18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kapsuła do samobójstw

pi...........ja • 2017-11-26, 11:23
Korzenie wynalazcy pewnie niemieckie :-D Kontrowersyjny australijski aktywista, Philip Nitschke, który jest znany ze swojego absolutnego poparcia dla prawa do eutanazji, przedstawił światu wyjątkowo dyskusyjny projekt. Jest to kapsuła wielokrotnego użytku, która ma służyć do popełniania samobójstwa.

Kapsuła nazwana "Sarco" jest owocem współpracy Nitschke z holenderskim inżynierem. Będzie mogła być drukowana w technologii 3D i składana w dowolnym miejscu. Urządzenie ma umożliwić każdemu, kto jest w posiadaniu klucza dostępu, zakończenie swojego życia poprzez banalne naciśnięcie przycisku.

Australijczyk objaśnia, że dostęp do kapsuły mogą mieć ludzie, którzy wypełnili specjalny kwestionariusz w internecie. Chętni dostaną wówczas czterocyfrowy kod dostępu. Osoba, która leży w kapsule i zdecydowała się na naciśnięcie przycisku, zostaje uśmiercona przez ciekły azot, który szybko pozbawia przestrzeń wystarczającej ilości tlenu. Śmierć w ten sposób następuje po kilku minutach.

Jakby tego było mało, kapsuła może zostać odłączona od reszty sprzętu i zostać od razu zastosowana jako trumna. Nitschke planuje umieścić swój projekt w internecie, aby każdy mógł go sobie zbudować. Mężczyzna uważa, że dzięki jego pomysłowi każdy będzie mógł zakończyć swoje życie w spokojny i niezawodny sposób.

tarcer123

2017-11-26, 15:27
Co nie zmienia faktu że prawo do szybkiej i bezbolesnej śmierci powinien mieć każdy. Nawet sobie nie zdajemy sprawy ile codziennie cierpienia i dramatów ludzkich odbywa się w szpitalach i hospicjach.

Zagorzałym przeciwnikom eutanazji polecam udanie się do hospicjum gdzie leżą ludzie nieuleczalnie chorzy.

Niejednokrotnie lezą tam ludzie w różnym wieku którzy są nieuleczalnie chorzy i czasami walą głową w ścianę z bólu i drą się na cały głos. A leki przeciwbólowe już nie działają.

Widziałem jak umierał mój dziadek w męczarniach... to daje do myślenia.

Uważam że to chore. Nieuleczalnie chorego psa można uśpić a człowiek ma się męczyć w agonii do ostatniego oddechu.

Mom and Death

2017-11-26, 15:38
Takie auto by mogli wypuscic bo design zaebisty w ch*j a nie urzadzenie do samobojstwa.

Lee225

2017-11-26, 17:29
Sumienie by mnie zadręczyło jakbym pozwoliło komuś się zabić.

doredo

2017-11-26, 17:36
pietras_ja napisał/a:

Kontrowersyjny australijski aktywista,


Przeczytałem "austriacki akwarelista" :v

Foris

2017-11-26, 17:42
Cytat:

Osoba, która leży w kapsule i zdecydowała się na naciśnięcie przycisku, zostaje uśmiercona przez ciekły azot, który szybko pozbawia przestrzeń wystarczającej ilości tlenu. Śmierć w ten sposób następuje po kilku minutach.


Przy okazji umiera w cierpieniach spowodowanych duszeniem... Gdyby zamiast ciekłego azotu użyli zwykłego helu (bez bólu, po minucie tracisz przytomność i koniec) to jeszcze pomysł miałby jakiś sens 8-)

Pigwaranek

2017-11-26, 17:52
@tarcer123 No i my zdominowalismy kompletnie planete i eksplorujemy wszechswiat, podczas gdy psy wachaja sie po dupach i liza sobie jaja. Chocbys nie wiem co zrobil i jakie prawa wprowadzil to cierpienia z tego swiata sie nie pozbedziesz, a legalizujac eutanazje czynisz kolejny krok degradujacy status czlowieka w jego swiadomosci. W chwili obecnej status ten oscyluje gdzies pomiedzy bydlem a niewolnikiem.

Matjag

2017-11-26, 18:14
Pytanie czy można ze środka streama postawić.

SQRW3L_ponury

2017-11-26, 18:51
Pigwaranek napisał/a:

a legalizujac eutanazje czynisz kolejny krok degradujacy status czlowieka w jego swiadomosci. W chwili obecnej status ten oscyluje gdzies pomiedzy bydlem a niewolnikiem.



Eutanazja - czyli swobodny wybór momentu jak i sposobu opuszczenia tego k***idołka ma 'degradować człowieka w jego świadomości' ?
CZyli zdanie sie na przypadek w kwestii smierci czyni z cżłowieka człowieka a planowanie jej na własnych wrunkach go zezwierzęca ? Brzmi to jak jakiś sekciarski bełkot...

prezio87

2017-11-26, 18:56
I teraz te ludzkie dramaty, kiedy chce się zabić, bo nie stać mnie na spłatę kredytu. Nie mam więc zdolności kredytowej, żeby zaciągnąć kolejny kredyt, żeby kupić kapsułe, żeby się zaj***ć. Smuteczek

radek225

2017-11-26, 19:05
Wygląda, jak samochód z "Raportu mniejszości". Z resztą sposobów na zejście z tego świata w sposób szybki i bezbolesny jest pełno.

Zeusek

2017-11-26, 19:46
Wielokrotnego użytku ale ma służyć jako trumna .. no ciekawe, po 2 poprzednikach mam się upychać tam na siłę?

mygyry

2017-11-26, 20:49
Zeusek napisał/a:

Wielokrotnego użytku ale ma służyć jako trumna .. no ciekawe, po 2 poprzednikach mam się upychać tam na siłę?


pietras_ja napisał/a:

Jakby tego było mało, kapsuła może zostać odłączona od reszty sprzętu i zostać od razu zastosowana jako trumna.


Czytanie ze zrozumieniem cię przerasta?

sa...........os

2017-11-26, 20:53
Cytat:

a legalizujac eutanazje czynisz kolejny krok degradujacy status czlowieka w jego swiadomosci.



Że co k***a? Ale natchnione pie**olenie dla pie**olenia. :roll: