18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kapsuła do samobójstw

pi...........ja • 2017-11-26, 11:23
Korzenie wynalazcy pewnie niemieckie :-D Kontrowersyjny australijski aktywista, Philip Nitschke, który jest znany ze swojego absolutnego poparcia dla prawa do eutanazji, przedstawił światu wyjątkowo dyskusyjny projekt. Jest to kapsuła wielokrotnego użytku, która ma służyć do popełniania samobójstwa.

Kapsuła nazwana "Sarco" jest owocem współpracy Nitschke z holenderskim inżynierem. Będzie mogła być drukowana w technologii 3D i składana w dowolnym miejscu. Urządzenie ma umożliwić każdemu, kto jest w posiadaniu klucza dostępu, zakończenie swojego życia poprzez banalne naciśnięcie przycisku.

Australijczyk objaśnia, że dostęp do kapsuły mogą mieć ludzie, którzy wypełnili specjalny kwestionariusz w internecie. Chętni dostaną wówczas czterocyfrowy kod dostępu. Osoba, która leży w kapsule i zdecydowała się na naciśnięcie przycisku, zostaje uśmiercona przez ciekły azot, który szybko pozbawia przestrzeń wystarczającej ilości tlenu. Śmierć w ten sposób następuje po kilku minutach.

Jakby tego było mało, kapsuła może zostać odłączona od reszty sprzętu i zostać od razu zastosowana jako trumna. Nitschke planuje umieścić swój projekt w internecie, aby każdy mógł go sobie zbudować. Mężczyzna uważa, że dzięki jego pomysłowi każdy będzie mógł zakończyć swoje życie w spokojny i niezawodny sposób.

Halman

2017-11-26, 11:31
autor powinien przetestować urządzenie czy działa

siwybis

2017-11-26, 11:36
Reklamówka z Biedry, opaska zaciskowa z tych dłuższych by na kark starczyło i można się zlikwidować za złoty pięćdziesiąt...

biala20

2017-11-26, 11:46
Ciekły azot?! Serio? Może najpierw podtlenek azotu, a potem uderzeniowa dawka cyjanowodoru! Zresztą w ch*j, chemię miałam w zeszłym wieku...

Argeusz

2017-11-26, 11:46
To mi się podoba. Zamiast dramatów, gdzie nic nikomu nie mówisz i wieszasz się nocą w kiblu i znajduje cię rodzina... Każdy mógłby odjeść w spokoju.

sz...........ik

2017-11-26, 11:49
Ja chciałbym umrzeć w spokoju we śnie, jak mój dziadek... A nie wrzeszcząc z przerażenia jak pasażerowie jego autobusu.

mygyry

2017-11-26, 11:56
Ja tam uważam, że w każdej celi więziennej na wyposażeniu powinien wisieć stryczek, po kilku latach każdemu wydał by się atrakcyjną huśtawką i tak oto problem z utrzymywaniem patologii by zmalał

FransFr

2017-11-26, 12:07
HAL9000/2 napisał/a:

autor powinien przetestować urządzenie czy działa



Czy ja wiem, jeśli miałoby to choćby trochę zmniejszyć liczbę kretynów powodujących problemy komunikacyjne (autostrada, tory) to czemu nie? Wszystko w myśl zasady, "Im więcej samobójców, tym mniej samobójców".

Hrabia Drapula

2017-11-26, 12:18
mają postawić pod siedzibą PiSu i pośredniakami u nas

~Velture

2017-11-26, 12:53
Ja chyba za bardzo poj***ny jestem bo jakoś pierwsze o czym pomyślałem to fakt, że idealne do mordowania ludzi. Wystarczy wypełnić kwestionariusz z danymi jakiegoś słupa a potem ofiarę wrzucić do środka.

krzyks

2017-11-26, 12:57
pietras_ja napisał/a:


Będzie mogła być drukowana w technologii 3D i składana w dowolnym miejscu. .....
Osoba, która leży w kapsule i zdecydowała się na naciśnięcie przycisku, zostaje uśmiercona przez ciekły azot, który szybko pozbawia przestrzeń wystarczającej ilości tlenu.



No i dupa, ciekłego azotu nie udało się wydrukować :evil:

saves

2017-11-26, 13:14
Powinien to zainstalować w PE.

sir_Alex

2017-11-26, 13:41
tutaj tańsza wersja

Maxi96

2017-11-26, 15:13
Własnie miałem napisać na ch*j taki wynalazek jak wystarczy sznur?

ale sir_Alex był szybszy :-(