18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

kawa czy herbata: marihuana

Vireek • 2010-10-03, 09:17
Dyskusja na poziomie czwartoklasistów...




Oto kolejny pretekst do rozpoczęcia zażartej, forumowej dyskusji.

lesiot

2010-10-03, 22:53
Na szczęście nie śmierć... źle to ująłem.
Zanim zaczął palić, był po prosty spokojnym i normalnym człowiekiem, pogadać się dało, na piwo wyjść. A od kiedy zaczął jarać, był na przemian po jaraniu, śmiał się z byle czego, nie dało się z nim pogadać, bo w ogóle oderwany od rzeczywistości, czasami nie wiedział gdzie jest, miewał lęki. A kiedy nie jarał, był cholernie agresywny i nadpobudliwy...
Stwierdziłem, że z kimś takim nie chce się zadawać, bo po jaraniu jest jak paprotka, a jak nie jara zachowuje się jak upośledzony dres.

raspbery

2010-10-03, 23:00
z aferą z dopalaczmi to teraz to jako ciekawostka tylko

ko...........er

2010-10-03, 23:07
Virdos napisał/a:

Dyskusja na poziomie czwartoklasistów...




Oto kolejny pretekst do rozpoczęcia zażartej, forumowej dyskusji.




no nie bardzo jeśli kto chce to niech pali komu to przeszkadza niech zalegalizuja , i bedzie git ja osobiscie niepale i jest dobrze :)

Piotrcovianin

2010-10-03, 23:29
-Jestem za legalizacją.

pie**olenie,że dużo więcej ludzi będzie palić jak stanie się to legalne - brednie, będzie na to zajawka, będą palić,później przestaną. Tak samo jak z alkoholem, który również jest ogólnodostępny - jeden pije dzień w dzień na umór, drugi okazyjnie, trzeci jest abstynentem.

Domyślam się czego boi się rząd - ujaranej, bezmyślnej młodzieży, która ma być przyszłością narodu... ale patrz punkt wyżej. Będzie palił ten kto chce i ile chce. Ilu studentów i studentek "ładuje" alko litrami i mimo wszystko kończy studia i wnosi coś pożytecznego do społeczeństwa ? Oczywiście jestem za przepisem aby palić tylko w wyznaczonych miejscach (nie każdy musi to przecież tolerować), czy przepisem zabierającym prawo jazdy za prowadzenie pod wpływem, itp. - podobnie jak z alkoholem.

Marihuana nigdy nie była bezpośrednią przyczyną śmierci (!) To,że ktoś po gandzi coś sobie zrobił też zdarza się rzadko ale znów wróćmy do alkoholu. Ilu k***a pijanych pojebów prowadzi auta powodując wypadki ? Ilu się zabija lub pod wpływem robi patologie we własnym domu np. bije żonę i dzieci (uprzedzam Wasze komentarze - mnie się to nie przytrafiło).

Marihuana leczy (Ma ona działanie psychotropowe, w zależności od warunków: uspokajające, lekko euforyzujące i przeciwbólowe; pobudza apetyt, dodatkowo działa rozkurczowo na mięśnie, zmniejsza ciśnienie śródgałkowe i rozszerza oskrzela. - zaczerpnięte z Wikipedii). A to,że ktoś kupuje na bazie "legendarnego" dmosetosa - co jest k***a bzdurą - to ma ch*jowe źródło i tyle !

Ktoś tutaj napisał, że kobieta "ćpająca" rodzi upośledzone dzieci - regularnie pijąca też... Ci co palą i mają przerwę są bardziej agresywni od alkoholików? Co za głupota. Alkon,który jest na procentowym głodzie zrobi wszystko żeby się naj***ć, włączając w to napady różnej agresji (nie pomylcie ich z żulami, bo ci muszą być mili żeby ktoś im dał "2zł") - nasz "ćpun" niekoniecznie, będzie agresywny, zresztą gandzia fizycznie nie uzależnia więc nie ma o czym gadać, może uzależniać co najwyżej psychicznie ale ja np. denerwuję się jak rano gorącej herbaty nie wypiję.
Gadanie,że jak zalegalizują konopie to "heroiczne" ziomki też zechcą legalizacji - tym nie damy, bo są konkretne argumenty na "NIE" - proste. Zresztą trzeba iść z postępem w przeciwnym razie 90% użytkowników tej strony byłaby jeszcze chłopkami pańszczyźnianymi, dającymi daniny na kościół.
Do zwolenników legalizacji - świat nie będzie lepszy po zalegalizowaniu, to zależy od ludzi nie od konopi, a Jah nie jest większy od Boga, Zeusa czy Latającego Potwora Spaghetti.

