18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kampanie przeciw paleniu - git produkcje czy nic nie warte?

le...........65 • 2016-01-03, 23:35
Z nowym rokiem, nowe postanowienia, których większość skończy się już z końcem stycznia. Jednak coś jest w kampaniach antynikotynowych, że ogląda się je z pewnym smaczkiem.

Poniżej kilka ciekawych produkcji, może komuś da do myślenia? Aczkolwiek kto chce palić, palić i tak będzie, tak jak z grubasami i alkoholikami (i tak na koszt obywateli się wszystkich leczy, na szczęście sporo z nich umiera). Wymagany podst. angielski. Enjoy





Porady od palaczy z usuniętą krtanią z powodu palenia, info może się kiedyś przydać ;)




Na deser w spoilerze kilka reklam starych, dobrych, kultowych czerwonych Marlboro i nie tylko 8-)

spoiler

eunstachy

2016-01-04, 10:02
ale dyskusja. Siadam, odpalam moje ulubione papierosy - Marlboro i zabieram się do czytania ;)

poranny_kubek

2016-01-04, 11:32
Palenie jest zajebiste, tylko te ku*wy brukselskie za dużo chcą na tym zarobić. Fakt, że od tego się umiera, no ale przecież każdemu wolno... :dead:

idejakprzecinak

2016-01-04, 11:56
Ja paliłem około 14 lat. Wyliczając ostatnio ile mnie to kosztowało to mocno uśredniając:

14lat x 365 dni = 5110 dni palenia

zakładam, że średnio paliłem paczkę dziennie bo różnie bywało. Jak zaczynałem palić to paczka L&M kosztowała 4,60, jak kończyłem palić to paczka Nevad kosztowała coś ponad 11zł (zaokrąglam do 12).

Średnia cena paczki przez okres palenia wynosi 8.30 zł

czyli wychodzi na to:

5110x8.30 = 42413zł

czyli przez 14 lat palenia przepuściłem z dymem średniej klasy nowe auto. Takie są liczby (oczywiście mocno uśrednione). Jednak powiem, że nie żałuję ani jednego fajka wypalonego. Zawsze najlepiej smakowały te, które przy piwie i wódce wypalało się ze swoją ekipą :)

Teraz jak mam już dzieci to szkoda mi tej kasy na fajki. Wolę im coś kupić :)

Karsa

2016-01-04, 12:47
@up
Więc wydales 42 tysiące przez 14 lat palenia.
Dalej nie ogarniam dlaczego państwo miałoby sie bogacić na palaczach. Ile z tych 42k to akcyza?

papierosów – 206,76 zł za każde 1.000 sztuk i 31,41% maksymalnej ceny detalicznej,

Tak k***a, państwo utrzymuje sie dzięki palaczom...

GO...........ED

2016-01-04, 13:43
palenie jest przyjemne tylko przez pierwszy miesiąc