna.
Bez piwa

PryszczatyJeż

2012-05-08, 21:25
Fakt, kibice prowokują, Policja ma obowiązek chronić obywateli, podkreślam chronić, a nie dobijać.