Co da legalizacja ?
-Więzienia są przepełnione,opłacamy skazańców w większości z naszych portfeli. Jeśli wypuścimy tych strasznych,krwiożerczych "ćpunów" będą miejsca na prawdziwych zbirów.
-Pieniądze z handlu trafiają do przestępczego świata - fakt ale gdy będzie legalizacja, znikną dilerzy, zniknie handel pod szkołami,a dzieciaki zamiast wydawać hajs od starych na zioło, będą mieć np. na kino, bo będą mieć krzaki na parapecie w doniczce.(i może piątkę z biologii dostaną)
-Znikną dopalacze (Dopal Acze i idziemy ziom), jak one działają każdy słyszał lub wie z autopsji.

Starałem się podawać logiczne argumenty tak żeby zrozumieli i zwolennicy legalizacji i przeciwnicy. Możecie mnie nawyzywać, pisać głupoty - szczerze lata mi to koło ch*ja.

Na końcu pomyślcie sami. Czy w porządku jest żeby "dobry chłopak" za 2g w kieszeni siedział tyle samo lub trochę krócej niż prawdziwi kryminaliści lub pedofile,wzorujący się na Pedobearu ?

Scarlet

2010-10-03, 23:37
ależ nasi forumowi eksperci długie posty piszą.. :roll:

lesiot

2010-10-03, 23:47
Piotrcovianin napisał/a:

Marihuana leczy


Chyba z kompleksów... dajcie spokój, bo to żaden argument i nie ma dziś racji bytu.
Piotrcovianin napisał/a:

(Ma ona działanie psychotropowe, w zależności od warunków: uspokajające, lekko euforyzujące i przeciwbólowe; pobudza apetyt, dodatkowo działa rozkurczowo na mięśnie, zmniejsza ciśnienie śródgałkowe i rozszerza oskrzela. - zaczerpnięte z Wikipedii).


Owszem, ale to jest specyfika jednego ze składników - THC, które naturalnie w marihuanie wsytępuje w stężeniu raptem kilku %.
Dziś hodowanie marihuana nie ma uzasadnienia farmakolgicznego, z racji że THC do celów leczniczych uzyskuje się syntetycznie...
Za wikipedią:
Cytat:

THC otrzymane syntetycznie, znane pod nazwą dronabinol, dostępne jest na receptę (nazwa handlowa Marinol) w kilkunastu krajach, m.in. w USA, Holandii i Niemczech. W USA, Marinol należy do Schedule III (według CSA) - jest narkotykiem o małym ryzyku fizycznego i psychicznego uzależnienia, dostępnym na receptę. Początkowo był zaliczany jednak do Schedule II. Został zatwierdzony przez FDA w terapii takich chorób jak anoreksja, AIDS, a także w przypadku nudności, wymiotów i u pacjentów po przebytej chemioterapii, a także do leczenia choroby Alzheimera.

Analogicznie do dronabinolu, nabilon, był powszechnie dostępny w Kanadzie pod nazwą Cesamet, produkowany przez firmę Valeant. Również w Stanach Zjednoczonych Cesamet został zatwierdzony przez FDA i zaliczony do Schedule II.



Piotrcovianin napisał/a:

A to,że ktoś kupuje na bazie "legendarnego" dmosetosa - co jest k***a bzdurą - to ma ch*jowe źródło i tyle !


