18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Kolejny z sadola łamie prawo

sknerus_mckwacz • 2015-07-07, 10:22
Za wrogi Żydom wpis w internecie odpowie przed sądem 22-letni mieszkaniec Torunia. Prokuratura oskarżyła go m.in. o publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych.
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
Niepracujący mieszkaniec Torunia, który skończył szkołę średnią i żyje na garnuszku rodziców, zamieścił swój komentarz na portalu sadistic.pl. Użył do tego domowego komputera. Toruńska prokuratura oceniła, że w ten sposób nie tylko nawoływał do nienawiści na tle różnic narodowościowych, lecz także "publicznie znieważył grupę ludności pochodzenia żydowskiego z powodu jej przynależności narodowej".

Policja zatrzymała go. w kwietniu br. Przyznał się do popełnienia obu przestępstw, za które grozi do trzech lat więzienia. Torunianin z Mokrego może jednak ponieść surowszą karę, bo podczas przeszukania mieszkania jego rodziców mundurowi odkryli, że przechowywał w nim bez zezwolenia rzadki karabin polskiej produkcji Long Rifle kbks kal. 5,6 mm wz. 1930 wraz z dwoma nabojami. Jak podał, miał go od 2007 r. Za taki czyn można pójść za kraty nawet na 8 lat.

Możliwe, że wyrok zapadnie bez konieczności przeprowadzenia procesu - zaproponował to sam oskarżony., który dzięki temu może liczyć na łagodniejsze orzeczenie, najpewniej w zawieszeniu. Jego wniosek o dobrowolne poddanie się karze poparła prokuratura, m.in. dlatego że 22-latek do tej pory nie miał problemów z prawem.

Elzekiel

2015-07-07, 19:07
korinogaro napisał/a:

Ale jeśli dotyczyło to ortodoksyjnych Żydów to gdzie tu znieważanie ze względnu na przynależność do określonej narodowości? Przecież nawet Żydzi uważają że ich ortodoksi są popie**oleni.



Niektórzy ortodoksyjni żydzi, głownie haredimowie (ultraortodokcja),
nie uznają państwa Izrael, twierdząc, że zostało ustanowione przez lud, anie B-ga więc pewnie podchodziło by to pod antysemityzm*, anie znieważenie ze względu na przynależność do określonej narodowości tak jak Ty to określiłeś. Chociaż teraz to już nie wiem :lodowka:

ph5i5

2015-07-07, 19:12
Yaakov napisał/a:



Dlatego, ze jestem żydem przyznającym się do tego jak i nie popierających takich działań jaki przedstawia ten post...?



Dlatego, że istnieje 98% szans, że jesteś syjnostą, których nienawidzę, bo do żydów nie mam zupełnie nic. Zresztą na sympatii do żydów wychodzi się jak Zabłocki na mydle - powinieneś wiedzieć dlaczego.


@ColinJames - śledczy dysponują przyznaniem się do winy i pewnie logami (historią przeglądarki, logami z routera, logami od providera - gdyż sadol nie używa połączenia SSL) z kompuera z zapisanym w przeglądarce hasłem włącznie. Najlepiej używać VPN z serwerem poza jurysdykcją UE np w Szwajcarii, a wrazie pytań zawsze można zwalić ślad swojego IP na otwratą sieć WI-FI. Jesli ktoś nie może bo za drogie ;) to porponuję postawienie sobie drugiego windowsa odpalanego w maszynie wirtulanej zapisanej na szyfrowanym dysku truCrypt.

lolownik

2015-07-07, 19:49
3 lata za obrażanie Żydów i 3 lata za zgwałcenie dziecka... to się nazywa "wymiar sprawiedliwości"?

Colin_James

2015-07-07, 19:52
@ph5i5
Wszystko się zgadza ale o ile wszystkie te sytuacje są prawdziwe to oskarżenie bazujące na pojedynczej, niejednoznacznej wypowiedzi w internecie jest co najmniej niepoważne. Pozostaje tak wiele różnych aspektów i niuansów, że każdy średnio ogarnięty prawnik wygrałby taką sprawę. Choćby kwestie semantyki, kontekstu, znaczeń, pisowni, interpunkcji, kultury czy mowy potocznej. Kogo za mało spalił Hitler? Może papierosów. Przecież był ich zagorzałym przeciwnikiem. Co właściwie autor miał na myśli? Czy może w takim wypadku wykorzystuje się biegłych-językoznawców i ekspertów od języka w sieci?
Cała ta sytuacja jest tak absurdalna, że naprawdę ciężko mi uwierzyć w jej autentyczność.

