18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Karabinek AK-74 Bułgarskich Sił Zbrojnych

Bartas1992PL • 2015-05-16, 23:46
Jak wygląda mechanizm karabinka AK-74 w zwolnionym tempie podczas prowadzenia ognia?



:snajper2:

LubieMaleKotki

2015-05-17, 11:17
@upup i @upupup

Z tego co wiem to ten koziołkujący pocisk to taka cecha charakterystyczna dla AK74, nie ma to wiekszego wplywu na celnosc, ale na siłę rażenia juz tak. Dodatkowo po trafieniu w cel taki pocisk zostaje w środku przekazując całą energię kinetyczną, a nie jak w przypadku AK47 - przelatuje na drugą stronę.
Jeśli się mylę to mnie poprawcie, pamietam że słyszałem to na Discovery zanim stalo się ono gównem i aukcjonerach i innych poszukiwaczach skarbów z hameryki

q800

2015-05-17, 11:28
crankshaft napisał/a:

Skończ pie**olić. Bo gdybyś kiedyś widział Stg 44 to byś nie j***ł takich bzdur internetowych. Chcesz udawać mądralę to powiedz gdzie i kiedy w Bułgarii się produkowało klony AK, Rumunia ciołku jak już. A kiedyś nawet ciebie ceniłem. Z każdym wpisem dołujesz i nawet tego nie czujesz. A to już ch*jowe. Gdzieś się facet pogubiłeś, sam nie wiesz gdzie. Ale przy okazji udało ci się mnie skutecznie obrazić pie**oląc bez sensu. Nie wiem, może mniej pij czy co?

Autor - ja do ciebie nic nie mam. Może i dobrze robisz. Ale to wszystko wynika za schematów. ;) Ale niech się gimbusy uczą.



Ty masz jakiś problem ze sobą. Uczciwie mówię, nie chcę cię widzieć na strzelnicy. Sturma to ty widziałeś, replikę AGMa co najwyżej, operatorze ASG.

crankshaft

2015-05-17, 11:33
@LubieMaleKotki
Ale po zetknięciu z celem. Nie pięć czy 10 metrów od wylotu z lufy. Gdyby tak było, to na 100 metrów byś musiał strzelać bronią podniesioną pod kątem 45 stopni. A większość pocisków by nawet nie przebiła zwykłej tarczy. O ile chociaż jeden na cały magazynek by w nią trafił. ;)

Kiedyś się na to mówiło "wańka wstańka". Jak ktoś się bawił czymś takim to zrozumie co się dzieje z takim pociskiem po zetknięciu z czym twardym. Np. ludzką kością.

Ty tam na górze. Ja ciebie wcale nie chcę widzieć. Nigdzie. A ASG to ja nawet nigdy w rękach nie miałem. W przeciwieństwie do AKMS.

an...........ad

2015-05-17, 11:46
crankshaft napisał/a:

Nie ma takiej opcji. Gdyby w takiej odległości od lufy zaczął "koziołkować", to celność tej broni by była na poziomie chińskiego pistoletu na kulki za 10 złotych, Ale czego się spodziewasz po filmie od hamburgerów o "bułgarskim" kałachu.
5,45 ma przesunięty środek ciężkości do tyłu. Po trafieniu w cel potrafi niezłe jajca odwalać. Np. dostaniesz w tyłek a wyjdzie brzuchem. Rosjanie oczywiście się do tego nie przyznają, że to niby tak wyszło przypadkiem. Moim zdaniem to celowo tak zrobiono. Bo przecież tylu "uzbrojeniowców" co oni mają się nie mogło pomylić. ;)


Czytałem o tym paskudnym patencie :-D
Z tego co pamiętam, pocisk 5.45 ma ruchomy rdzeń który przesuwa się PO trafieniu w cel, zmieniając środek ciężkości i zaczynając "iść bokiem" wcześniej, co skutkuje paskudnymi ranami.
Może na tym filmie od hamburgerów mieli jakąś starą/ wadliwą amunicję?
Pozdro ;-)