Czy domestos akurat jest bzdurą to nie wiem (ale prawdopodobny z racji zawartości chloru z tym, że kompletnie nie opłacalny). A przy produkcji (bo ciężko to nazwać hodowlą), używa się głownie eteru i różnego rodzaju rozpuszczalników w celu podwyższenia stężenia THC w końcowym produkcie, do tego dokłada się też inne substancje, które "dodają kopa" (poczynając od klejów, również na bazie rozpuszczalników). Więc akurat rzeczony domestos, to byłby mały pikuś akurat.

losterlse

2010-10-03, 23:54
Osobiście znam typa, co po dobrym bakaniu nabawił się nerwicy serca :-/ Ale i tak obrońcy powiedzą, że to zbieg okoliczności :]

mi...........ex

2010-10-04, 00:06
poijajac moj poglad na to i obiektywnie oceniajac dyskusje, osoba pana z dlugimi wlosami, ktory siedzi w srodku wk***ia nie do wytrzymania.

sposob w jaki mowi, przerywa i atakuje irracjonalnie zadajac zbyt szczegolowe pytania powoduje ze chce mu sie solidnie przypie**olic i zapytac czy dalej szmaciarz jest taki k***a pyskaty.

alorkar

2010-10-04, 01:48
ch*j z marych*janą! ja chce legalizacje LSD jak w czechach.

Tester

2010-10-04, 09:31
Ta książka z konopi jest sprzedawana na gramy ? :?: ?

Antylewak_1920

2010-10-04, 09:44
Głosujcie nadal na PO, PiS i inne ch*je muje. Śmiejcie się dalej z Kaczora, oddając głos na Komoruskiego, Pitery, Tuski. Dajcie wreszcie cepy szansę liberałom. Prawdziwym liberałom.

robson101

2010-10-04, 10:37
ale ta pitera farmazony pieprzy .....

NiggaFromNR

2010-10-04, 11:42
lesiot napisał/a:

A przy produkcji (bo ciężko to nazwać hodowlą), używa się głownie eteru i różnego rodzaju rozpuszczalników w celu podwyższenia stężenia THC w końcowym produkcie, do tego dokłada się też inne substancje, które "dodają kopa" (poczynając od klejów, również na bazie rozpuszczalników).



zauwaz jedna rzecz - tak robia producenci NIELEGALNI! (bo w polsce narazie legalnych nie ma). Pomysl czy tak byloby gdyby panstwo mialo monopol na hodowle? szczerze watpie. tak jak z alkoholem - jedni robia piwo za 1.50 byle by najtansze a inni robia piwo za 5 zeta byle by najlepsze. kupowalbys co chcesz i ile chcesz. w zaleznosci od zawartosci THC i od skutkow jakie da dany rodzaj baki - czy bardziej na smiechawe czy bardziej na rozmyslanie nad egzystencja czlowieka we wszechswiecie.

narazie z kupnem zielska jest jak z dopalaczami. nikt w zasadzie nie wie co tam jest... i tak narazie pozostanie ;/

Ciapek426

2010-10-04, 14:22
Dadzą taką k***ę, co nie ma zielonego pojęcia co to są narkotyki, marihuana... Nienawidzę takich ludzi co nigdy nie używali, nie mieli z tym kontaktu i wymądrzają się jakby nie wiadomo kim, k***a, byli. Ta laska niech się schowa do domu, bo jak ktoś ją spotka na ulicy to rozjebie łeb o pierwszy lepszy krawężnik .

Prozac

2010-10-04, 16:33
ta pitera jest tak samo glupia jak i kazdy pismak ktory nie ma zielonego pojecia na zaden temat!!!! jak czytam i slucham takie bzdury to noz sie w kieszeni otwiera!!! zakazuja czegos czego nie znaja :) toz to jakies horendum!!!! stawia na rowni heroine i trawe!!! :shock: nie odpowiedziala na zadne pytanie chlopakow:) zalosne tak samo jak ten okularnik dziennikarski ktory przyklaskiwal piterze praktycznie robiac jej werbalna minete brakowalo tylko orgazmu bo byli az tak jednoglosni:) zalosny ten kraj trzeba sie kryc z ganja bo przeciez alkohol jest bezpieczny.... powiedzcie to maltretowanym kobietom i dzieciom alkoholikow ktorzy sa katami swoich rodzi!!! powiedzcie im ze alkohol jest dobry!!!! przypomina mi to dyktal :hitler: musi byc wola starych tetrykow ktorzy liza dupy biskupom a potem oblizuja sie i smakuja bo wlasnie tak smakuje wladza w polsce trzeba wejsc klerowi w dupe bo to oni rzadza a ta "liberalna" platforma to zalosny cyrk taki sam jak pisuar!!!! wychowali sie w komunie wiec nie wiedza co to demokracja!!!! :-D