18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kawał z całowaniem pod jemiołą

~LegendarnyZiom • 2012-12-14, 10:32
Dla tych co nie ogarniają tego zwyczaju:

Zwyczaj bezkarnego całowania się pod jemiołą wywodzi się przypuszczalnie z XVII-wiecznej Anglii. Po każdym pocałunku mężczyzna zrywał z krzaku po jednym owocu. Wierzono, że gdy zerwie ostatni, otrzyma dar płodności. Wiąże się to wierzeniem, że z powodu lepkości soku z owoców, uważano go za boskie nasienie.

Często podczas świąt Bożego Narodzenia i w Nowy Rok gałązki jemioły wieszane są w domach przy suficie lub nad drzwiami. Jemioła ma przynieść domowi i jego mieszkańcom szczęście w nadchodzącym roku. Zwyczaj ten narodził się w krajach nordyckich, gdzie jemioła zawieszona nad wejściem do domostwa promieniować miała na cały dom zgodą, miłością i szczęściem odpędzając uroki i demony.

Fail w 0:29 :amused:


Leginek

2012-12-14, 14:12
k***a wzruszyłem się przy staruszkach. Ahh :)

Ciesin

2012-12-14, 15:05
Ten odgłos... :3

ramzes12

2012-12-14, 15:19
matjastbg napisał/a:



O mamy straż moralną na sadisticu o proszę :) a co jeśli dziewczyna bądź chłopak są singlami, pozytywnie zrobiona akcja ale zawsze się znajdzie jakiś przyj***ny któremu coś nie pasuje, a sądząc po twojej wypowiedzi o szmatach to widzę że kobiety chyba zawsze miały na ciebie wyj***ne i teraz internetowy napinaczu przelewasz swą złość tutaj, myśląc że inne bezmózgi cię poprą :)





Na nic nie liczę. Wyraziłem swoje zdanie. Nie znasz mnie, a psychologiem jesteś żadnym. Po prostu mam inne wyobrażenie o szanującej się kobiecie.

Jeżeli ja jestem "strażą moralną" to Ty moim przeciwieństwem? Czyli idąc dalej ->jesteś zresocjalizowanym obywatelem nowego świata.

greggy_

2012-12-14, 15:57
@zlew69 idź być gejem gdzie indziej

ramzes12

2012-12-14, 16:19
greggy_ napisał/a:

@zlew69 idź być gejem gdzie indziej


cicho bo sie wyda

kurczasty

2012-12-14, 16:44
Ogolnie typiarka jebnieta ok mogła się nie szanować szanuje to ale liść to przegięcie i to duże.
W dupach się poprzewracało. Jakoś mocno to one nie szły w ślinę, więc nie wiem o co wielkie oburzenie.

matjastbg

2012-12-14, 16:53
zlew69 napisał/a:





Na nic nie liczę. Wyraziłem swoje zdanie. Nie znasz mnie, a psychologiem jesteś żadnym. Po prostu mam inne wyobrażenie o szanującej się kobiecie.

Jeżeli ja jestem "strażą moralną" to Ty moim przeciwieństwem? Czyli idąc dalej ->jesteś zresocjalizowanym obywatelem nowego świata.



Niestety nie jestem psychologiem :emo:
a twoje wyobrażenie jak to ty określiłeś o szanującej się kobiecie można o kant dupy rozbić, bo dupy mu nie dała, laski nie zrobiła, ani nic innego hańbiącego.
:idzwch*j:

darksider

2012-12-14, 19:41
Wygląda jak kręcone z greenscreenem....