18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kilka słów z okazji oddania do użytku progu zwalniającego

~Sunday • 2019-10-22, 12:32

Proszę tylko spojrzeć jak skuteczne działania podjęliśmy w celu ograniczenia prędkości na tym odcinku. :ciasteczkowy:

ja...........87

2019-10-22, 21:02
el_kadafi napisał/a:

Próg tak stary że aż czarny. Kolesie sobie fajnego fejka nakręcili.



W Jordanii jest pełno progów tego typu, nawet na drogach klasy naszych ekspresówek. O ile na głównych drogach są oznakowane (ale podobnie jak na tym filmie "w kolorze asfaltu), to na drogach lokalnych szybo nauczyłem się, że trzeba jechać za lokalnym, nie warto ryzykować zawieszenia. Raz się tylko nadziałem jak próg był:
- tuż przed zakrętem
- po wjechaniu na lekkie wzniesienie
- oczywiście nieoznakowany i niepomalowany.

Andrzejas

2019-10-23, 00:27
@Katie

Hmmm... Na całym świecie produkuje się cuda techniki motoryzacyjnej właśnie po to, żeby zahamować przed twoim progiem, ta?

Samochody zostały opracowane przez ludzi z pasją, a hamulce wymyśliły piony z BHP!

Lepiej się zastanów, jak zbudować drogę, która nie wymaga od kierowcy ciągłej uwagi na zasadzki, to będzie mniej wypadków.

Gdyby to zależało ode mnie...

spoiler

MindBodyLightSound

2019-10-23, 13:28
Andrzejas napisał/a:

Progi zwalniające to jedna z największych głupot na tej planecie.



Głupotę kierowców trzeba leczyć inną głupota, skoro zakazy i mandaty nie działają. W mojej dzielnicy progi położyli jak na odcinku 100 metrów między skrzyżowaniami równorzędnymi kretyn zabił dziecko, bo zapie**alał ile dało się wycisnąć. Teraz przez progi jeżdżą wolno.

Dla ciebie może to głupota, ale dla ludzi i zwierząt to dłuższe życie.


Andrzejas

2019-10-23, 14:16
MindBodyLightSound napisał/a:

Głupotę kierowców trzeba leczyć inną głupota, skoro zakazy i mandaty nie działają. (...)



Głupotę leczy się gwałtowną injekcją ołowiem i nie ma na to lepszego środka znanego ludzkości. Próg zwalniający nie powoduje, że ktoś głupi zmądrzeje.

Nie znam szczegółów zajścia z dzieckiem, ale to jasno określają przepisy KD i można ustalić, kto był winny. Winnego należy ukarać srogo odbierając mu dożywotnio jakiekolwiek uprawnienia na pojazdy. Zapie**alanie kilkoma tonami stali ze skutkiem śmiertelnym dla postronnych, to zwyczajne morderstwo i tak powinno być ono traktowane. Jeśli było ono z premedytacją, to dożywocie albo stryczek najlepiej i po problemie.

Inna sprawa jest taka, że Ci sami ludzie, którzy kładą progi zwalniające na drogach, stawiają na tak zwanych "Czarnych Punktach" tablicę o nich informującą "chwaląc się" ile to osób zginęło w tym miejscu za ich kadencji! Takie tablice mają dać do myślenia ludziom, którzy nie mają czym myśleć! No robienie k***y z logiki! Nikt mi nie wmówi, że głupki się po cichu zmawiają i mają swoje ulubione miejsca do powodowania wypadków! Fakt istnienia "Czarnego Punktu" świadczy TYLKO i wyłącznie o źle zaprojektowanej trasie, która w tym konkretnym miejscu jest tak zj***na, że potrafi zabić nawet tych spokojnych i rozważnych.

Zamiast stawiać te wasze zasrane pasy, znaki, tablice, progi i inne fotoradary należy modernizować szlaki komunikacyjne na takie, które są bezkolizyjne! Kładki i przejścia podziemne rozwiązują ten problem.

Z Wrocławia do Trzebnicy można przejechać unijną ścieżką rowerową poprowadzoną w szczerym polu i na całej tej długości mam barierkę po jednej stronie, żeby nie wpadł na mnie z pobliskiej drogi jakiś rozpędzony debil. Normalnie nie uwierzysz w to, ale po drodze dalej ludzie zapie**alają, dalej zazwyczaj są to idioci i nadal nikt do nich za to nie strzela, ale fakt faktem - rowerzystów ginie tam znacznie mniej od tych kilku lat... ;-)

ellsworth

2019-10-23, 21:38
Andrzejas napisał/a:

Progi zwalniające to jedna z największych głupot na tej planecie.



Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie, a progi zwalniające niewątpliwie działają, zwalniając debili co im się droga z torem wyścigowym pomyliła.

S.T.U_Cummins

2019-10-24, 09:34
Andrzejas napisał/a:

Progi zwalniające to jedna z największych głupot na tej planecie.



Bo nie można 100km/h zapiepszać przy ograniczeniu do 30?

pekka satan

2019-10-26, 13:52
Co najlepsze, że znak informujący o progu postawili 10m przed progiem :D Ok, pewnie jest jakieś ograniczenie prędkości, ale jaki sens mimo wszystko ma taki znak?