18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Karabinek AK-74 Bułgarskich Sił Zbrojnych

Bartas1992PL • 2015-05-16, 23:46
Jak wygląda mechanizm karabinka AK-74 w zwolnionym tempie podczas prowadzenia ognia?



:snajper2:

Rax

2015-05-17, 00:02
zazwyczaj sie nie jaram bronia palna, ale przy tym mozna wypic cala krate :D

i popatrzec jak sie wszystko telepie w slowmo :D dziw ze sie nie rozlatuje

WakeUp

2015-05-17, 00:18
strzelałbym, demontował i składał :-D

rai87

2015-05-17, 00:22
Piękny w swojej prostocie

crankshaft

2015-05-17, 00:37
Ale że co? Nasz AKM działał tak samo. Beryl czy Tantal dokładnie tak samo. Wszystko to i tak wzorowane na AK. Nie rozumiem podniety. To rozwiązanie jest znane zanim ja się urodziłem. A Bułgarzy z tego co wiem nigdy nie produkowali klonów kałacha.

Bartas1992PL

2015-05-17, 00:50
@up
Tu nie chodzi o jakąś "podniete" tylko o pokazanie w jaki sposób działają bebechy AK-74. I tak, każdy mniej więcej ogarnięty facet wie, że zdecydowana większość karabinków wykorzystywanych i modernizowanych w europie środkowo-wschodniej wzorowane jest na AK, bo ten mechanizm jest prosty i niezawodny. Składałem/rozkładałem AKMS (w moim wypadku) wielokrotnie, i w życiu nie zamieniłbym się np. na M4 ;)

tranzystor

2015-05-17, 02:00
crankshaft napisał/a:

Ale że co? Nasz AKM działał tak samo. Beryl czy Tantal dokładnie tak samo. Wszystko to i tak wzorowane na AK. Nie rozumiem podniety. To rozwiązanie jest znane zanim ja się urodziłem. A Bułgarzy z tego co wiem nigdy nie produkowali klonów kałacha.




Zazwyczaj najtrudniej wpaść na najprostsze rozwiązanie, które okazuje się genialne. Przed AK był jeszcze niemiecki STG44, który działał na podobnej zasadzie, był zewnętrznie podobny, ale był zawodny.

crankshaft

2015-05-17, 03:18
Skończ pie**olić. Bo gdybyś kiedyś widział Stg 44 to byś nie j***ł takich bzdur internetowych. Chcesz udawać mądralę to powiedz gdzie i kiedy w Bułgarii się produkowało klony AK, Rumunia ciołku jak już. A kiedyś nawet ciebie ceniłem. Z każdym wpisem dołujesz i nawet tego nie czujesz. A to już ch*jowe. Gdzieś się facet pogubiłeś, sam nie wiesz gdzie. Ale przy okazji udało ci się mnie skutecznie obrazić pie**oląc bez sensu. Nie wiem, może mniej pij czy co?

Autor - ja do ciebie nic nie mam. Może i dobrze robisz. Ale to wszystko wynika za schematów. ;) Ale niech się gimbusy uczą.

Krak

2015-05-17, 08:39
crankshaft napisał/a:

AKM działał tak samo. Beryl czy Tantal dokładnie tak samo. Wszystko to i tak wzorowane na AK.



Żeby było ładnie to należy tez na czym wspomniany AK był wzorowany....

Ti...........ch

2015-05-17, 08:59
Krak, no na czym?

Jak znowu przeczytam, że na StG44 to chyba się posmarkam ze śmiechu.

maddog77

2015-05-17, 08:59
Stanął mi :)

kaksmisz

2015-05-17, 10:05
Pocisk po wystrzeleniu może tak sobie koziołkować niewinnie jak w 28 sec?

crankshaft

2015-05-17, 10:56
Nie ma takiej opcji. Gdyby w takiej odległości od lufy zaczął "koziołkować", to celność tej broni by była na poziomie chińskiego pistoletu na kulki za 10 złotych, Ale czego się spodziewasz po filmie od hamburgerów o "bułgarskim" kałachu.
5,45 ma przesunięty środek ciężkości do tyłu. Po trafieniu w cel potrafi niezłe jajca odwalać. Np. dostaniesz w tyłek a wyjdzie brzuchem. Rosjanie oczywiście się do tego nie przyznają, że to niby tak wyszło przypadkiem. Moim zdaniem to celowo tak zrobiono. Bo przecież tylu "uzbrojeniowców" co oni mają się nie mogło pomylić. ;)

vassili

2015-05-17, 11:05
A moja nowa wiatrówka się zj***ła po niecałych 500 strzałach...

ho...........zo

2015-05-17, 11:14
To w ogóle nie jest imponujące ani nic