18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kolejny...

~DMT • 2019-12-18, 18:15
Pracownik miesiąca...

radek225

2019-12-18, 18:17
Może ktoś dokładnie wytłumaczy, co tu się odjaniepawliło? Ja widzę tylko ciężarówkę i kłęby dymu. Równie dobrze na pace tej cię żarówki mógł Jarosław kota tak r*chać, że aż pękł, a kierowca tego nie upilnował.

uzumw

2019-12-18, 18:21
radek225 napisał/a:

Może ktoś dokładnie wytłumaczy, co tu się odjaniepawliło? Ja widzę tylko ciężarówkę i kłęby dymu. Równie dobrze na pace tej cię żarówki mógł Jarosław kota tak r*chać, że aż pękł, a kierowca tego nie upilnował.



Coś mi się wydaje że wystrzeliła klapa od cysterny do przewozu cementu, poprawcie jak wiecie lepiej.

~DMT

2019-12-18, 18:24
Do rozładunku silosów zarówno podnoszonych, jak i leżących potrzebne jest sprężone powietrze pochodzące z kompresora, które wypycha produkt przez otwór wylotowy. Dlatego zanim kierowca ponownie otworzy włazy załadunkowe, powinien sprawdzić na manometrze, czy w silosie nie ma nadciśnienia powietrza...

:kawa:

Lolekmko11

2019-12-18, 18:38
Jebło aż mi kiblem zatrzesło u posady :-D

poligon6

2019-12-18, 18:50
radek225 napisał/a:

Coś mi się wydaje że wystrzeliła klapa od cysterny do przewozu cementu, poprawcie jak wiecie lepiej.



Idiota włączył kompresor do wydmuchiwania cementu, coś się zapchalo i otworzył klapę.

banerr

2019-12-18, 19:00
Powinien dostać wysokie noty za styl.

Siberian_Meat_Grinder

2019-12-18, 19:01
kierowcy ciężarówek nigdy nie należeli do światowej elity intelektualnej ... w sumie to nie należeli do niczego intelektualnego

OpenStreetMaps

2019-12-18, 19:05
Fajnie zupełnie jak wybuch wulkanu jest nawet pył wulkaniczny. Szkoda tylko że bez dźwięku .

andrzejrobert75

2019-12-18, 19:06
Też znacie tę miejską legendę z czasów komuny,kiedy z cementowni żołnierze służby zasadniczej wozili cement na wielkie budowy cysternami,i za pare flaszek można było niby kupić całą cysternę cementu luzem,no i niby ktoś budował dom jednorodzinny,stał już w stanie surowym,iprzyjechała cysterna,wypuszczano cement do budynku,otwory były zabite deskami,po za tym jednym,i niby milicja w okolicy się pojawiła.Podobno operator dał większe obroty,i domek rozsadziło,

pazuzu

2019-12-18, 19:28
Niech już skończą z tym wrzucaniem mentosów

pankruk

2019-12-19, 00:30
andrzejrobert75 napisał/a:

Też znacie tę miejską legendę z czasów komuny,kiedy z cementowni żołnierze służby zasadniczej wozili cement na wielkie budowy cysternami,i za pare flaszek można było niby kupić całą cysternę cementu luzem,no i niby ktoś budował dom jednorodzinny,stał już w stanie surowym,iprzyjechała cysterna,wypuszczano cement do budynku,otwory były zabite deskami,po za tym jednym,i niby milicja w okolicy się pojawiła.Podobno operator dał większe obroty,i domek rozsadziło,



Mój starszy był kierowcą w wojsku w 85 r. Sztabową Nysą rozwiózł materiałów budowlanych na kilka domów ówczesnej kadry. Nysa zakończyła żywot na drodze przy poligonie jak ją paru wesołych chłopaków wyciągało BWP-em na łańcuchu, zamiast delikatnie ruszyć to tak dali w p*zdę, że z Nysy most wyrwało i prędkością naddźwiękową ten most przyj***ł o tego BWP.

Misiek_KRK

2019-12-19, 07:49
~DMT napisał/a:

Do rozładunku silosów zarówno podnoszonych, jak i leżących potrzebne jest sprężone powietrze pochodzące z kompresora, które wypycha produkt przez otwór wylotowy. Dlatego zanim kierowca ponownie otworzy włazy załadunkowe, powinien sprawdzić na manometrze, czy w silosie nie ma nadciśnienia powietrza...



Oczywiście masz rację. Ale ten kierowca wiedział, że jest nadciśnienie, tylko wpadł na pomysł, żeby je szybko wypuścić. A najprościej klapą załadunkową, bo ma największą średnicę.
Pewnie pomyślał, że lekko poluzuje blokadę i rozszczelni cysternę. A tu jeb i kosmonautą został.


mariusz3pl

2019-12-19, 09:18
DMT napisał/a:

Do rozładunku silosów zarówno podnoszonych, jak i leżących potrzebne jest sprężone powietrze pochodzące z kompresora, które wypycha produkt przez otwór wylotowy. Dlatego zanim kierowca ponownie otworzy włazy załadunkowe, powinien sprawdzić na manometrze, czy w silosie nie ma nadciśnienia powietrza...



Dodam że rozładunek cementowozu odbywa się przy ciśnieniu ok 2 bary i nie ma potrzeby otwierać właz na górze tak jak ten facet zrobił.