I przy okazji niejaki Yaakov, od którego nota bene dostałem przed chwilą piwo jest podstawionym prowokatorem podającym się za Żyda. Prawdopodobnie ma również powiązania z Białymstokiem. Najlepiej go ignorujcie i nie wchodźcie z nim w dyskusje.

Gołyniemiec

2015-07-07, 19:58
I tak długo sobie nie posiedzi, za rok wybuchnie wojna światowa a ci sędziowie będą chcieli schronić się w Szwajcarii ale nawet tam się nie schronią, będą zabijać ich ci sami których bronili.

kamuha

2015-07-07, 20:12
Yaakov napisał/a:

Jako iz jestem zydem to jakos slabo mnie ruszylo wyznanie "ze hitler nas za malo spalil". Jego zdanie, jego opinia. Skoro tak twierdzi, to jego sprawa. Poza tym, w koncu to sadistic wiec oczym tu mowa... Jak ktos wyzej stwierdzil, mniej dostanke sie za czyny niz slowa, wiec jak masz cos powiedziec to chyba lepiej zebys to zrobil. Taka mala hypoteza.
Pozdrawiam. ;-)



Tak jak napisałeś. Mimo iż to co napisał nie było być może zbyt mądre (moja osobista opinia) to paradoks polega na hipokryzji o której ktoś napisał wyżej. Nie można publicznie wyrazić swojej opinii na tematy które ludzi bulwersują, a jednocześnie niesprawiedliwym jest, że w tym samym momencie wylewa się pomyje na innych i oficjalnie nikt z tym nic nie robi.

W............R.

2015-07-07, 20:17
No to bójcie się teraz wszyscy, którzy zostawiacie komputer z zalogowanym kontem na sadistic.pl i organizujecie danego dnia otwartą imprezę, co potwierdzi 3 znajomych, na której praktycznie wszyscy mogą taki wpis popełnić!

;-)

Elzekiel

2015-07-07, 20:23
ph5i5 napisał/a:



Dlatego, że istnieje 98% szans, że jesteś syjnostą, których nienawidzę, bo do żydów nie mam zupełnie nic. Zresztą na sympatii do żydów wychodzi się jak Zabłocki na mydle - powinieneś wiedzieć dlaczego.



Nie jestem syjonistą. Poza tym, na jakiej postawie tak uwazasz?
Chociaz nie ma to dla mnie znaczenia. :P



kamuha napisał/a:



Tak jak napisałeś. Mimo iż to co napisał nie było być może zbyt mądre (moja osobista opinia) to paradoks polega na hipokryzji o której ktoś napisał wyżej. Nie można publicznie wyrazić swojej opinii na tematy które ludzi bulwersują, a jednocześnie niesprawiedliwym jest, że w tym samym momencie wylewa się pomyje na innych i oficjalnie nikt z tym nic nie robi.



Ponieważ problem leży w tym, ze jest mala granica pomiędzy wolnoscią slowa, a publicznego bez konsekwencji obrazenia czegos lub kogos. Myślę, ze chodzi głównie o to.

zielak300

2015-07-07, 20:29
Może BongMana w końcu zamkną.

Belmondos

2015-07-07, 21:01
jesli to jest prawda to chetnie bym sie wstawil gdzies na jakims strajku za tym chłopaczkiem. Zniszczyli zycie mlodemu czlowiekowi za nic. Jak ktos cos bedzie organizowac dawac znac na tym portalu i chetnie sie przejade przy okazji pozwiedzam kraj.

evu1

2015-07-07, 21:04
Yaakov napisał/a:



Niektórzy ortodoksyjni żydzi, głownie haredimowie (ultraortodokcja),
nie uznają państwa Izrael, twierdząc, że zostało ustanowione przez lud, anie B-ga więc pewnie podchodziło by to pod antysemityzm*, anie znieważenie ze względu na przynależność do określonej narodowości tak jak Ty to określiłeś. Chociaż teraz to już nie wiem :lodowka:



Nie znam się na żydach, mam jednak pytanie. Skoro jesteś żydem, to pewnie jesteś obrzezany? :D

A tak wtrącając swoje trzy grosze.

