18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Karetką na sygnale

TomdeX • 2013-10-23, 17:02
Fajny materiał przygotowany przez władze Ostrowa Wielkopolskiego. Pokazuje wzorcowe ustąpienia przez samochody, ale także takie rzeczy, które nie powinny mieć miejsca... Nie ma co, karetka to pojazd uprzywilejowany, ale niektórzy po prostu tego nie pojmują albo mają wyj***ne.

Będą co kilka dni nowe odcinki póki co dwa (polecam zwłaszcza ten drugi z babą na pasach i z dwójką kamikadze):


MudPie

2013-10-24, 00:27
rksrobert napisał/a:

Byłem kiedyś kierowcą karetki ponad 2 lata w Lublinie, jest to dużo większe miasto niż pokazane to w tej wstawce. Nie jest to taka zajebista robota jakby się mogło wydawać. Cały czas trzeba być skupionym na milion procent, bo nie każdy słyszy karetkę lub ją widzi wychodząc z łuku bądź dojeżdżając do skrzyżowania. Kiedyś w korku na ul. Lubartowskiej w stronę ul. Spółdzielczości Pracy pajac w VW Golfie nie chciał nas przepuścić. Nie było jak przejechać, musiałem wyjść z auta i go zj***ć. Mimo to nadal nie chciał się ruszyć ponieważ był przekonany, że chcemy wyjechać z korka. Omal gościa nie naj***łem, ale wrzaski wystarczyły aby wyjechać. Niestety zbyt długo tam staliśmy i nie zdążyliśmy uratować osoby do której jechaliśmy. Chłopak miał 23 lata. Później próbowałem szukać tego sk***ysyna z korka, ale się nie udało. Po tym porzuciłem tę pracę.



Coś mi nie gra w Twojej historii. Piszesz, że pracowałeś 2 lata. Według profilu masz teraz 20 lat. Załóżmy że w tym roku zrezygnowałeś, więc musiałeś podjąć pracę jak miałeś 18 lat. Jakoś ciężko mi uwierzyć że zatrudniono kogoś kto nie miał żadnego doświadczenia za kółkiem. Bo prawnie prawo jazdy mogłeś zrobić w tym samym roku w którym rzekomo podjąłeś tą pracę plus na kierowcę karetki zdaje się dodatkowy egzamin. Czyli musiałeś w jednym roku i zdać prawo i test na kierowce i jeszcze znaleźć taką pracą. Mało prawdopodobne. Ja na miejscu pracodawcy nigdy bym nie zatrudnił na kierowcę kogoś kto dopiero zrobił prawo jazdy.

Kislowy_wampir

2013-10-24, 02:56
Pojazd uprzywilejowany to nie święta krowa drodzy użytkownicy i jeśli spowoduje podczas przejazdu przez skrzyżowanie na czerwonym świetle to odpowiada jak normalny kierowca i taka jest prawda tyle że sygnały świetlne jak i dzwiękowe służą do tego by inni kierowcy z daleka mogli już obczaić to że należy ustąpić, ale jeśli nie ustąpisz nic Ci nie zrobią po prostu wyjdzie na to że jesteś j***nym sk***ysynem :P

No i pojazd uprzywilejowany ma również prawo do jazdy pod prąd, w miejscach gdzie jest zakaz wjazdu itp. ale cały czas musi uważać bo w razie wypadku/ stłuczki to on jest winien.

No i ten narrator pie**oli głupoty i aż mnie głowa boli od słychania jego wypocin :) Nie każde skrzyżowanie daje możliwośc zauważenia z której strony będzie jechała karetka. Kierowca tira nie ustąpił bo nie musiał to po pierwsze po drugie zanim zauważył że karetka jedzie wjeżdżał już na skrzyżowanie a gwałtowne hamowanie dużo by niedało bo jednak taką mase nieda się zatrzymać w ciągu chwili więc uznał że szybciej będzie przejechać.

Często żałuje że nie mam aparatu bądź kamerki przy sobie gdy spaceruje po Łodzi, kilka razu już widziałem jak karetka przebija się przez zakorkowane ulice i robi to wrażenie o dużo lepsze niż to co oni tutaj pokazują :)

P.S. Jakiś czas temu na skrzyżowaniu zielona/zachodnia była ciekawa sytuacja mianowicie czerwone światło, samochody stoją a 3 auto od świateł to policja, no i nagle słysze syreny i dyskoteka już gra 1 samochód elegancko ustąpił natomiast kolejny spokojnie czeka, policjanci trąbią a gościu ma wyj***ne aż nie zapaliło się zielone kiedy to spokojnie koles ruszyła radiowóz wyprzedził oczywiście jak tylko mógł a pan policjan pokiwał zz dezaprobatą głowa i pojechali :) Tak więc widać, że ludzie na policje mają wyj***ne, ale gdy jedzie straż/karetka moment i już mają wolną droge :) No ale każda służba pracuje sama na swoją opinie wśród społeczeństwa :P

P.S.2 Pan który nie ustąpił im pierwszeństwa był koło 50.

rksrobert

2013-10-24, 15:23
MudPie napisał/a:



Coś mi nie gra w Twojej historii. Piszesz, że pracowałeś 2 lata. Według profilu masz teraz 20 lat. Załóżmy że w tym roku zrezygnowałeś, więc musiałeś podjąć pracę jak miałeś 18 lat. Jakoś ciężko mi uwierzyć że zatrudniono kogoś kto nie miał żadnego doświadczenia za kółkiem. Bo prawnie prawo jazdy mogłeś zrobić w tym samym roku w którym rzekomo podjąłeś tą pracę plus na kierowcę karetki zdaje się dodatkowy egzamin. Czyli musiałeś w jednym roku i zdać prawo i test na kierowce i jeszcze znaleźć taką pracą. Mało prawdopodobne. Ja na miejscu pracodawcy nigdy bym nie zatrudnił na kierowcę kogoś kto dopiero zrobił prawo jazdy.



No tak bo nie można sobie ustawić obojętnie jakiej daty urodzenia? Po co mam ustawiać prawdziwą datę skoro sadistic to nie żadna witryna do załatwiania np. rachunkowości. Równie dobrze mogę mieć 8 lat i przeglądać harda. Nie wierzysz to mnie to niestety nie interesuje.

sauerps

2013-10-24, 16:34
chlop napisał/a:

@up nic trudnego na dyńkę z 2 piętra i włala

chodziło mi o prowadzeniu karetki, ale przemyślę to ;)