18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Klasyka animacji

hailstorm • 2012-11-21, 02:35
Przedstawiam trzy klasyki animacji pochodzące z lat 70' i 80'.

Heavy Metal 1981

Zlepek kilku animowanych epizodów połączonych z sobą postacią Loc-Nara, Tajemniczej kuli podrórzującej w czasie i przestrzeni. Film w momęcie swej premiery zaszokował dawką przemocy i erotyzmu jak na animacje.
W filmie wykorzystano wiele technik animacji oraz ścieżkę dźwiękową składającą się w utworów takich zespołów jak choćby Black Sabbath, Blue Öyster Cult, Cheap Trick, Devo, Sammy Hagar, Journey, Nazareth.




Kot Fritz 1972

Dzieło Ralph'a Bakshiego jednego z mistrzów gatunku. Opisuje postać kota imieniem Fritz. Fritz nie przejmuje się moralnością czy zasadami społecznymi, alkohol, panienki i masa narkotyków to to co nadaje tempo jego życiu. Film w satyrycznym kontekście pokazuje społeczeństwo amerykańskie początku lat 70' w którym pełno bezprawia ,korupcji i a zasady moralne już dawno upadły.




Fire and Ice 1983

Kolejne dzieło Bakshiego. Tym razem przedstawia nam historie wojownika Larn'a który wyrusza na ratunek porwanej przez złego władcę Nekrona księżniczce Teegrze. Film został nakręcony w formie tzw. animacji rotoskopowej czyli odrysowywaniu konturów form z filmu zrealizowanego tradycyjną kamerą.



ps. Mój pierwszy temat, po tagach nic nieznalazło

Naranha

2012-11-21, 02:48
... a kto, uratuje Europę przed islamem ?

BulletRide

2012-11-21, 04:39
hehe ... pan przyłożył także rękę do Władcy pierścieni, ale ta wersja była tak beznadziejna że nie otrzymali pieniążków na dokończenie "dzieła" i akcja kończy się po Helmowym Jarze. Niemniej jednak polecam ścieżkę dźwiękową (Leonard Rosenman) o!

WIEWIORa

2012-11-21, 04:40
Kot Fritz 1972 Dobry ale z deczka trochę przydługawy. Reszty nie znałem. Dzieki tobie mam zajęcie na noc piwko leci !

hailstorm

2012-11-21, 04:55
Jak tylko jutro (dzisiaj) z roboty wrócę to wrzuce animacje z czech , francji i japoni.

BrunerOvned

2012-11-21, 08:15
hailstorm napisał/a:

trzy klasyki Tajemniczej kuli podrórzującej (...) w momęcie

ps. po tagach nic nieznalazło



Nie ma się co dziwić, że nie znalazło. Pewnie ch*jowa szukajka! :)

Goście z japoni muszą być wkurzeni... ;) Szkopy i Pepiczki też...

Spalecidom

2012-11-21, 09:59
Ściągam Heavy Metal muszę odświeżyć... Zajebista kreska (już takiej nie ma :/ ) klimat i te opowieści ahhh esencja zajebistości

enFuego

2012-11-21, 11:43
3ci filmik 0:40
Przecież to jest He-man! :mrgreen:

korzengo8

2012-11-21, 11:51
Za Heavy Metal piwko leci! Dzięki za przypomnienie.

lie

2012-11-21, 11:52
Fritza jakiś czas temu widziałem w tv choć jedynie fragment, lekko to popie**olone, będę musiał w końcu całość ogarnać. Dzięki za przypomnienie :3

hailstorm

2012-11-21, 12:05
Gandahar 1988

Gandahar to nazwa krainy nękanej ciągłymi atakami ferroidów, agresorów z przyszłości. Zadanie pokonania agresora spada na barki młodego strażnika królestwa.
Ta francuska animacja została nawet zdubbingowana na język polski.



La Planète sauvage
Divoka Planeta 1973

Lud Draków zniewoli, podzielił i zaczął hodować ludzi. Oswojony przedstawiciel ludzkości ucieka z wiedzą Draków do swoich dzikich pobratymców.



a teraz coś dla "odmiany" :)

Cool World 1992

Jack Deebs odsiaduje w więzieniu tam zaczyna tworzyć swój komiks. Wykreonany przez niego swiat niespodziewanie "wciaga" Jacka.
Kolejny film w dorobku Bakshiego, tym razem połączenie animacji i filmu aktorskiego. W rolach głownych: Gabriel Byrne, Kim Basinger i Brad Pitt


vodafix

2012-11-21, 12:49
ten od heavy metal to były wokalista van halen (sammy hagar)

Uechtacz

2012-11-21, 13:32
Piękna rzecz. Piwko za klasykę, w ogóle piwko za animację nie będącą j***nym anime ;-)

Teraz przez Ciebie spędzę wieczór szukając w czeluściach pawlacza jubileuszowego wydania HW na DVD.
Warto obejrzeć relacje z tworzenia tak wielkiej animacji w epoce przedkomputerowej. Jest też niedokończony film z muzyką Pendereckiego (ciekawa animacja, ale chyba zbyt ambitna, nie weszła do wersji kinowej).

filiprow

2012-11-21, 13:34
Ogień i Lód! Nekron :D I księżniczka Tigra, to były bajki!

Rafal1757

2012-11-21, 13:54
zajarałem się ostatnim filmikiem, jak dla mnie zajebista technika