Jestem stałym bywalcem Sadistic'a od ładnych paru lat, co prawda nie udzielam się zbytnio i zarejestrowałem się dopiero po kilku latach przeglądania, czytając tego posta zmartwiła mnie jednak pewna rzecz. Czy nie uważacie, że organy ścigania mogą kiedyś zamknąć Sadistic'a? Może zbyt szybko pojawiają się u mnie takie obawy, tym bardziej, że jest to chyba pierwszy taki incydent. Jeśli będzie tego więcej to jedyne "forum", jakim jest internet, przestanie być w końcu wolne. I kto wie, może kiedyś będziemy musieli instalować TOR'a, bo Sadistic będzie musiał zejść do internetowego podziemia. I weź wtedy czekaj aż tam się filmik załaduje...

I co do tej sprawy odnośnie wydania wyroku bez przeprowadzania procesu. Według mnie ten chłopak nie ma jaj. Powinien walczyć o wolność słowa do samego końca. Może sprawą zainteresowałyby się media, a wtedy mógłby publicznie wypowiedzieć się, że organy ścigania nie mają chyba nic lepszego do roboty, to zwalczają przestępczość w internetach. Ogółem można by to ładnie rozdmuchać i MOŻE rozeszłoby się to po kościach. Chodzi mi ogółem o to, że o swoje przekonania i racje trzeba walczyć do końca, bez względu na okoliczności i konsekwencje. Ja walczyłem o bezprawne zatrzymanie mnie przez policję przez dobre 4 lata w sądzie, wiele razy się odwołując, zasięgając dziesiątki darmowych porad prawnych w internecie i udało mi się wygrać bez żadnego obrońcy.

I nawet nie chodzi o to, że napisał jakieś głupoty. Może to i nawet było dziecinne, ale jest coś takiego jak wolność słowa, o którą trzeba walczyć.

kuszela1

2015-07-07, 21:07
Mein Kampf A.Hitlera sie klania do pieca k***a z zydami isis wyjebac w kosmos to juz nawet pisac nie wolno korea chiny teraz putin komune juz mielismy pie**olic masonow zydowskich i inne scierwa

konrad100

2015-07-07, 21:10
A najlepsze jest to że w drugim komentarzu pod tym samym postem autor nazwał katolików psami i napisał że jest dumny z Żydów że zabili Jezusa

Elzekiel

2015-07-07, 21:19
evu1 napisał/a:



Nie znam się na żydach, mam jednak pytanie. Skoro jesteś żydem, t pewnie jesteś obrzezany? :D



W nie każdym odłamie judaizmu jest przestrzegana tradycjia obrzezania lub zanurzenia się w mykwie. Ja jak na razie jestem bardziej świeckim żydem, z czego stopniowo przechodzę na ortodoksję, więc jak na razie nie jestem obrzezany.


evu1 napisał/a:



Jestem stałym bywalcem Sadistic'a od ładnych paru lat, co prawda nie udzielam się zbytnio i zarejestrowałem się dopiero po kilku latach przeglądania, czytając tego posta zmartwiła mnie jednak pewna rzecz. Czy nie uważacie, że organy ścigania mogą kiedyś zamknąć Sadistic'a? Może zbyt szybko pojawiają się u mnie takie obawy, tym bardziej, że jest to chyba pierwszy taki incydent. Jeśli będzie tego więcej to jedyne "forum", jakim jest internet, przestanie być w końcu wolne. I kto wie, może kiedyś będziemy musieli instalować TOR'a, bo Sadistic będzie musiał zejść do internetowego podziemia. W weź wtedy czekaj aż tam się filmik załaduje...




Nie wiem za bardzo jak bardzo dobrze dziala fundacja(?) zgloscnienawisc.otwarta.org ale z tego co widzę jest tam sporo wpisów zgloszeń do strony sadistic (poszczególnych komentarzy lub postów ze strony sadistic) propagujących nienawiść itp., z czego jest wzmożone postępowanie prawne.

zielak300

2015-07-07, 21:22
Angelo podj***l IP pewnie, tak samo jak tych ktorzy zostali zgłoszeni przez tego grubasa z białegostoku za obrazanie arabow :-D