18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Klasyka animacji

hailstorm • 2012-11-21, 02:35
Przedstawiam trzy klasyki animacji pochodzące z lat 70' i 80'.

Heavy Metal 1981

Zlepek kilku animowanych epizodów połączonych z sobą postacią Loc-Nara, Tajemniczej kuli podrórzującej w czasie i przestrzeni. Film w momęcie swej premiery zaszokował dawką przemocy i erotyzmu jak na animacje.
W filmie wykorzystano wiele technik animacji oraz ścieżkę dźwiękową składającą się w utworów takich zespołów jak choćby Black Sabbath, Blue Öyster Cult, Cheap Trick, Devo, Sammy Hagar, Journey, Nazareth.




Kot Fritz 1972

Dzieło Ralph'a Bakshiego jednego z mistrzów gatunku. Opisuje postać kota imieniem Fritz. Fritz nie przejmuje się moralnością czy zasadami społecznymi, alkohol, panienki i masa narkotyków to to co nadaje tempo jego życiu. Film w satyrycznym kontekście pokazuje społeczeństwo amerykańskie początku lat 70' w którym pełno bezprawia ,korupcji i a zasady moralne już dawno upadły.




Fire and Ice 1983

Kolejne dzieło Bakshiego. Tym razem przedstawia nam historie wojownika Larn'a który wyrusza na ratunek porwanej przez złego władcę Nekrona księżniczce Teegrze. Film został nakręcony w formie tzw. animacji rotoskopowej czyli odrysowywaniu konturów form z filmu zrealizowanego tradycyjną kamerą.



ps. Mój pierwszy temat, po tagach nic nieznalazło

ZibirZibi

2012-11-21, 14:40
Fire and Ice 1983 - 1:50
Już wiadomo na kim się opierali graficy z bizzarda :)


yoshi88-88

2012-11-21, 14:59
major boobage 12x3

Sys3k

2012-11-21, 16:51
Moim zdaniem w tych latach powstała najlepsza muzyka.

rusofil

2012-11-21, 18:23
Po "podrórzującej" postanowiłam wyłączyć zakładkę. Za orty powinny być dożywotnie bany, ja pie**olę. Od razu by nieco gimbazy ubyło.