18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kolizja w Gdyni

jamniczek • 2016-06-13, 23:37
No, zapraszam sadolowych ekspertów do debaty! Kto zawinił? Seba w swoim bolidzie, czy Pan(i) z Forda, co lusterek nie używa? ;)

Otwieram dyskusję!


kalijanek

2016-06-14, 16:08
winni są żydzi, ewentualnie ruscy

my...........69

2016-06-14, 16:59
lubie wino

de_marco

2016-06-14, 17:08
Wyjaśniam: Winny jest PIS, a przede wszystkim Kaczyński... bo tak. Dziękuję.

mazga50

2016-06-14, 18:45
Velture napisał/a:

Wina jest tego na lewym pasie. Nie ma co do tego wątpliwości. Każdy kto zdał prawko dobrze o tym wie.
Pomijam już fakt debilizmu tego focusa i debilizmu BeMeWe ale k***a kunszt sp***olenia drogowców jest niesamowity.

No na ch*ja k***a mać robią takie coś? Mamy drogę które się kończy aby 10 metrów dalej znów się zaczęła.
No k***a mać gdyby nie fakt ,że filmik polski z polskimi napisami pomyślałbym ,że to jakiś wyp*zdów w rosji.
ch*j z tym ,że lewy pas robi się do skrętu w lewo ale na kiego ch*ja wyłączać na pie**olone 10 metrów pas z ruchu?
No k***a jeden debil zaprojektował, drugi debil przyklepał, 3ci debil wykonał i stado debili przyklaskało na koniec.



nie masz racji. to nazywa się element spowolnienia ruchu i ma spowodować wolniejsze posuwanie się pojazdów, bo jak wiadomo, "prędkość zabija".

~Velture

2016-06-14, 18:48
@up
Jeden ch*j.
Moim zdaniem debilizm uliczny ale ch*ja się znam.

Dalej podtrzymuję, że winne jest bemewe.

pseudonim

2016-06-14, 19:25
Prędkość nie zabija tylko jej gwałtowne wytracenie. Będzie sąd ni chybi. Dwa razy betki na najlepszych wejherowskich numerach zaparkowały na moim bolidzie i w zasadzie ja się tylko odbiłem na max pół metra a tamtym się posypało plastikiem. Żeby było zabawniej rejestracje jednego dalej idzie odczytać ze zderzaka. Skalp.

W............R.

2016-06-15, 02:30
Kluczowa jest tu tajemna wiedza, co to są znaki poziome... Jeśli ktoś jej nie posiada i zadaje takie debilne pytania jak "kto tu był winny", to niech sobie wsadzi w dupę prawo jazdy, bo nadaje się tylko do zaspokajania przyjemności.

TytanowyRosomak

2016-06-15, 02:37
up^ no wszystkim umknęło to że Bawara przepie**oliła przez wyspę i babka a nawet ja bym się go tam nie spodziewał.

Predator565

2016-06-15, 04:00
BMW jechało tam przypadkowo, nie ma to nic wspólnego z marką

bercik05

2016-06-15, 08:11
Może baba z forda się wystraszyła typa z BMW, bo ten jechał jak jebnięty. Trzeba było nie publikować tego nagrania. Wtedy dano by nauczkę "kierowcy wyścigowemu".

SaintRose

2016-06-15, 09:09
21 sekunda, Ford w trakcie zmiany pasa już częściowo na lewym pasie, BMW na wysepce- wina BMW włączanie się do ruchu.

kielek

2016-06-15, 09:35
To wina tuska!!

Sonal

2016-06-15, 10:07
siekol napisał/a:

W tym przypadku winę (wg mnie nie do końca słusznie) przypiszą fordowi. Dostanie za nieprawidłową zmianę pasa ruchu. A powinna byś współwina.
Jakiś miesiąc temu w Drogówce widziałem dość podobny przypadek. Kierowca wyjeżdżał z drogi podporządkowanej w wielopasmową jednokierunkową, miał znak ustąp i nakaz jazdy w prawo. Obejrzał się w lewo czy coś nie jedzie i ruszył.
Nie przewidział jadącego pod prąd busa, którego kierowca chciał sobie skrócić drogę. Doszło do lekkiej kolizji. Nie dogadali się i wezwali policję. Wg policjanta kierowca osobówki wymusił pierwszeństwo i cała wina spadła na niego. Kierowca busa zapłacił tylko za jazdę pod prąd.

Sam przecierałem oczy, temu idiocie jadącemu pod prąd powinni zabrać prawo jazdy, no niech stracę, na "tylko" 3 miechy (zaznaczam że zrobił to celowo, nawet nie tłumaczył się że się pomylił).



Niestety policjanci mieli rację - a Twoje pojmowanie tej sytuacji jest co najmniej dziwne. Masz USTĄP - to masz ustąp. Wszystkim. I co z tego, że wczoraj była to jednokierunkowa, jak np. dzisiaj może być już dwukierunkowa? Nie jeździ się na pamięć - tylko wg znaków. Patrzysz na znaki ze swojej strony - a nie rozkminiasz co jest na drodze obok. Więc masz ustąp - to ustępujesz pierwszeństwa i ch*j Cię obchodzi czy ten jedzie pod prąd? A może właśnie policja zoriła w sytuacji szczególnej objązd itd.
Dlatego - lepiej patrzec na siebie.

Tak czytam i oczom nie wierzę - k***a Ci co piszą o włączaniu się do ruchu po przejeździe przez częśc jezdni wyłączone z ruchu - na pewno nie mają prawka. A jak mają - to jakimś cudem zdobyli je nie trzymając kodeksu drogowego w ręce.
Więc teraz macie okazję, choćby po to by zapoznać się z art. 17.
I jak zawsze - każdy odpowiada za swoje wykroczenie:
BMW za
- nadmierną prędkość (ale tu się wywinie, bo nie była zmierzona)
- jazdę po części wyłączonej z ruchu
FORD za
- za kolizję w wyniku nieprawidłowej zmiany pasa ruchu.
Jak ktoś ma wątpliwości - to teraz mi już go tylko szkoda.

Sarkazm1

2016-06-15, 11:35
Ford Bumper? Jakiś nowy model?

adl123

2016-06-15, 11:55
Ktoś kto wymyślił to pole wyłączone z ruchu powinien dostać Nobla. Załóżmy, że jest korek na obu pasach ruchu. Jedziesz lewym, bo masz zamiar na skrzyżowaniu skręcić w lewo. Przed skrzyżowaniem musisz zmienić pas na prawy i wcisnąć się w sznur pojazdów na prawym pasie by za chwilę po przejechaniu obok pola wyłączonego z powrotem wbijać się na lewy pas, który jest pewnie już zajęty przez takich cwaniaków w pełnoletnich bmkach, którzy przelecieli po wymalowanych liniach wysepki. W Polsce jak nie postawisz betonowych bloków, to zawsze się znajdą tacy którym się spieszy i dla których pole wyłączone z ruchu to dodatkowy pas do wyprzedzania albo parking. Podobnie było kiedyś koło Służewca w Wawie, przy wjeździe na Puławską z Doliny Służewieckiej - większość zamiast jechać prawym pasem przecinała pole wyłączone z ruchu i od razu wbijała na środkowy i lewy pas Puławskiej, aż do czasu gdy postawiono betonowe zapory.