18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Kara i gułag

Boldek • 2013-06-07, 00:37
ostatnio głośno o łotewskich halucynacjach, niedożywieniu i mroźnej zimie, więc postanowiłem poszperać i znalazłem kilka komicznych jak dla mnie zbrodni za, które skazywano na gułag.

dla nie wiedzących co to gułag:
Gułag – system obozów pracy przymusowej w ZSRR, w którym więźniami byli zarówno przestępcy kryminalni, jak i osoby uznawane za społecznie niepożądane lub politycznie podejrzane.

A oto popełnione zbrodnie:
Ekspedientka, przyjmując towar, zapisywała cyfry na gazecie, innego papieru nie było. Liczbę kawałków mydła zanotowała na czole towarzysza Stalina. 10 lat

Krawiec, odkładając na bok igłę, wetknął ją w gazetę, którą wyklejona była ściana i trafił Kaganowicza w oko. 10 lat

Marynarz sprzedał Anglikowi zapalniczkę własnego wyrobu typu „Katiusza” (knot w rurce i krzesiwo) jako pamiątkę za jednego funta.. Narażenie na szwank autorytetu kraju-10 lat

Pastuch, złoszcząc się na krowę, że narowista, sklął ją od „kołchozowych kurew”. 10 lat

16–letni uczeń – Czuwasz, pisząc w gazetce ściennej hasło, popełnił omyłkę w pisowni rosyjskiego, a więc nie ojczystego wyrazu. 5 lat

Rozumie się samo przez się, że wlepiano 58 robotnikom, którzy robili w zakładzie składkę na pomoc dla żony aresztowanego towarzysza. Ci mieli tupet, co?

Jest tego więcej, ale skopiowałem to co było najkrótsze :D

Bociek

2013-06-07, 00:42
Ile lat dostałeś? -pytają się więźniowie łagru nowego współwięźnia.
-15 lat.
-A za co?
-Za nic.
-Nie kłam, za nic dawali 10...

vonFuchs

2013-06-07, 01:02
Doktor bada więźnia gułagu:
- proszę oddychac
-doktorze, po co, skazali mnie za dywersję i sabotaż na 20 lat,
- a to w takim przypadku lepiej nie oddychać

ProVVe

2013-06-07, 01:28
Po co dekodujesz co to gułag... Niech barany googlują i szukają wiedzy...

LxDead

2013-06-07, 12:25
Gułag... przej***na sprawa. Tam niektórzy nawet 2 lat wytrzymac nie mogli a co dopiero 10.
Za dużo karmiono by umrzeć, za mało by mieć siły na to by robić, w sam raz żeby przeżyć.. Gdybym mial do wyboru łagier a lagier. Brał bym lagier bez zastanowienia sie..

PrsDBW

2013-06-07, 12:42
@Up Lepiej bierz słownik :D

WolfManGoth

2013-06-07, 12:43
LxDead,
Takich, jak Ty to pierwszego dnia na druty rzucili :v

glowonog

2013-06-07, 12:44
nalezy dodac, ze malo kto wychodzil po tych 10 latach bo zawsze znalazl sie powod zeby przedluzyc wyrok

Kozar

2013-06-07, 12:48
a do tej pory żyją barany ze sklerozą głoszące: "komuno wróć!"

CiemnosciHetman

2013-06-07, 12:53
źródło - "Archipelag Gułag" A. Sołżenicyn.
Ogólnie polecam książkę. Jakby ktoś chciał, znajdzie tam też tortury stosowane przez KGB, aby towarzysz przyznał się do winy.

dagins

2013-06-07, 13:27
Kolega mojego ojca miał dziadka w wehrmachtcie, którego Ruscy złapali i wywieźli na Syberię. Spędził w gułagu około 10 lat. Kiedy po wojnie wrócił do Niemiec, mógł uchlać się, zasnąć w hałdzie śniegu przed barem, a nad ranem wrócić do domu. Do końca życia na nic nie chorował, nawet nie miewał przeziębień.

Ailurus_fulgens

2013-06-07, 14:54
Co ciekawe i straszne - transporty do obozów miały znacznie gorsze warunki i większą śmiertelność niż same obozy.

Yoicks

2013-06-07, 15:24
Najlepsze jest to, że matka potrafiła donieść na swoje dziecko i na odwrót

LxDead

2013-06-07, 16:03
@PrsDBW nie widze powodow ;]
@WolfManGoth znając życie takich jak ty to by od razu wysłali kominkiem w atmosferę(czyt. żadnego pożytku) :amused: